фризолак или аптамил

  • 15 920
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 761
При сина ми Фризолак/т. е фризовом и постепенно фризолак/
От аптамила се запече ужасно и  понеже повръщаше минах на НАН АR от него коликите се засилиха... ooooh!
С Фризовом - просто детето беше щастливо,пиеше го от 50 дневен
Затова при мен- Фризо/но пак казвам- всяко дете е различно/

# 46
  • Мнения: 21
Майчета,искам да ви питам след като децата ви са пили Аптамил не са ли получили белтъчна алергия?!Защото всичките бебета на мои познати които имат белтъчна алергия,са пили точно такова мляко?!

# 47
  • София
  • Мнения: 15 297
Когато спрях да кърмя, давах Аптамил.
Детето ми не получи алергия.

# 48
  • Мнения: 1 424
Синът ми е на Аптамил( в момента е на 2ката, пил е и 1цата) и не е получавал такава алергия.

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Използвахме фризолак от 1 до 3, включително и НА за кратко, поради смнения за алергия, които се оказаха погрешни. Доволна съм, не сме имали проблеми от какъвто и да е вид, свързани с млякото.

# 50
  • Мнения: 3 675
Аз лично бих избрала Фризолак, може би защото с това мляко беше захранено бебето в родилния дом и му понесе добре, не се е запичало, нито е повръщало, дори от няколко дни сме на Фризо 2.Първите 4 месеца сме използвали Фризо ХА, докато му минат коликите и след това веднага продължихме с Фризолак.Нямам наблюдения за Аптамил, не мога да се изкажа, но май една моя позната е ползвала веднъж и бебето се е запекло, но май всичко е бебе.Същата приятелка мина през Ампатил, Лактана и накрая се спря на Нутрилон.
Гледам, че пишете че при Фризолака се образувала пяна, да така е, но е от начина на приготвяне на млякото, а не от самото мляко, ако се разтваря млякото внимателно, а не с енергични движения, според мен пяна няма да се получи.

Последна редакция: пн, 28 юни 2010, 14:38 от gitadam

# 51
  • Мнения: 351
Зависи от бебето, малчо не харесваше Фризолака, не искаше да го пие, минахме на Аптамил, сякаш повече го хареса. А и не пиеше много мляко, затова реших да го оставя на Аптамил. Опитвали сме и Лактана био 2, заради пробиотика в него, но после отново минахме на Аптамила. Сега вече на 1 г, пием на Нестле Джуниър млякото и го харесва. Но не бих се колебала, да опитаме 3-ката Аптамил. Аз съм на мнение, че детето поне до 2 годинки има нужда от АМ. Киселото мляко го давам като разнообразие в менюто.

# 52
# 53
  • Мнения: 299
Нашето бебе започна с аптамил , който обаче тотално изостри коликите. Мъчихме се така повече от месец , когато на педи й просветна че може да е от млякото. Смених с Фризолак и проблема изчезна, дори коликите спряха. Но , разбира се няма категоричност по този въпрос-зависи от бебето. А, това че Аптамила е по скъп , не значи че е по добър

# 54
  • Мнения: 1
И аз Давам Аптамил,Фризолак съм слушала че много запича

# 55
  • Мнения: 50
Здравейте,и аз имам сьщият проблем моето дете е на 10 месеца ,от начало започнах да му давам Frizolac 1 ,след като навьрши 6 месеца започна да не иска да яде нищо и му взех Milumil 2 и сега пак не го иска много .Утре сме на консултация и ще попитам лекарката какво да правя,май ще трябва да давам нещо друго.Но какво незнам. Rolling Eyes

# 56
  • Варна
  • Мнения: 53
Искам да попитам мамите ползвали фризолак дали е възможно да разстрои стомахчето? До преди половин месец бяхме само на кърма, но явно тя не стигаше и започнах да давам и фризолак(редувам яденетата кърма-фризолак), но от седмица може би забелязвам, че ака 2,3 пъти на ден, че понякога и след всяко ядене(а преди да почнем АМ на 2,3 дена акахме веднъж и то все с помощни средства). Че се чудя дали не е от храната и дали е проблем?(не искам да бързам да я сменям, че да не стане обратното)

# 57
  • София
  • Мнения: 15 297
Веднъж някой да каже, че Фризолакът му е разхлабил детето.  Grinning Обикновено се оплакват от запек. (шегичка  Peace)
2-3 пъти акане на ден си е напълно нормално. Ако няма нещо обезпокоително в консистенцията, мисля, че няма защо да се тревожиш.

# 58
  • Мнения: 15 379
Абсолютно нормално е бебе на 3 месеца, което е само на кърма/АМ, да ака след всяко хранене.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 170
Фризолак и Фризо различни ли са? В момента сме с    Кой вариант на Аптамил отговаря на НА формулата? Късно ли е за смяна на млякото? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт