Какви са симптомите на гестационния диабет

  • 15 606
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 675
jabata dil от това което си написала оставам с впечатлението, че не си много доволна от лекарката си и на твое място бих се замислила дали не е по-добре да я сменя. Съветвам те да се обърнеш към ендокринолог който да ти обясни всичко и той да прецени има или няма проблем.
Работата на сестрите и акушерките не е да поставят диагнози свързани с ендокринологията.
Вярвам, че е станало грешка при първата ти бременност но въпреки всичко е хубаво да се обърнеш към специалист.
Пожелавам ти, лека и спокойна бременност.

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 15:10 от B & C

# 31
  • Мнения: 9 052
Аz нямам нужда от ендокринолог  Wink Благодаря  Wink
Ами става въпрос zа клиника ъ която лекарка ти се падне тоzи път... общо вzето се въртят 2ъ3 на консултациите плюс главен (преди 4 г. бяха съвсем други), но ако една ти сложи една диагноzа след теста да не мислиш,  че другите ще вzемат да кажат нещо друго? Сестрите и акушерките могат да видят много добре дали реzултата от един тест е в дадената норма или не. Естествено не могат да вzимат решение .
В същност им е доста добър състава с иzключение на голямото вдълбочаване в някои неща ... явно такава им е школата.
В същност аz мсиля, че няма начин как някой по интернет да ме раzбере в една толкова комплексна ситуация от два три постинга  Heart Eyes
Все пак благодаря zа zагрижеността  Wink И ако има нещо доста добре съм на ясно и ще ида. Спокойно имам много добро zдравно осигуряване и мога да полzвам доста добра баzа  Wink

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 15:24 от jabata_dil

# 32
  • Мнения: 18
когато става въпрос за гестационен диабет, точно ендокринологът е специалистът, с когото да се консултираш. Но както вече казах, всеки сам си поема рисковете и ти пожелавам всичко да е наред.
Когато в Австрия ми откриха заболяването след задължителния тест, веднага ме насочиха към специализирана клиника и отделение за бременни, болни от диабет. Аз напротив, останах очавована от вниманието, което ми обърнаха. Дадоха ми пълен списък със забранени и разрешени храни (дори по марки, присъстващи в търговската им мрежа).
Вярно е, че трябваше да си следя нивото на кръвната захар по 4 пъти на ден с апарат и да си бода пръстите, но по този начин установиха, че само диета не помага и се наложи и лечение с инсулин. Тук в България също попаднах на добри специалисти, които да следят как се развива втората ми бременност. Защото гестационният диабет поставя бременността в графа "рискова". Освен това докторът ми каза, че ако до края на бременността развия диабет, ще родя със секцио още в 37 седмица(което не искам), но предпочитат да си спестят възможните усложнения, които били най-често срещани именно в последния месец.
Не е лесно да станеш майка Simple Smile))

# 33
  • Мнения: 4 358
Възможно ли е при нормални стойности на кръвната захар в кръвта и без захар в урината(при рутинните изследвания които се включват) все пак да съществува гестационен диабет.
Моят лекар ми каза, че няма индикации за това специализирано изследване newsm78.
Така ли е наистина.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Винаги съм имала кръвна захар в норми.Чак след обременяване с глюкоза се оказа, че диабета чука на вратата ми . Според ендото ,при който ходя е по-важно  какво се случва с кръвната захар след нахранване, а не на гладно.

# 35
  • Мнения: 9 052
Виж сега, не съм лекар, но след изследването с глюкоза измерванията се правят с обикновено апаратче за проверка на кръвна захар с кръв от пръста. Сам си ги правиш, записваш стойностите и споделяш с лекар. ОК. Тогава как пък преди изследването с глюкоза аномалии не се засичат с кръвен тест? Интересно.
Доколкото помня се измерваха стойностите преди и 1 ч. след хранене и се записваха. После лекар ги преглежда и решава как се влияеш от диетата. Друг е въпроса, че при диетата се налага мин. 5 пъти на ден хранене по малко и тогава  някак измерването преди ядене се обезсмисля, защото ти и без това непрестанно хапваш по нещо по малко и то все се оказва 1 ч. след ядене. Та според мен е смислено сурин преди закуска и след ядене.
Може това да е имал в предвид твоя лекар?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
jabata_dil, на гладно внаги съм имала кръвна захар около 4-4.5 ,което се приема за абсолютно нормално .Обаче два часа след нахранване имам резултати ,които са  доста извън реф стойности и това вече е проблем. Затова според мен е добре при съмнение да се прави профил , а още по-добре обременяване с глюкоза.

# 37
  • Мнения: 4 358
Затова според мен е добре при съмнение да се прави профил , а още по-добре обременяване с глюкоза.
А какви са съмненията?Не знам какво е това профил.За себе си съдя само по стойностите на глюкозата в кръвта при изследването на ПКК - в норма са.Нямам глюкоза в урината.
Но имам в семейството си хора с диабет.
Лекарят ми каза, че не се налага специфичното изследване с глюкоза, но не съм съвсем убедена в това.
И jabata_dil доколкото знам тук в БГ кръв след изпиването на глюкозата се взема от вената.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да , след  вземането ма глюкозата ,кръвта се взима венозно  трикратно.

Профила също е трикратно вземане на кръв , но от пръста  и не се пие глюкоза.  

Хъни, според кого нямаш нужда от други изледвания -ендокринолога или гинеколога?

# 39
  • Мнения: 4 358

Хъни, според кого нямаш нужда от други изледвания -ендокринолога или гинеколога?
Гинеколога.
Питах го при  последната консултация.Знам че не се поема от ЗК и питах само за информация.
Обясни ми, че глюкозата в кръвта при ПКК е в норма - първия път 4.5,втория път 3.6.Нямам захар в урината.
Според гинеколага не се налага обременяване с глюкоза.
И май съм закъсняла.Това изследване се прави преди 30 г.с newsm78

# 40
  • Мнения: 9 052
имах в предвид след като се направи изследването с глюкоза и се сложи диагноза гест.диабет и се назначи диета - след това сам си мериш стойностите по няколко пъти на ден с апаратче с кръв от пръста. Което според мен означава, че и при кръвни проби би трябвало да проличи, ао има нещо   Hug

# 41
  • Мнения: 320
Ще следя темата,при последните изследвания кръвната захар ми беше завишена но по малко от горната граница,доктора каза да не ям нищо сладко  Confused

# 42
  • Мнения: 9 052
Ще следя темата,при последните изследвания кръвната захар ми беше завишена но по малко от горната граница,доктора каза да не ям нищо сладко  Confused

 Основното е да се храниш начесто, zа да не иzяждаш наведнъж големи количества, кото натоварва метаболиzма и да не употребяваш бяло брашно, бели макарони, бял ориz и пр, плодове виж дали не можеш да zаместиш с zеленчук ... например сурово zеле, крехко карфиолче, моркови, малко целина и пр ... 

Общи условия

Активация на акаунт