Какво щяхте да направите, ако бяхте мъж?

  • 4 290
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Ми кво, щях да взема приз във форумните анкети, пък сега най много 2 - 3 място да стигна.  Laughing

# 16
  • Мнения: 21


Иначе - като изключим казармата май да си мъж е по-лесно от колкото жена.  newsm78
Ми то вече няма казарма в класическия смисъл на думата. Иначе половината войници и без това са жени, така че това като аргумент увисва. Нещо друго има ли? Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 138
винаги съм те подозирала, че си мръцница Joy вълчо. господ на бодлива крава рога не дава. няма за теб цици.

# 18
  • Мнения: 517
Ако бях мъж, вероятно бих правила това, което правя и сега- любов, пари и щях да търся сродни души. bowuu

# 19
  • Мнения: 21
Хм, засега върви както очаквах - идеализиран образ на мъжа като безделник и прасе. Запазвам си предпоследната дума. Последната е на админи и модери, нали? Simple Smile

# 20
  • Мнения: 517
Стига де, аз не съм писала, че мъжете са прасета. Това си е по дифолт. Mr. Green

Не,сериозно, вероятно има общо с контрола, и донякъде с чувството за безнаказаност.

# 21
  • Мнения: 21
Добре де, Смарти, ти ся се смееш, ма аз сериозно говоря Simple Smile

Ето ти три дреболии, върху които да поразмишляваш:
1. Издръжка на дете при развод
2. Подялба на имущество, най-често придобито с твоя труд
3. Закон, който те преследва за домашно насилие, когато си позволиш да напсуваш, но ако те пребие жена ти, докато си пиян - трудова злополука.

# 22
  • Мнения: 7 474
Тъй, тъй.....значи-нямаше да ми идва всеки месец, нямаше да ме боли глава, нямаше да раждам, да бърша 5 г. задници , да готвя, да чистя, да гладя и т.н. досадна домакинска работа, щях да се прибирам когато ми скимне ....всъщност единствената ми грижа щеше да е да изкарвам пари Crossing Arms...сексът с чужди жени е по подразбиране Twisted Evil

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Фиданке,
дрън-дрън  Joy

# 24
  • Мнения: 21
Ето, Лео е по-прагматична Simple Smile

Впрочем, видяли ли сте котки да нападат котарак? Щото бил мъж и не раждал, щото ходел по мацки (чужди)? Не сте, я! А вярвайте ми, едни котки могат да направят на един котарак повече поразии, отколкото жена и тъща на един мъж... Ма не го правят, тъпите робини на мъжкия деспотизъм Simple Smile

# 25
  • Мнения: 220
Като ви чета напълно разбирам защо не сте мъже  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 517
Добре де, Смарти, ти ся се смееш, ма аз сериозно говоря Simple Smile

Ето ти три дреболии, върху които да поразмишляваш:
1. Издръжка на дете при развод
2. Подялба на имущество, най-често придобито с твоя труд
3. Закон, който те преследва за домашно насилие, когато си позволиш да напсуваш, но ако те пребие жена ти, докато си пиян - трудова злополука.

Ако ти говориш сериозно, в което се съмнявам, щеше да знаеш, че именно това не могат да бъдат аргументи.
Жените не са виновни, че в повечето случаи мъжете ги зарязват заради друга фуста, и се налага да продължат да се грижат за своето дете.
Имуществото се дели, защото докато ти си изкарвал кинти, жена ти се е грижила това да се случва. Когато някой ти осигурява домашен и душевен комфорт, ти се съсредоточаваш много по-добре на работното място. Пък и не върви намачкан и лекьосан оръфляк да подписва договори за милиони, нали?
А точно по пункта с пребиването съм съгласна, и това имах предвид под контрол. Мъжът е по-силният, т.е. може да си позволи да тероризира психически и физически жена си.
Ако за база за сравнение взимаме типичния тъмен балкански субект, ок.
Но аз говоря за истинските, и свестни мъже.

Сори за речта, ма си го изпроси. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 070
Да пикая права

# 28
  • Мнения: 5 370
Добре де, Смарти, ти ся се смееш, ма аз сериозно говоря Simple Smile

Ето ти три дреболии, върху които да поразмишляваш:
1. Издръжка на дете при развод
2. Подялба на имущество, най-често придобито с твоя труд
3. Закон, който те преследва за домашно насилие, когато си позволиш да напсуваш, но ако те пребие жена ти, докато си пиян - трудова злополука.
1. Дрън-дрън, ти на 80 лева таван издръжка ли им викаш?
2. Придобито с 'твоя труд"? А прането, чистенето, гладенето, кърменето, прахосмученето, пазаруването, подреждането без пари ли са? Ако викнеш жена САМо за да ти почисти знаеш ли колко ще ти коства това?

3. Айде криво да седим, право да говорим. Колко са случаите на "пребити" от жените си мъже спрямо този на малтретираните и посинявани редовно жени?

# 29
  • Мнения: 21

3. Айде криво да седим, право да говорим. Колко са случаите на "пребити" от жените си мъже спрямо този на малтретираните и посинявани редовно жени?
Ти па сериозно ли вярваш, че някой ще иде да реве на ченгетата, че жена му го пребила? Ми нали браточките ще се гътнат от смях? Ква статистика те гони тогава? Simple Smile За другото, шмъ прощааш, ма съм много весела, че да пиша сериозно сега. Което не означава, че съм съгласна с теб, де Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт