Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 4

  • 175 694
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Много добре разбрах запитването на ЗАГРИЖЕН.  Но вие като се осигуряваш на пълната раб.заплата  значи получавате над 350 лв. на член от семеиството, а ние в провинцията получаваме по 225лв. на член от семеиството и за нас тези 70 лв са нужни за месечните ни разходи /това са ми памперсите за цял месец/.  Друг е вапроса че вие не разчитате на тези пари,и за вас не е проблем  koга ще бадат преведени.  
А иначе по запитването аз съм ЗА  -всички деца да получават детски ,така както моето има нужда от тези пари така и вашето дете има нужда от тях. Нали всички живеем в една страна ,защо трябва да делят  децата ни на БЕДНИ И БОГАТИ  newsm78

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 20:57 от hristy

# 16
  • Мнения: 161
Струва ми се, че вие още не сте наясно, колко голяма е неправдата с този Праг в БРУТО

Защото тези, които отказват да работят и да плащат осигуровки и данъци,
получават много повече от вашите спрени или не, мизерни 35 лв.

Всяка "самотна" майка, с нулев доход бруто (тоест нулев размер на платените осигуровки),
получава месечно по 78 лв. за себе си, и по 59,15 лв. за всяко дете.

На такава "самотна" с две деца и се събират 196 лв. (78 + 2х59) месечно, а не 70 лв. (2 х 35)
А за "самотна" със стандартните 5 чавета месечната сума е 373 лв. (78 + 5х59)


Тези крупни плащания идват именно от вашите осигуровки и данъци

# 17
  • Мнения: 633
Здравейте! на 24,11 родих моите близнаци два месеца преди термин, мен ме изписаха вече ,  но както се очертава те ще поседят доста в неонатология.Бих искала да попитам какви документи трябва да подавам (за да получа еднократните помощи и детски) и какви са сроковете.

# 18
  • Мнения: 224
Здравейте! на 24,11 родих моите близнаци два месеца преди термин, мен ме изписаха вече ,  но както се очертава те ще поседят доста в неонатология.Бих искала да попитам какви документи трябва да подавам (за да получа еднократните помощи и детски) и какви са сроковете.

Здравейте obi4anka. Честито за дечицата и ви пожелавам да са здрави! Не става ясно вие осигурена майка ли сте, неосигурена или студентка. Ще ви отговоря първо за помощите, които не касаят доходи.
Помощите за близнаци се отпускат от соц. подпомагане по постоянния ви адрес, след като имате издадени удостоверения за раждане на децата. Необходимо е да подадете молби- декларации, а именно:
1. МД за еднократна помощ за живородени деца, с необходимите документи- Оригиналите на актовете за раждане на близнаците + копия на същите, удостоверение за родствени връзки- издава се от Общината, към която се водите, от служба ГРАО, след подадена от вас молба/ от ГРАО изготвят документа до 1 седмица от подаването на молбата/, актуална, лична банкова сметка, на която да се преведат помощите. Размерът на помощта е 2 деца х600,00 лв. и е еднократно плащане. Срокът за подаване е до 3 години.
2. МД за еднократна помощ за близнаци- Копия от актовете за раждане на децата. Размерът е 2 деца х1200,00 лв. и е еднократно плащане.
Приемаме, че сте осигурена майка и през предходната година имате брутни доходи:
3. МД за семейни помощи за деца- необходимите документи са: Удостоверение от работодателя за брутен доход за вас, за периода м.12.2008 г.-м.11.2009 вкл. и ако имате сключен гр. брак с бащата на децата и за него също е необходимо у-ие. Размерът на сем. помощи за близнаци е 2х52,50 лв. или 105,00 лв. месечно. Молбата трябва да я подадете най-късно до 30.12.2009 год., за да не загубите детските за този месец.
Ако сте и студентка редовно обучение също се изплаща еднократна помощ от соц. подпомагане.
Надявам се да съм била полезна. Ако имате други въпроси, свързани с помощите, мога да ви отговоря.

# 19
  • Мнения: 168
Изникнаха ми още няколко въпроса-трябва ли ми документ за семейно положение като нямам брак и за попълването на декларацията трябва ли да знам точните суми по месеци,защото след навършване на малкия на 1г (преди 5м) са по 240лв на месец,но преди това всеки месец бяха различни.Благодаря ви.
newsm78

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Изникнаха ми още няколко въпроса-трябва ли ми документ за семейно положение като нямам брак и за попълването на декларацията трябва ли да знам точните суми по месеци,защото след навършване на малкия на 1г (преди 5м) са по 240лв на месец,но преди това всеки месец бяха различни.Благодаря ви.
newsm78
Ако не сте омъжена ,не ви трябва такъв документ.

