!!! Дрехи Втора Употреба !!! - тема 2

  • 64 732
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 539
А ти лично колко души с краста познаваш?

А ако става въпрос за дрехите от секънд хенд, те са дезинфекцирани точно по тази причина със специални препарати.

От друга страна, ако пробваш дреха в магазин, дали няма риск преди теб да я е пробвал някой болен?

Предлагам да зададеш този въпрос във форума на Продавалника, там каквито са, много ще ти се зарадват Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 5 079
А ти лично колко души с краста познаваш?

А ако става въпрос за дрехите от секънд хенд, те са дезинфекцирани точно по тази причина със специални препарати.

От друга страна, ако пробваш дреха в магазин, дали няма риск преди теб да я е пробвал някой болен?

Предлагам да зададеш този въпрос във форума на Продавалника, там каквито са, много ще ти се зарадват Mr. Green

 Peace

Точно поради тази причина нямам никакви съмнения, предубеждения и "отвращения" към дрехите втора ръка. Находките пера задължително преди първо обличане, но така процедирам и с новите дрехи. Peace
Работила съм в "системата" (търговия с какъв ли не китайски внос) и за съжаление до болка ми е познато как се превозват" и "съхраняват" новите стоки... Точно тези, които пълнят МОЛ-овете. Да не се лъжем - Господ е създал света, всичко останало - Китай... Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 788
Като стана дума за крастата, мога да кажа, че дори и от магазина, автобуса и т.н., може теоретично да се хване краста...
Рискът е много голям, дори и да не носиш "чужди" дрехи. Така че, подобни изказвания стават малко смешни...
Хубавото на крастата е, обаче, че ако дрехите стоят неносени около 2 седмици (препоръчва се връзване в чувал обикновено  Mr. Green), то малките същества измират и няма никаква опасност от заразяване.
Друг е въпросът, ако те гепят... Тогава - трудно се чистиш, но все пак...
Относно венерическите болести също има какво да се каже.
А специално за дрехите от магазините втора употреба, те минават през обработка и дезинфекция...
Отделно вкъщи нищо не пречи да се изперат (а и принципно трябва да се изперат, де, не знам да има нормален човек да си купи нещо от втора ръка и да се накипри с него без да го е изпрал) с няколко капки белина в препарата, която дезинфекцира достатъчно добре. Не случайно останки от разложени трупове и подобни гнусотии се почистват от разни спец. служби с обилно количество препарати, съдържащи белина (при съмнения - справка - Discovery Channel  Mr. Green )
Та така по темата и не съвсем...  Mr. Green

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Изказванията ми никак не са смешни, и ще се аргументирам.  Само с дезинфектанти могат да се убият опасните бактерий, паразити и т.н. Пералнята върши това само в някой случаи. Собственик съм на склад за дрехи и при мене работят момичета сортировачки, които са работели и в Хумана, и в Мания и др. Чула съм премеждията на всички за кожните им болести когато е имало пратки без дезинфектант. Лятото е най-опасно заради потта. В магазините за дрехи на този етап почти вече няма опасност да попаднат дрехи без дезинфектант, но аз нападнах не дрехите втора употреба и носенето им, а носенето им без да са минали дезинфекция. Прането не винаги е дезинфекция.

# 49
  • Мнения: 175
zapische za info Whistling

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
пуканка, по тази логика и новите дрехи би трябвало да ни заразяват с какво ли не, знаеш ли в какви контейнери се превозват?

# 51
  • Мнения: 115
 пуканка донякъде е права,но чак пък краста е прекалено.
Лично аз преди години при пробата на дънки и тениска в такъв магазин си докарах супер обрив.
 Беше знойно лято,в началото на този тип търговия,от малко квартално мгазинче(гараж).една седмица  ми беше забранено да се къпя със сапун,само обливане с вода,мазане са разни гадории и по шепа хапчетане ден  Sick Не зная бяха ли минали през дезифектант дерхите,но точно от тях си докарах тези кожни обриви.
 По темат:купувам доста от такива магазини и имам отлични попадения.
Преди години Казанлък беше най-големия вносител и редовно ходихме до там,имаше цели улички с такива магазини и бяха сравнително ефтини и добри.Купувала съм и пердета и юргани и страхотни маркови обувки  Laughing
  Продавачка обясняваше как от Сф идват и зареждат само от тях.
 Моля,форумките от този град да споделят има ли я онази "двойна улица", където други магазини нямаше,освен "от леля ми от Дания"  Praynig

# 52
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607

 Моля,форумките от този град да споделят има ли я онази "двойна улица", където други магазини нямаше,освен "от леля ми от Дания"  Praynig


 newsm62
 
Тук са си магазините. Идвай!

# 53
  • Мнения: 1 788
Има един магазин в Стрелбище, те зареждат точно от Казанлък и собствениците са си от там.
Така че - напълно възможно и други магазини да зареждат от Казанлък.
Абе, ако организирате група, тръгваща от София, за обиколки по казанлъшките магазини, пишете и на мен - идвам с най-голямо удоволствие  Mr. Green  Crazy

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 576
пуканка, по тази логика и новите дрехи би трябвало да ни заразяват с какво ли не, знаеш ли в какви контейнери се превозват?

Само от Англия съм внасяла нови и от Китай. И от двете места ми дойдоха опаковани в кашони, а кашоните на европалети. Обясни какво имаш предвид и от къде,че ми стана интересно.

# 55
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Верче  Hug от 21-ви до 27-ми цената на килото е 1.99 ......ще ходиш ли до Варна  Flutter

# 56
  • София
  • Мнения: 5 079
пуканка, по тази логика и новите дрехи би трябвало да ни заразяват с какво ли не, знаеш ли в какви контейнери се превозват?

Само от Англия съм внасяла нови и от Китай. И от двете места ми дойдоха опаковани в кашони, а кашоните на европалети. Обясни какво имаш предвид и от къде,че ми стана интересно.

Опаковката и европалетите са финалната фаза. Laughing Може би трябва да влезеш в една кит. фабрика и да си свидетелка на "опаковането", за да можем нещо да си говорим... За транспорта въобще не ща да отварям дума. Но това е доста встрани от темата, така че, ще се въздържа. Peace

# 57
  • Мнения: 0
vapros do kimba kade e tozi magazin v nadegda

# 58
# 59
  • Мнения: 1 252
Незнам какво означава това, но ако разбереш колко стотици кожни и заразни болести може да се пренасят чрез дрехите..............венерически също.
=*Pukanka* , след като си отвратена , защо си тук
Нима мислиш , че ще разубедиш фенофеновете на маркови дрехи да спрат да посещават тези магазини?
Заблуждаваш се, мила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт