Забранените храни

  • 23 390
  • 184
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 285
Значи да разбирам , че луканката и судждука не са препоръчителни.Аз вече ядох де, дано няма нищо.Успокоява ме малко и факта , че съм преболедувала токсоплазмозата.
Иначе не ям  консервирани храни, риби, морски дарове.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 119
Ограничавах сурови меса - суджуци, луканки, прошуто и подобни. Не знам какъв е контрола в цеховете, успокоението, че от 1 парче нищо няма да ти стане не го приемам, може и от 1 парченце да се заразиш.
Същото важи за сурови сирена и сирена с неизвестен произход Simple Smile), т.е. домашни.
Ограничавах и някои видове риби, с високо съдържание на тежки метали, дънни риби, мекотели и т.н.
Ограничавах и зелената салата в заведения, за която не съм сигурна как е измита.
Също и рохки яйца.

# 167
  • Мнения: 1 243

mari:) , щом си преболедувала токсоплазмозата вече, значи няма причина да се тормозиш заради колбасите! имаш имунитет - всичко е наред!
Simple Smile

иначе, според мен, Ариана е напълно права - разбира се, че от едно парченце може да ти стане абсолютно същото като от 1 кг! както няма гаранция, че този килограм е заразен, така няма гаранция, че и това парченце не е.. в този смисъл мисля, че ако се ограничаваш е добре да ограничиш този вид колбаси напълно, а ако решиш да си позволяваш някакви количества, просто трябва да не се тормозиш, че е възможно да се случи нещо неприятно и да си ядеш спокойно.. и двата варианта ми се струват приемливи - зависи от човека!

# 168
  • Мнения: 1 285
Mомичета, благодаря ви за отговорите Hug
Притесних се тъй като имам два споннтани аборта, и за първи път сега през тази бременност опитах суджук и луканка  Sad, трябваше да предвидя, че са от забранените храни newsm78

# 169
  • Мнения: 838
омлет с яйца дали може да навреди?

# 170
  • Видин
  • Мнения: 4 921
омлет с яйца дали може да навреди?

Не  Laughing

# 171
  • Мнения: 838
понеже омлета все пак се слага в сгорещено олио, а пържено разбрах, че не трябва да се консумира?

# 172
  • София
  • Мнения: 44 349
не се...защото е тежко, мазно, дибилееш повечко от пържено...или ако имаш разни проблеми с кръвно и т.н...
но от един омлет нищо няма да ти стане Simple Smile става дума да не се прекалява и нон стоп пържени неща само да ядеш....

виж за яйца на очи не знам..с този течен жълътк...дали не спада към рохките яйца... newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: чт, 20 май 2010, 10:12 от Angel_Dust

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 336
Тази тема започва все повече да ме озадачава.
Никога не съм възприемала бременността като заболяване, или пък като период, свързан с тотални лишения.
При толкова много ограничения според мен как бихте могли да се насладите на този така хубав период от живота

# 174
  • София
  • Мнения: 44 349
прекрасно се насладих и лишенията никак не са много....
докато кърмех доста повече съм се лишавала...но пък и на този период съм се насладила достатъчно Simple Smile))

# 175
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
В интерес на истината нямам спомен лекарката да ми е споменавала какво не трябва да хапвам. Ограничението ми идваше от друг лекар заради висок (незнайно от какво точно) холестерол. След раждането всичко си влезе в нормата. Единственото от което се лиших бяха цигарите, но се преживява Simple Smile Не мисля че трябва да се приема една бременност като лишение от .... а като наслада  Peace

# 176
  • Мнения: 2 631
А грах от коснерва? Пък и царевицата.... Май трябва да ги заменя със замразени, нали??  Thinking

# 177
  • София
  • Мнения: 39 921
А грах от коснерва? Пък и царевицата.... Май трябва да ги заменя със замразени, нали??  Thinking
И двете ги има в опаковка стъклен буркан.

# 178
  • Мнения: 1 285
Момичета, а плодовите млека към забранените храни ли са?Доколкото си спомяням май влизаха в списъка за непрепоръчителни храни , който дават в клиниките.Аз доста такива хапвам, тай като доста ми успокояват стомаха и гаденето.

# 179
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Вие изтрещяхте, хора  Laughing
Всичко е позволено (с много малки изключитения) когато е в нормално количество!!!

Общи условия

Активация на акаунт