Попълва се по месеци,може и приблизително,защото от Дирекция ''Социално подпомагане'' имат връзка с НОИ.Ако имате ПИК -код си вижте сумичките в сайта на НОИ Peace

# 21
  • Мнения: 168
Изникнаха ми още няколко въпроса-трябва ли ми документ за семейно положение като нямам брак и за попълването на декларацията трябва ли да знам точните суми по месеци,защото след навършване на малкия на 1г (преди 5м) са по 240лв на месец,но преди това всеки месец бяха различни.Благодаря ви.
newsm78
Ако не сте омъжена ,не ви трябва такъв документ.

Попълва се по месеци,може и приблизително,защото от Дирекция ''Социално подпомагане'' имат връзка с НОИ.Ако имате ПИК -код си вижте сумичките в сайта на НОИ Peace
Много благодаря  bouquet

# 22
  • Мнения: 97
Цитат
Защото тези, които отказват да работят и да плащат осигуровки и данъци,
получават много повече от вашите спрени или не, мизерни 35 лв.
Да разбирам ли, че тези които нямат доход (и не  плащат осигуровки и данъци) ,които да декларират в социалните пак вземат детски надбавки?  newsm78

# 23
  • Мнения: 161
Цитат
Защото тези, които отказват да работят и да плащат осигуровки и данъци,
получават много повече от вашите спрени или не, мизерни 35 лв.
Да разбирам ли, че тези които нямат доход (и не  плащат осигуровки и данъци) ,които да декларират в социалните пак вземат детски надбавки?  newsm78

Точно така го разбирай ...

1) Майка която работи и плаща данъци върху доход БРУТО над 350 лв.,
не получава детски

2) Майка която работи и плаща данъци върху доход БРУТО под 350 лв.,
получава по 35 лв. детски за всяко дете


3) Майка която не работи и не плаща НИКАКВИ данъци,
получава месечно 78 лв. за себе си и по 59,15 лв. за всяко дете - чааве.


Това е системата в БГ. Системата на т.н. "обратна справедливост"

# 24
  • Мнения: 97
Добре сега вече се обърках тотално. newsm78
Загрижен наскоро мои познати ми казаха, че не получават детски (имат 2-ве деца).Работи само бащата но няма договор (неплаща данък и осигуровки ,работи при частник), а в социалните ,когато са питали поне за детските надбавки са им казали , че трябва да имат деклариран доход иначе не могат да пуснат молба за детски надбавки.Е как? Като частника  отказва да  пусне  договор ( за съжаление в провинцията е често явление).Звъннах им  преди малко,да не би да не съм разбрала аз  newsm78 , но всичко е така , както ти го описах. ooooh! Това редно ли е?

# 25
  • Мнения: 8 242
Декларира, че е безработен, неосигурен.. и си подава молба за детски .. Молбата я подава майката  Peace
Това съм го виждала нееднократно като съм ходила при социалните - повечето ромки такива декларации носят..

# 26
  • Мнения: 97
duhi_puhi извини ме за този въпрос , но къде да декларира ?В Бюрото по труда ли?Ами те не са роми,може там да се разминават нещата! Peace

# 27
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi извини ме за този въпрос , но къде да декларира ?В Бюрото по труда ли?Ами те не са роми,може там да се разминават нещата! Peace
Не. Където подава молбата за детските. На самата молба го пише това собственоръчно.

# 28
  • Мнения: 97
Добре! Да уточня сега ,значи имат право на детски само трябва да декларира бащата, че е безработен в молбата собственоръчно,която майката подава в социалните.Нали така? Peace Но в социалните защо са ги върнали тогава, а не са им обяснили това  ooooh! newsm78 newsm78 Много несправедливо  ooooh!

# 29
  • Мнения: 8 242
Добре! Да уточня сега ,значи имат право на детски само трябва да декларира бащата, че е безработен в молбата собственоръчно,която майката подава в социалните.Нали така? Peace Но в социалните защо са ги върнали тогава, а не са им обяснили това  ooooh! newsm78 newsm78 Много несправедливо  ooooh!
Нямам идея..
Аз също едната година като подавах молба - мъж ми беше безработен, без рег. на борсата и без осигуровки.. Накараха ме да напиша в графата до неговото име безработен и неосигурен за съответните месеци (примерно 1-5 безработен неосигурен, 6-8 осигурен, и т.н. ) .. И това беше..

Общи условия

Активация на акаунт