Какви са симптомите на гестационния диабет

  • 15 590
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 943
Здравейте , искам да попитам , тези които знаят и тези , които са го преживели - какви са симптомите  на диабета.ако ми вземат кръв може ли да разбере дали имам или трябва някакво по - специално изледване.

# 1
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Трябва да се направи профил. Отива се сутрин на гладно и ти взимат кръв. После пиеш глюкоза и ти взимат кръв още 2 пъти. Успех и дано не е това  Hug

# 2
  • Мнения: 27 524
Не знам да има симптоми. Следи ти се ежемесечно кръвната захар и ако имаш завишение - правят описаното от Галактическата Принцеса. Не е задължително да развиеш ГД, аз имах завишени нива и всеки месец пиех от глюкозата  Sick, но със строг режим и диета всичко беше ок. Peace
При мен като страничен фактор се появи по-едро бебе и по-ранно раждане (не преждевременно обаче).  Peace

Питаш по принцип или имаш някакви притеснения?  Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
С профила ще стане ясно дали имаш нужда от обременяване , което със сигурност доказва или отхвърля диабета. Ако имаш някакви съмнения най-добре си напраи консултация с ендокринолог.

Галактичекса принцеса , профила е трикратно вземане на кръв  в три различни ситуации на  гладно и след храна.
Обременяването с глюкоза е натоварване на организма , в който пак се проследяват нивата на кръвната захар , но тези резултати в повечето случаи категорично отхвърлят или потвърждават гестационен диабет.


Най-често едър плод и повече околоплодни води будят съмнение в гинкото за  диабет и разбира се повишена кръвна захар  сутрин на гладно.

# 4
  • Мнения: 27 524
Обременяването с глюкоза е натоварване на организма , в който пак се проследяват нивата на кръвната захар , но тези резултати в повечето случаи категорично отхвърлят или потвърждават гестационен диабет.

А, това ми правеха на мен  Peace
Хубаво си го обяснила  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 104
Естествено има симптоми, които могат да доведат до съмнения за гестационен диабет. При мен бяха:
- Много едър плод - отначало избързваше с 1, после с 2 и накрая с 3 седмици от термина
- Много околоплодни води
- Значително наддаване на килограми от мен /без да се храня в повече от нормалното/
Изследването ми на глюкоза на гладно обаче винаги е било в нормата - около 4,5. Видя се проблема чак след обременяването - тогава стойностите хвръкнаха във въздуха. И така вече 3 месеца съм на диета, купих си глюкомер да се следя, лекарства не пия, защото се видя че мога да контролирам кръвната захар. Надявам се бебка да е добре и да няма проблеми.
Говори с лекар и ендокринолог и ако има проблем се изследвай навреме - нещата не са толкова страшни Hug

# 6
  • Мнения: 943
Съмненията ми се появиха днес , случайно започнах да чета за диабета и симптомите , един от тях била постоянната сухота в устата , а аз я имам от кажи речи от както съм бременна , а вече съм в 5 месец.малко се притесних и утре ще отида да ми вземат кръв - без да съм пила глюкоза , само на гладно.за околоплодни води нищо не ми е казвала гинеколожката - незнам , дали значи са добре или тя нищо неразбира.



Elf_Princess , ако може да ми кажеш тази диета , как си я правила , какво си ядяла и за този глюкозомер , как се използва и от аптека ли се закопува - нека да знам за всеки случей , благодаря ти предварително , ако някой знае , също нека отговори.

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 21:54 от evitota

# 7
  • Мнения: 27 524
Съмненията ми се появиха днес , случайно започнах да чета за диабета и симптомите , един от тях била постоянната сухота в устата

Аааа, то нали знаеш - каквито и симптоми за която и да е болест да четем, въображението включва на макс, както и самовнушението и всъщност винаги имаме всички симптоми за всички болести  Grinning

Не чети за проблеми и усложнения  Hug

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Трябва да изключиш сладкото , тестените изделия.Много добро влияние оказват нисковъглехидратните храни и разбира се движението .Малко преди да забременея след едно такова натоварване се установи , че почти съм с  диабет. За месец два с диетка и движение успях да сваля кръвната захар до 5.3 и междувременно забременях. През цялата бременност треперех да не развия диабет.Спазвах диета , движение , ходех често на ендокринолог и всичко завърши благополучно .
За твое успокоение иди и си направи изследване на кръвната захар ,но не си мисли ,че непременно ти има нещо заради сухота в устата.Стискам палци за  добри резултати Praynig и да пишеш какво е станало Hug

# 9
  • Мнения: 943
Забранени ли са мандарините , портоколите и бананите , сега точно когато ги има е много трудно да им се устой.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Забранени ли са мандарините , портоколите и бананите , сега точно когато ги има е много трудно да им се устой.


Можеш да си хапваш от тях.С повече внимание към бананите.От плодовете само гроздето и пъпеша не бива да се ядат в големи количества.

# 11
  • Мнения: 27 524
На мен не ми даваха сладки плодове - банани и грозде категорично не.

Но все пак, evitota, не си самовнушавай проблеми и не пази диета от въображение  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 104
Мацка направи си първо изследванията, най-вероятно всичко е наред, пък после недай боже ще говорим за диетата Simple Smile

# 13
  • Мнения: 943
Благодаря ви за успокоеноето , утре дай боже всичко да е наред , аз съм под голям стрес от разни болести , първо лежах в болница за задържане , после като се почна с едни ужасни гъбични и бактериялни инфекции от , които немога от началото да се отърва сега съм на промивки с лайка и тетра и крем Низорал , пия и магнерич , а болките ниско долу не отминават , и какво да ви кажа толкова съм се наплашила , извинявайте , ако това с диабета ви се е старило смешно , но вече и аз незнам от каде , ще ми изкочи още нещо.

# 14
  • Мнения: 59
Тук, където живея а (в Австралия), изследването за гестационен диабет е стандартно изследване, което се прави на всички бременни след 20тата гестационна седмица. Няма никакви симптоми, казват, че хората, които имат диабет в семейството, са по-склонни да развият гестационен диабет.
Изследването ми се състоя в следното - накараха ме да изпия 250 мл. течност някаква - много слдка беше, като лимонада. След това трябваше да седя 30 минути в чакалнята, без да се движа, нищо. Взеха ми кръв след това. След няколко дни ми излязоха резултатите, казаха ми, че всичко е наред. Знам, че ако този тест покаже някакви отклонения, ти правят друг, по-разширен тест. Гестационният диабет е състояние, което не бива да се подценява, защото може да доведе до преждевременно раждане (това ми обясни моят лекар).
Май най-важното е да се успокоиш и да не се вкарваш в излишни филми.

Общи условия

Активация на акаунт