Февруарска мама , все по-голяма става , а на бебето вече му отеснява... ( 31 )

  • 16 992
  • 730
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 6 011
Елидам, браво на бебката!
А относно това, което виждат лекарите - то затова тази професия си е призвание. Същото мисля и за учителите. Аз лично не бих могла да бъда нито едното от двете - моите пациенти щяха да бъдат масово бити и насилвани, даже и да съм очен лекар /после петиции, протести и т.н./, а пък работата с деца хич не ме влече, нито пък децата са привлечени от мен.  Mr. Green Laughing
Миналата седмица при Марков, също като теб - той брои пръстите на ръцете, и понеже едната ръчичка е в юмрук, не може да се види добре палеца. Пет пъти човека се връща на тази ръка да види палец, накрая го видя и пита - нали го видяхте и вие? Аз - "Не, там палец няма!". Човека пак търси въпросната ръка, започва да ми ги показва пръст след пръст и палец, разбира се, има... ама от другата страна. Аз упорито гледам откъм малкия пръст и чакам от там да се покаже. Embarassed

# 631
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Според тукашния ехограф Максим вече е 1,780 кг. Rolling Eyes
Искам и аз на вашия ехограф! Laughing

Аз пък горе-долу виждам каквото ми показват, но не е като да е на фотохартия.

# 632
  • София
  • Мнения: 6 011
Ми, Мяу, трябваше и ти да си тук на ЖК - хем при мама, хем безплатно, хем чуваш каквото искаш да чуеш.  Crazy Laughing Пък после си раждай в Шейново, нали и бездруго не те следи твоя док.  Hug

# 633
  • Мнения: 307
Никич,Ели браво за хубавите новини! Hug
Аз днес освен да сготвя нещо съм решила да се отдам на мързелуване.След малко ще си пусна някое филмче и си лягам,че много съм се уморила Grinning

# 634
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Ми, Мяу, трябваше и ти да си тук на ЖК - хем при мама, хем безплатно, хем чуваш каквото искаш да чуеш.  Crazy Laughing Пък после си раждай в Шейново, нали и бездруго не те следи твоя док.  Hug
Мдаааа, аз при първата ми, и неуспешна, бременност, в началото на 2004г., нищо не разбирах и си се записах на ЖК в 25-та ПК (сестра ми беше водила там ЖК-то си преди това, а и още си се водех там живуща), но при тогавашния ми личен лекар КондзеровскиЙ (известен в нашето семейство още като Кашпировски).

Неговата сестра извършваше "замерванията", изпълнявайки ролята на акушерка, и даваше направления за изследвания. То повече от веднъж не се наложи, де, и то само стъпих на кантара, за да ме нахока колко съм била слаба. Crossing Arms

Та акушерката (май Софиева беше) тогава ми даде час за гинеколог чааак за 20 г.с., пък моя милост изобщо не докрета до толкова "късна" бременност. Сега като си гледах документите, излиза, че спонтанният аборт ми се е случил в 13 г.с., а аз си мислех, че е бил в 11-та, чудна работа. Shocked Мисълта ми беше, че аз съм си неориентирана и не знам дали щях да открия твоя доктор, че и да се запиша при него, а явно нещата сега са се променили и вече се записваш при самия гинеколог да те следи...

Но си права -- можех и да си се следя паралелно в 25-та и в ЖК-то на Шейново (мисля си). Ама дали е така. newsm78

# 635
  • Мнения: 320
Юхуууу много пишете бре -отивам да чета Wink

# 636
  • София
  • Мнения: 6 011
Мяу, тоз твоя Кашпировски дори не съм го чувала, вероятно вече не е тук.  Thinking
Сега щом забременееш личната ти дава едно направление за първоначален избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване" и се него отиваш при избрания гинеколог.
А иначе по пътя на логиката - би трябвало да можеш и на двете места да се следиш, защото нали в Шейново сте само платена ЖК, поне аз разбрах, че не работят ЖК по ЗК. Т.е. ти си един съвестен гражданин в момента и пестиш на ЗК парите за едно проследяване на бременност. И ако е така - виж колко сме умни, аха да родиш и се сетихме.  bowuu hahaha

# 637
  • София
  • Мнения: 35
 Joy Joy Ника и аз като теб, мила. Гледам ли гледам и даже не мога да кимна с разбиране #Crazy Но това с гълтането на вода и настояването на докторката да го видя вчера ме съсипа, на мама малката бузанка  newsm32 newsm32 Иначе си права, че е призвание. Трябва да има човек усет и да си обича професията. Там, където ходех на ФМ във Фемина, докторката с такава любов разглеждаше бебка, че на няколко пъти се просълзих. Искрено й се радваше и толкова подробно обясняваше. Такива доктори са огромна рядкост!!  Peace Ето това е призвание. Както и учители,които просто имат подход. Peace

