За цялата бременност- право на 2 пъти ехогра&

  • 3 511
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 377
Aз момичета наистина не разбирам,как е възможно,една и съща държава,а различни случаи.Аз както казах за 5месеца,5пъти ме е гледал на ехограф и нито лев не е излизал от джоба ми????

по закон са 2...по ЗК....ако реши лекаря иначе и по 5 пъти на месец може да те гледа...но ЗК няма да ги поеме....т.е. ще ги направи безплатно ако и ти не платиш....но не е задължен....и не ти се полагат по право.

Ако е частен...и си плащаш, ест има  изгода да те гледа повече пъти.


# 31
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Не е кой знае каква драма. Винаги можеш да отидеш на частно да те погледнат. Аз например имах преглед с ехограф всеки месец, но въпреки това си направих и 3 прегледа допълнително при специалисти по фетална морфология и така горе долу през седмица гледаха бебето. Но при мен имаше и проблеми и много други фактори налагаха по-честото поглеждане. При нормално протичаща бременност гледат толкова 2 до 3 пъти и не само в БГ а и в много други държави.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Не е и нужно повече. Мен ме гледаха всеки месец, но си плащах, при моята лекарка по ЗК. Тя твърдеше, че има нужда, а на мен ми беше интересно и приятно. Но наистина не се налага повече.

 
2 или 3 са, но някой лекари си гледат всеки път. Моя не беше от добросъвестните и плащах на частно.

Какво значи добросъвестен? Да работи без пари???

# 33
  • Мнения: 808
Аз също ходих само 2 пъти за цялата бременност. Моят лекар ми е близък роднина и въпреки, че можех да ходя когато поискам, той не сметна за нужно. Не знам какво е това вманиачаване по ехографи. Освен ако няма някакъв проблем не виждам причина да е толкова на често. То не е и толкова безвредно. Представете си тези лъчи да минат през кожата, месото, да стигнат до плода и да се върнат- и това всеки месец, че някои и през 2 седмици?!

# 34
  • София
  • Мнения: 3 064
Това не са лъчи, а звук, но не е достатъчно добре доказана абсолютната му безвредност.

# 35
  • Мнения: 143
Е добре, като не са лъчи, а звук, тогава звука какво е? Звука е пак вид вълна, така че и аз мисля че може да има и отрицателен ефект цялото това гледане. В САЩ има доста хора, които отказват ехограф при все че се полагат 3 безплатни при нормална бременност.

На мен друго ми е по-интересно. За тези, които ходят често на ехограф, имате ли възможност да видите бебето на друг монитор или предимно разчитате на мнението на доктора както и на снимките, които се дават след ехографа? А и много се учудих за плащането на доктора само да каже пола. Ами ако не беше познал щеше ли да върне парите?

# 36
  • Мнения: 61
Аз съм много учудена, защото мен моят лекар ме е гледал на всяка консултация, дори веднъж ме прие без час защото имах болки и тогава ме гледа, без да е ставало изобщо въпрос за плащане и т.н. Нали гледат как се развива бебето, размери, положение това се гледа на всяка консултация. newsm78

# 37
  • Мнения: 623
вече съм го казвала (писала) в други теми, но пак ще кажа.
всеки месец.когато съм на консултация ме гледа докито на ехограф.освен това още 2 пъти в месеца ходим в МБАЛ Бургас да гледаме бебето та тяхния ефограф.бебето върви с 2 десмици назад (заради късна овулация)но това няма значение.значи излиза,че всеки месец ме гледа по 3 пъти на ехограф и до сега не съм дала нито една стотинка за нищо.

А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ВРЕДАТА ОТ ЕХОГРАФА - ако беше толкова вредно известните и богатите личности (като Том Круз и Кейти Холмс например) нямаше да си къпъват ехограв за вкъщи и да си гледат с него бебето всеки ден.вредни са били  първите ехографи от преди 15-20 години.

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 20:17 от AnMary

# 38
  • Мнения: 143
Точно Том Курз беше страшно критикуван от лекари, които казваха, че е вредно толкова начесто да се гледа. Това че въпреки критиките те са си взели ехограф е техен проблем. Това не значи че са ми критерии дали нещо е вредно или полезно.

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 16:31 от sunshine_83

# 39
  • Мнения: 100
и аз така знам, че изобщо не са вредни и гинеколог и рентгенолог ми го е казвал,
а относно ехографията моя доктор ме гледа на всяка консултация, но понеже като легна на кушетката не виждам монитора, защото се пада точно до главата ми го моля да легна на обратно Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 4 335
За това много бременни ходят и на частно,не мога да си представя да ме гледат само два пьти(каквато сьм паника).

# 41
  • California
  • Мнения: 264
Не е до страната - в щатите е същото положение...
Само, че за разлика от Европа тука не можеш да си платиш на частно, защото няма такова понятие - тука всичко е частно.
Не съм чела цялата тема, може някой да го е казал вече  Peace

# 42
  • Мнения: 989
В повечето страни правото ти на ехограф е само 2 или 3 пъти. Нищо не ти пречи да си платиш и да те погледнат.

# 43
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
До четвъртия месец моята лекарка ме гледаше на ехограф на всеки две седмици. След това два или три пъти да е видяла бебките. Но аз бях с рискова бременност. Не ми е взела и стотинка за това гледане, дори пола им позна. На ФМ ходих само веднъж, щом всичко беше наред ми се видя излишно да хвърлям пари за следващи.

# 44
  • Мнения: 529
Два ехографски прегледа са напълно достатъчни,друг е въпроса ,че повето от нас искаме всеки месец и дори 4Д.

Общи условия

Активация на акаунт