Февруарска мама , все по-голяма става , а на бебето вече му отеснява... ( 31 )

  • 16 947
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 6 011
Мерофка, според това календарче    http://www.ladypill.com/calendar.php
гинеколозите го ползват
в понеделник твоето бебче е трябвало да тежи точно 1400гр.  и е дълго около 37 см. Grinning Hug

# 646
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
И ако е така - виж колко сме умни, аха да родиш и се сетихме.  bowuu hahaha
Бе, нека не раждам точно сега, ами що да не ида до младостката 25-та, да преслушам твоя доктор и неговия чуден ехограф. Laughing

Можеш ли да ми пратиш на лични името му и там друго, което евентуално би ми потрябвало, пък аз ще си помисля дали да го безпокоя. Mr. Green Щото те хората ще се попикаят от смях, като ме видят с тоя корем тепърва да се записвам на ЖК. hahaha

Ели, и аз ходя в Шейново на ЖК, но нищо не влиза освен 3 пъти обикновено УЗИ (3,4Д не ни се полага). Аз ще си искам повече, защото съм рискова, но сигурно ще трябва да се джобя по 30 лв. на парче. Освен ако не намеря някакъв друг начин, ама какъв? Те няма да ми признаят риска, въпреки препоръката от ФМ. Confused

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 14:51 от Мяуче

# 647
  • София
  • Мнения: 6 011
Мяуче, днес и аз се чудих, ама имаше една бременна с корем, голям колкото моя и понеже акушерката излиза да пита кой за какво е /чакащите за ЖК си ги знаят/ - например има само за болнични, резултати от изследвания и т.н. неща, за които не е нужно да чакат на опашката, момичето отговори, че е за първа ЖК. Помислих, че не съм разбрала, но ме повикаха мен за ЖК и после вътре акушерката докладва на док, че имат пациентка с направление за първоначален избор. И нещо хич не бяха учудени. Пиша ти ЛС.

# 648
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
Мяуче, днес и аз се чудих, ама имаше една бременна с корем, голям колкото моя и понеже акушерката излиза да пита кой за какво е /чакащите за ЖК си ги знаят/ - например има само за болнични, резултати от изследвания и т.н. неща, за които не е нужно да чакат на опашката, момичето отговори, че е за първа ЖК. Помислих, че не съм разбрала, но ме повикаха мен за ЖК и после вътре акушерката докладва на док, че имат пациентка с направление за първоначален избор. И нещо хич не бяха учудени. Пиша ти ЛС.
rotfImbo О, не, ще падна! Отивам с тумбака и викам, аз съм за първа жк, преди малко разбрах, че съм бременна, или айде, не преди малко, ама вчера (направих си тест и показа 2 чертички -- на 7-мото небе съм, всичко в стил "Искам бебе"). Wink

# 649
  • Мнения: 19
Тъкмо се връщам от доки. сутринта много ме притесниха тези болки и отидох на преглед. Каза, че всичко с бебето е наред и ми изписа магнерод и но-шпа. Знам, че не е нещо сериозно ама така се разтроих и като се прибрах не можех да спра да плача. Тъкмо се пуспокоя и мъжа ми се обади да пита как съм и веднага рукват сълзите. Навиках го да не се обажда през 10 мин, че ме разтройва и майка почна да ми звъни...
Та сега съм под домашен арест - доки каза да лежа и да не се натоварвам.
 Докато чаках пред кабинета имаше едно друго майче с доста по-голям корем от моя. Заприказвах ме се и се оказа че и те е в 7ми месец. Много ми се чуди на малкия корем, три оъти се навежда да го гледа.

# 650
  • София
  • Мнения: 492
Аз, понеже съм в Дружба и доста често се възползвам от 25-та поликлиника(там ни е и неотложното). Хубава поликлиника е. И ние си имаме(28-ма п-ка), но тя е повече от ужасна.
Като забременях питах личната си къде мога да се следя, а тя ми вика - ми незнам, където си избереш...и аз реших да не е по разни поликлиники, а да е в АГ болница(все пак се водя донякъде рискова бременност). Но сега на този етап май не съм много доволна от ЖК-то в Шейново, нищо че си цакаш...нещо ги помръзва повечко и не са много словоохотливи(изключение прави бременната докторка  Heart Eyes).
Всеки път се моля да попадна на готина докторка и акушерка... Praynig...а те там са бол...ама здраве да е, то не остана... Rolling Eyes

Да взема и аз да се изтърся като Мяу при доктора на Ника... newsm78 Joy

Пилио, недей се тормози мила, не е хубаво за бебето...почивай си повече и всичко ще е наред... Hug

Мяу, ще правиш ли ФМ?

# 651
  • Мнения: 36
Мяуче, днес и аз се чудих, ама имаше една бременна с корем, голям колкото моя и понеже акушерката излиза да пита кой за какво е /чакащите за ЖК си ги знаят/ - например има само за болнични, резултати от изследвания и т.н. неща, за които не е нужно да чакат на опашката, момичето отговори, че е за първа ЖК. Помислих, че не съм разбрала, но ме повикаха мен за ЖК и после вътре акушерката докладва на док, че имат пациентка с направление за първоначален избор. И нещо хич не бяха учудени. Пиша ти ЛС.
rotfImbo О, не, ще падна! Отивам с тумбака и викам, аз съм за първа жк, преди малко разбрах, че съм бременна, или айде, не преди малко, ама вчера (направих си тест и показа 2 чертички -- на 7-мото небе съм, всичко в стил "Искам бебе"). Wink


 hahaha hahaha То найстина е смешно,но преди около месец на  поредната ми консултация имаше една жена около 40-те, която искаше да се запише на ЖК при съседния доктор.Никой не и се е смял и нещо подобно.Аз ако бях на твое място бих отишла и бих казала, че не съм доволна от предишната ЖК и така  Naughty

# 652
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
Замислям се, ама ще реша след 9-ти, каквото сабя покаже.

# 653
  • София
  • Мнения: 6 011
Каро, заповядай!  Hug Пък аз ще взема да се изтърся на вашия док за раждането и така ще си правим бартер на услугите.  hahaha
Майтап, майтап, ама с ръка на сърцето мога да кажа, че въпреки, че предния път си платих 500 лв. за платена ЖК във Вита, консултацията ми при този човек по нищо не и отстъпва. И отношение чудесно, и внимание, и изслушва, и обяснява, и акушерката любезна... Стига съм го Фалила, че всички ще дойдете при него.  Mr. Green

# 654
  • София
  • Мнения: 492
Замислям се, ама ще реша след 9-ти, каквото сабя покаже.
На предната ФМ кво ти каза доФтора?

Мерси, Ника, но щом това е цената, ще се замисля дали мога да разделя доки с още една мама... Wink

# 655
  • Мнения: 9
Тъкмо се връщам от доки. сутринта много ме притесниха тези болки и отидох на преглед. Каза, че всичко с бебето е наред и ми изписа магнерод и но-шпа. Знам, че не е нещо сериозно ама така се разтроих и като се прибрах не можех да спра да плача. Тъкмо се пуспокоя и мъжа ми се обади да пита как съм и веднага рукват сълзите. Навиках го да не се обажда през 10 мин, че ме разтройва и майка почна да ми звъни...
Та сега съм под домашен арест - доки каза да лежа и да не се натоварвам.
 Докато чаках пред кабинета имаше едно друго майче с доста по-голям корем от моя. Заприказвах ме се и се оказа че и те е в 7ми месец. Много ми се чуди на малкия корем, три оъти се навежда да го гледа.
Не се притеснявай и аз имах такива. Цяла една седмица хормоните ме друсаха и накрая такива болки. Отивам при доки и той така магнерод и но-шпа няколко дни. Имаш късмет,че не те и изписал и ГИНИПРАЛ. Аз моя го псувам сега заради това. Тупа ми сърцето, игра една седмица не мирясах. Така че спокойно. Почивай и не се нервирай за глупости. Hug

# 656
  • Мнения: 41
Ха, добър ден и от мен! Толкоз ми е криво тези дни, че само чета и се стресирам, хич не ми се пишеше.

  Мацки, сега много ме притеснихте- аз съм ходила само 1 път на ФМ, която всъщност  ми правиха с 4Д и то в 20-та седмица. След това доки каза, че тя е видяла всичко, което е важно и няма смисъл да си давам парите за следващи. И аз нали съм глупава, й вярвам. Сега като чета вие на колко сте ходили и ме хвана такъв страх, че ...ужас направо. Мислите ли, че е възможно нещо да се е променило в доброто състояние на бебето от 20-та седмица досега? ОХ, егати тъпия въпрос. Иначе всеки месец си ме гледа на обикновен видеозон.

Хелп, моляяяяяяя!

# 657
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
Замислям се, ама ще реша след 9-ти, каквото сабя покаже.
На предната ФМ кво ти каза доФтора?
Ми то беше още в 20 г.с. (във Фемина, не в Шейново) и всичко беше в норма. Само нещо сърцето "прескочи", та докторката ми препоръча ехокардиография, която аз реших да не правя, и освен това доплер (заради сравнително ниското рождено тегло на Калина), за който още се колебая.

Със сигурност отминаха всякакви срокове и за двете препоръки, но... никога не е късно, ако се окаже, че трябва.

kendii, повечето от нас са ходили на една дотук. Някои са предпочели да отидат и на ранна (около 13 г.с.) Не виждам нищо глупаво в това да вярваш на избрания от теб (или от съдбата Mr. Green) доктор. Peace Аз лично дори от препоръчаните изследвания се оказах, защото имам усещането (а и подозрението), че са излишни.

# 658
  • Мнения: 9
Мерофка, според това календарче    http://www.ladypill.com/calendar.php
гинеколозите го ползват
в понеделник твоето бебче е трябвало да тежи точно 1400гр.  и е дълго около 37 см. Grinning Hug

Благодаря Ника   bouquet

# 659
  • София
  • Мнения: 6 011
Мерси, Ника, но щом това е цената, ще се замисля дали мога да разделя доки с още една мама... Wink
newsm09

Тц, тц, тц, тц.... стисли! Стискайте си го вашия доктор!  Mr. Green
Днес като обсъждахме раждането док остана доста учуден защо ще се набутвам с толкова пари за раждане, при положение, че показанията за секцио са ми железни. Идеята му беше да ме прати още веднъж на офталмолог и да ми подготви цялата бумащина, пък аз да си избера Шейново, например, защото там ще родя безплатно. Добре, че мъжО ми не ще да чуе, че иначе щяхте да видите, стиснати същества такива!  newsm47

Общи условия

Активация на акаунт