# 638
  • София
  • Мнения: 35
В Шейново е платена жк - 320,00 лв. Не може по здравна каса. Ама да ви кажа доста са пестеливи на изследвания...  Thinking Вчера ги питам дали ще ме гледат на ултразвук, а те ми отговарят, ами или днес или 34 г.с. Питам ги ако ме гледате днес /аз съм 31 г.с./ кога е следващия ултразвук, който ми се полага и те ми казват, че е 38 г.с. Ами аз, тъй като ще раждам секцио, тогава ще трябва да раждам, а не да ме гледат на ултразвуци  newsm78 #Crazy Освен това не са ми правили 3Д и 4Д. То нали влиза в жк? Или аз нещо се бъркам?

# 639
  • Мнения: 9
ФМамита, до сега ви четох.  Аз в понеделник бях на ФМ и моя хубавец е 1400. Та не разбрах това много ли е или е добре?

И после отивам на ЖК при моя доктор и му викам време ли е вече да говорим за раждане и той вика: аааа рано е още #Crazy. И аз му казвам,ама аз искам да раждам със секцио и да го обсъдим. И той вика: ама то не става как искаш ти и аз newsm78 как така и те така...изведнъж от корема кръвта ми отиде в главата... #2gunfire
И не могло... А той е частник и се се водя към здравната каса към друга лекарка...
Та въпроса ми е според вас дали ще има проблем да раждам в София?

# 640
  • Мнения: 112
Miss Butterfly, аз се записах за лекция в бейби мола на 9.12. през интернет http://www.ma-mabg.com/mama_babymall.php
Нали е от 11ч? Добре, че каза - не знаех, че правят лекции и тук, а ми е супер близо до вкъщи.

Силвъри, браво за хубавите новини!  smile3501

Гледам за доплер сте си говорили - това апаратът, с който се мерят тоновете на бебето ли е?

Чета вчера как сте налитали на сладко всички - и аз бях така - не закусих вчера сутринта, обаче на обяд ядох 1-во, 2-ро, 3-то в една кръчмичка на центъра, после на спирката гледам едно момиче с вафла - направо полудях - зарязах и трамвай и всичко  #Crazy После слизам от трамвая, вече в квартала и минавам покрай едно павилионче - гледам - печена тиква - жената взе да я опакова за вкъщи - викам - къде ти - да изтърпя до вкъщи - мушнах я на място и пътьом докато стигна до вкъщи ме срещна и една сладкарничка и една тортичка гараш - и какво да правиш...  Blush
После пък вечеря и кремче... Не мога да се позная - в началото на бременността не исках да помирисвам сладко - а сега - гледай ти каква стана  hahaha
Направооо - вчера е бил сладкишен ден! Ма хубаво, че не съм била сама  Joy

# 641
  • София
  • Мнения: 6 011
Мерофка, кога ти е точно термина, да видим по календарчето дали е добре с големината бебето?
А иначе раждането също го обсъждахме днес, абе въобще този док е супер, жалко, че това ще ми е последната бременност.  Laughing

# 642
  • София
  • Мнения: 6 011
Плами, доплера мери кръвотока от теб към бебето.  Peace Оцветява го в различни цветове /нали пъпната връв има 3 съда/ и дори има звук, чува се нещо като засмукване, много е смешно. Също така има и нещо като кардиограма, явно мерят и силата и честотата на изтласкванията на кръвотока.

# 643
  • Мнения: 0
Привет и от мен! Hug
Така като ви чета си правя извода,че аз съм една от смелчагите,защото смятаме да пътуваме на 600 км от Варна,знам че е рисковано,но от както съм забременяла не съм мърдала никъде(особено до третия месец,когато ми забраниха изобщо да се движа),искам да си видя семейството,сестрами ще се прибере от Холандия,иначе тука с мъжо ще ни бъде твърде скучновато и самотно. newsm78,иначе съм + 12,и коремчето ми натежава,но не смятам да се ограничавам,сладко ми е хапвам си Wink
На всички преглеждащи се днес,успех Hug
А сега ставам да се опъна малко,че цяла сутрин съм на вън Naughty

# 644
  • Мнения: 9
Мерофка, кога ти е точно термина, да видим по календарчето дали е добре с големината бебето?
А иначе раждането също го обсъждахме днес, абе въобще този док е супер, жалко, че това ще ми е последната бременност.  Laughing
Темрина ми е на 13 Февруари.

Как се радвам поне че има лекари не-идиоти като моя и че сте разговаряли въпреки,че не ти е за първи път. Peace

Общи условия

Активация на акаунт