САМО за фенове на Стивън Кинг! - 3 част

  • 42 503
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 10 858
Самсара, Софи Кинсела си струва. Ужасно готино пише, умираш от смях просто. А и историите са интересни, освен че са поднесени много добре. От бекитата чета в момента "Тайният живот на Беки Б" - това е първата книга. Много, много сладка книжка! Чета си я с кеф.
Аз с чиклит си почивам, не мога да чета обаче често чиклит. Но понякога имам нужда от нещо разтоварващо.
Купила съм си всички Бекита, но още не съм ги прочела. От Софи Кинсела съм чела и "Можеш ли да пазиш тайна" - със сълзи съм се смяла, уникална книга. Също съм чела и "Пожелай ми слънчогледи" - тя не е толкова смешна, но е приятна, разпускаща.


Джон Конъли го има, из и-нет книжарниците, както и в нормалните.  Hug

"Невидимият човек" не съм чела ...

# 691
  • Мнения: 2 327
Софи Кинсела е една от добрите автори в чиклита, да не кажа най- добрата.
Но това определено  не е моя любим стил,но за разтоварване и подобряване на настроението става.
Примерно на 10 книги чета една чиклит.
Но Бекитата са много интересни,съвремени ,написани с невероятно чувство за хумор- от жена за жени Wink

Аз пък ще се побъркам с тоя "Хари Потър",брей,много ,много са интересни книгите.Дж. Роулинг е ненадмината просто,думи нямам...
Кали,следвам твоя съвет да ги карам една след друга без прекъсване и паузи Peace

# 692
  • София
  • Мнения: 4 910
Киф, ама то няма пускане и да искаш  Laughing ! Ще им дойде ред на "Хари"-тата да ги препрочета някой ден отново - приключението си заслужава всеки изписан ред, даже са ми малко  Blush Heart Eyes !

Самси, щом си решила да правиш библиотека на малката, освен "Сатанархеолъжалкохолистичният пунш на желанията" (изкопирах го от Нета, да не си помислиш, че съм го запомнила  hahaha), задължително включи в списъка си и "Момо" и "Приказка без край" на същия автор - няма да съжаляваш! Тези книги и за голям човек са изключителни и са ми сред много, ама МНОГО любимите!
И трите книги можеш да ги намериш и поръчаш от САЙТА на издателството.
За "Пунша" - обяснение за това дълго прилагателно има в самата книга  Wink !

# 693
  • Мнения: 87
Някой да е чел"Невидимият човек" на Хърбърт Уелс? и Отзиви?
Ако си чела други негови неща и това няма да те разочарова. Ако не си чела нищо на Уелс досега, значи е крайно време да прочетеш - гениален е  Simple Smile
Отзиви на английски език можеш да прочетеш тук и тук.

Последна редакция: сб, 10 апр 2010, 04:22 от deadface

# 694
  • Мнения: 2 809
Вивиан, Кифличка, Кали, страхотни сте момичета  Hug Благодарско за инфото.

Абсолютно съм съгласна, че от време на време имаме нужда от такива както се казва дъвки за ума.

Кали, за "Момо" една приятелка ми продъни главата колко била страхотна тази книжка. Непременно ще си поръчам и трите. Много искам да чета на малката като поотрасне  Heart Eyes

deadface, страшен си, благодаря  Hug
Ти си нашата енциклопедия  Grinning

За съжаление на съм чела нищо негово  Blush, но ще запълним пропуска в най - скоро време.

Аз какъв списък съм си спретнала  ooooh!  Но пък ми е такъв кеф, че си имам план за четене за петилетка напред  hahaha

# 695
  • София
  • Мнения: 10 858
Ох, какво да ви кажа ... аз не се стърпях и започнах второто Беки  Laughing ooooh! Не можах да устоя на уникалните й приключения  Mr. Green А и като гледам как хапвам едната книжка за два дни, ми то все едно съм още на първата, нали така  Joy

Тамън ще изчакам конти с топли, топли отзиви за Капана  Crazy

# 696
  • Мнения: 4 003
Привет на темата и пишещите тук. Тя отдавна не е в раздел "Кино и телевизия", но вчера случайно срещнах в Замунда един филм по сценарий на Стивън Кинг - "Пресата". Ето за това става дума Цък
Та се чудех някой гледал ли го е, струва ли си. Имал и по-ново продължение.

Благодаря Ви.

# 697
  • Мнения: 87
Аз съм го гледал. Не е лош, но е доста кървав и не следва дословно разказа, има разлики. Има и "Пресата 2", но той няма нищо общо с първия филм, както и с разказа на Кинг и изобщо не ми хареса.

# 698
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Здравейте:), отдавна не съм писала, но си бях дала малка почивка от Кинг, прочетох една книга на Лъдлъм и една на Конъли. Довърших "Малко след залеза"(последния разказ ме разби, добре че съм на диета Mr. Green) и сега започнах "Капан за сънища". Грабна ме още от началото и предполагам че бързо ще я завърша, после  хващам "ТО" и няма да я оставя докато не я прочета Grinning.

# 699
  • София
  • Мнения: 0
Прочетох "Зли хора" на Джон Конъли - хареса ми. Имаше го мистичния и свръхестествен елемент, наред с напрежението. Книгата ми остави усещане за удовлетворение от една добре разказана история. Със сигурност ще прочета още нещо на автора. Само леко ме подразни превода на някои места-преводачът беше побългарил изрази в речта на героите, като лично на мен не ми се понравиха тези интерпретации.

# 700
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Е, здравейте и от мен. До сега само ви четях, но реших да се впиша в редовете ви и да стана една от вас! Ако ме приемете разбира се... Embarassed

# 701
  • Мнения: 2 809
mimi 135 добре дошла  Hug

Аз съм съвсем в края на "Капана за сънища" Crazy...като я прочета ще споделя.



# 702
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Аз вчера дочетох ..Капан за сънища''. Много ми хареса, но не трябваше да я чета след ,,Дума Ки''. Laughing Дума ме развълнува с красотата в нея, изразителните описания и всичко , как да кажа, като приказка....И изведнъж в гората, посред зима и пълно с извънземни.. Laughing Но и двете книги са страхотни, ще се препрочитат до припадък! Днес започвам,, Сияние''.
 Какво ще кажете за филмите по горните две книги, дали си струват? Избягвам да гледам филми на Кинг, ако не съм прочела книгата, пък и не са ми допадали чак толкова много /изкл. ,, Шоушенк'' и ,,Зеления път''. Laughing

# 703
  • София
  • Мнения: 10 858
Е, здравейте и от мен. До сега само ви четях, но реших да се впиша в редовете ви и да стана една от вас! Ако ме приемете разбира се... Embarassed

Мими, ако знаеш откога се каня да те поканя в нашата темичка, но реших че е нахално. Радвам се, че се престраши!

Аз още не съм почнала Капана, но с удоволствие чета и трупам впечатления от коментарите ви! Благодаря ви за тях!

# 704
  • София
  • Мнения: 4 910
mimi135, добре си дошла  Hug !
Страхотен аватар и страхотен подпис  Laughing !
Надявам се, че ще се чувстваш добре при нас!

Аз съм по средата на "Град Отчаяние". Върви ми точно като книга на Кинг  coolcool, нямам какво повече да кажа.
Като я прочета ще пиша тогава.

Общи условия

Активация на акаунт