САМО за фенове на Стивън Кинг! - 3 част

  • 42 500
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • на изток от рая
  • Мнения: 444

"Под купола"? Продължение на "Сияние"? Продължение на "Тъмната кула"? Кога, кога?
Ще прозвучи ли много лошо, ако кажа, че във всеки почитател има по нещо от Ани Уилкс?
Дано да не греша името, защото съм си дала срок, в който да не препрочитам нищо на Кинг, за да позабравя малко от съдържанието.   Embarassed

# 676
  • София
  • Мнения: 10 858
Мда, наистина чудесна новина!!! Само дето не съм чела още ТК  Laughing но и това ще стане.
Може и да си права, че във всеки почитател може и да има по мъничко Ани, мда. Особено при такива новини.

Аз да питам, имате ли инфо, да сте дочули някои слух, какво става с превода на "Под Купола" ("Under the dome"). Тече ли работа по книгата и въобще докъде са стигнали нещата с издаването. Сто процента е рано, но вече нямам търпение, ужасно искам да я прочета.

# 677
  • Мнения: 87
"Под купола" ще излезе най-рано в края на май или юни. Скоро ще разполагам с по-точна информация, но би трябвало да излезе през лятото.

Колкото до продълженията на "Сияние" и "Тъмната кула" - не гледайте какво пише на сайта на Плеяда. Кинг действително обяви, че обмисля да напише подобни книги, но до момента не е потвърдено, че е започнал да пише едната или другата. Което означава, че и двете могат да си останат на ниво идея. За сметка на това е 99% сигурно, че ще има 3-та част на "Талисманът".

Впрочем, на 20-ти април в САЩ ще излезе нова новела на Кинг на тема бейзбол - "Blockade Billy". Подробностите: във форума на Тъмната кула, където ще намерите и други интересни неща - само се поогледайте  Wink

# 678
  • Мнения: 2 809
Здравейте,
аз преполових "Капан за сънища", върви си книжката леко...и интересно
Някой друг започна ли я?

За 3-та част на "Талисманът" ужасно много се радвам, това ми е една от любимите книги (то коя не ми е де, но Crazy ) Въобще на всяка книжка се радваме ние тук...истински фенове. Това, което имаме от Ани Уилкс е желанието Кинг да не спира да пише  smile3523

Вивиан, беше ме питала за отзиви за Тъмната кула, аз мисля, че някъде по-назад в темите бях писала. Но за мен това след "ТО" това е най-доброто произведение от Кинг. "Тъмната кула" не може да се опише с няколко изречения. Аз не ги четох веднага една след друга книгите от поредицата, за да си знам, че ми предстоят още книжки от ТК  Sunglasses, но и най-хубавото си има край.
Със сигурност ще си намериш своя любим герой от ТК, ти заживяваш с тях, обикваш ги. Ужасно мъчно ми беше като я приключих. Най-много ми харесаха Пустош, Вълците от Кала и Магьосникът. С една дума предстои ти една истинска наслада на ума, едно уникално приключение, в което само нашия човек може да те въвлече  Heart Eyes

# 679
  • София
  • Мнения: 10 858
deadface много благодаря за инфото, по друг начин се чувствам някак си, като знам нещо по-конгретно по въпроса. Аз най-редовно си преглеждам форума на ТК, така че горе долу съм в час Laughing

Самсара, благодаря ти много за мненито  Heart Eyes 
Аз мислех да почна Капана, но четох тежка книга и реших да направя почивка с едно чиклитче. Така че ще е след това.

# 680
  • София
  • Мнения: 0
Прочетох "Пътят" на Кормак Маккарти и докато още са ми пресни впечатленията искам да ги споделя. Стилът на разказване на автора е по-особен, но много леко и плавно се чете. Страниците ми вървяха като по вода както се казва. Историята е мрачно-красива и макар и да не блести с някакво разтърсващо развитие на сюжета все пак ми грабна вниманието и интереса. Има своите силни моменти и уникалния стил на автора ме накара да се потопя изцяло в атмосферата. Това е първата книга която чета на Кормак Маккарти, но вече мога да твърдя че ми харесва стила му на писане. Тази вечер мисля да гледам и филма по книгата и да си направя съответните аналогии и разлики спрямо книгата.

Преди да се върна към четенето на Кинг мисля да направя сефте и с Джон Конъли, защото и от него нищо не съм чел все още.

# 681
  • София
  • Мнения: 10 858
VSV, какво ще почваш на Конъли? Ти май беше писал, но съм забравила ...

# 682
  • София
  • Мнения: 0
VSV, какво ще почваш на Конъли? Ти май беше писал, но съм забравила ...

В момента имам само две книги на Джон Конъли - "Зли хора" и "Книга за изгубените неща".
Мисля да започна първата, а ако ми харесат тези две книги и стила на Конъли ме грабне ще си купя и останалите му книги най-вероятно.


# 683
  • Мнения: 2 326
Днес в 2 книжарници влязох и в 2-те имаше ТК4 по няколко бройки Crazy

# 684
  • София
  • Мнения: 4 910
Киф, понеже няма как да го направя във ФБ, затова тук!
Това е за теб, ти си знаеш защо!

# 685
  • София
  • Мнения: 10 858
VSV, какво ще почваш на Конъли? Ти май беше писал, но съм забравила ...

В момента имам само две книги на Джон Конъли - "Зли хора" и "Книга за изгубените неща".
Мисля да започна първата, а ако ми харесат тези две книги и стила на Конъли ме грабне ще си купя и останалите му книги най-вероятно.




И двете ги имам, но не съм ги прочела. Ще ми е интересно после да споделиш.

Киф, егати късмета  Laughing Точно си я купи и пуснаха нов тираж ooooh!

# 686
  • Мнения: 2 326
Киф, егати късмета  Laughing Точно си я купи и пуснаха нов тираж ooooh!

Да.Така си и знаех аз...Утеха ми остава по- ниската цена ,за която я взех Party
Вив,ти какво четеш в момента?

Кали Hug,ей страхотна си Hug

# 687
  • София
  • Мнения: 10 858
БекитУ  Mr. Green 1-ва част
Почнах я преди два дни и почти съм я прочела. Много ми е приятна, и ти благодаря че ме светна да си взема поредицата. Като я прочета мисля Капана да захвана.

# 688
  • Мнения: 2 326
Опасна е тая Беки,голям смях с нея,ей там за тотото особено,как съм се хилила Joy
Наредила съм я цялата поредица,само чака да я захвана

# 689
  • Мнения: 2 809
Момичета споделете за Бекито моля  (това мисля са от книжките, които женската част на темата ще заинтересуват  Flutter) Ако наистина са добри, защото чиклит роман май - май скоро не съм чела. И не ги тача много, но ако си струват  Hug.

Кали мисля писа за някакъв си там невъзможен за запомняне пунш на М. Енде, и ще го търся, че хем обичам детски книжки, хем за малката колекция правя  Heart Eyes

Някой да е чел"Невидимият човек" на Хърбърт Уелс? и Отзиви?

И Конъли не мога да го открия никъде  Tired, имам предвид книжните сергии, в книжарниците не съм търсила



Общи условия

Активация на акаунт