стипендия за майки студентки редовно обу4ение???

  • 104 908
  • 696
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 23 173
Може ли някой накратко да каже как се определят получаващите евростипендия? Условието за успех над 4 ми е ясно, но искам да се ориентирам дали има смисъл да подавам /с успех под 5.50 , 5.33 е/. Мерси!  bouquet

В момента само определени специалности имат възможност да получават евростипендии - т.нар "приоритетни на първо време трябва да видиш дали твоята специалност е една от тях". Иначе за успеха за всяка специалност е различен,ако отговаряш на условията-задължително пробвай.

# 661
  • Мнения: 3 426

sea.sea, да, да, в списъка е специалността ми и отговарям на условията. Просто 5.33 ми се вижда нисък успех, дори не е отличен. Но ще пробвам все пак, не ми пречи нищо, благодаря ти!

# 662
  • София
  • Мнения: 23 173

sea.sea, да, да, в списъка е специалността ми и отговарям на условията. Просто 5.33 ми се вижда нисък успех, дори не е отличен. Но ще пробвам все пак, не ми пречи нищо, благодаря ти!

Успех  Peace

# 663
  • Мнения: 3 992
Чак такива отличници ли имате, че да е нисък успехът ти. Аз и с по-нисък съм вземала,бях в най-добрата специалност в ТУ.

# 664
  • София
  • Мнения: 23 173
Аз и с над 5.50 не съм взимала,но трябва да се пробва всеки път.

# 665
  • Мнения: 134
Здравейте мами студентки
Имам въпрос- в момента ми предстои да подавам документи за детски надбавки- та питането ми е,дали стипендията която получавам за майка студентка трябва да се декларира като доход и има ли вариант да не се декларира? Ако я пиша и нея и няма да се класирам отново Sad
Имали такива като мен?

# 666
  • Мнения: 4 842
Декларира се задължително. Ако от социалните разберат, че сте укрили доход то веднага ще спрат детските. И някаква глоба мисля имаше.

# 667
  • Мнения: 994
Някой има ли яснота - как стоят нещата в РУ - срокове за подаване на документи, къде се подават, размер на стипендията? Благодаря!

# 668
  • Мнения: 505
Изчетох темата и стигам до извода, че няма такава стипендия за НБУ, нали? В сайта им пише: "студентите да принадлежат към следните приоритетни групи: студенти с увреждания над 70% (доказани с документ от ТЕЛК, НЕЛК); самотни майки; родители с повече от едно дете; сираци и полусираци до 26-годишна възраст". А това как го разбирате: " среден успех 6.00 и взети всички кредити по програмна схема от целия период на обучение в съответната образователно-квалификационна степен"? Иска се и средният успех от всички семестри ли да е 6.00?

# 669
  • Мнения: 134
Някой има ли яснота - как стоят нещата в РУ - срокове за подаване на документи, къде се подават, размер на стипендията? Благодаря!

За майка с дете до 6г се подават само септември документи(акт за раждане на детето и  бележка с банкова сметка) стипендията я вдигнаха на 80лв,миналата година беше 50лв

# 670
  • Мнения: 4 842
Някой има ли яснота - как стоят нещата в РУ - срокове за подаване на документи, къде се подават, размер на стипендията? Благодаря!

За майка с дете до 6г се подават само септември документи(акт за раждане на детето и  бележка с банкова сметка) стипендията я вдигнаха на 80лв,миналата година беше 50лв

И ако си платено обучение нямаш право на никаква стипендия.

# 671
  • Мнения: 994
Благодаря Lorryvell и agnesana!  А знаете ли къде е канцеларията, че моят случай е по-специфичен и трябва да отида предварително?

# 672
  • Мнения: 4 842
В новия втори корпус. На втория етаж по десния коридор.

# 673
  • Мнения: 994
В новия втори корпус. На втория етаж по десния коридор.
Благодаря!

# 674
  • Мнения: 1 162
Здравейте, не знам вече и аз къде да си задам въпросите, дано да съм в правилната група. Надявам се някой да ми отговори. Та така. Накратко. Имам дъщеря на 10м. и висше образование магистър. Сега ще запиша платено редовно обучение в друга специалност. Предстои другата седмица да прехвърля майчинството ми на свекървата. Т.е. когато се запиша, няма да бъда в майчинство. Имам следните въпроси - 1/Ще имам ли право на еднократната помощ от 2880 лв? 2/Ще имам ли право на някакви степендии? 3/ Като майка на дете под 6 години ще имам ли някакви облекчения от гледна точка например на лекционен и изпитен график или това нещо не важи при платеното обучение? 4/По време на образованието ми мога ли да сключвам трудов договор или да се запиша в бюрото по труда и да бъда обезщетявана за безработица? Всичко това ме интересува, защото семестърът в платено обучение е страшно скъп и се надявам да имам някакви допълнителни средства, за да успея да се справям... Благодаря предварително на всеки, прочел поста и намерил време да отговори...

Общи условия

Активация на акаунт