Бебешка близнашка тема XVІІ

  • 30 953
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 803
ами на мен никой не ми е казвал, че за момиченцата  .............. винаги са бърсани с мокри кърпи. сега се бършат сами с тоалетна хартия, като ако сме си вкъщи ползват пак мокри кърпи. в детската има само тоалетна хартия, и като са акали им е гадно само нея, но няма как. ако са свикнали да се мият след всяко ходене до тоалетната не знам, но ми струва невъзможно това да се прави в нормалното ежедневие, като са на детска или на училище. лично мое мнение си е  Peace и за протокола никога не са имали бактерии, само леко подсечено докато бяха с пампи.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 731
Дааа, както не веднъж сме споменавали, в БГ прекаляваме с чистофайството.... Аре, разбирам тия, дето имат по едно дете, да го мият/къпят по няколко пъти всеки ден - те и без това си нямат друга работа....
Ама с близнаци.... щадете се бе хора!

За миенето, мия само когато преценя, че ще изхабя твърде много мокри кърпи. Тъпото е, че това го преценявам, чак когано съм израходила да речем 5 кърпи и хабенето и на вода става безпредметно Simple Smile

kremm, в Пилатеса има едно много готино упражнение за гръб - на мен много ми помага, като ме изджаска плексита след целодневното седене на гадния стол.
Сядаш на пода с опънати крака и изправен гръб. Издишвайки навеждаш главата към гърдите и почвеш полекичка да се привеждаш напред. Аз си го представям все едно навивам палачинка. Сгъваш се докъдето можеш и после почваш да вдишваш и да се разгъваш по обратния начин - главата изправяш последна. Ама бавно!
ЦЕлта е гръбнакът да се опъне.
Другото, което също върши работа е заставаш изправена, вдигаш ръцете нагоре и си представяш, че с дланите искаш да избуташ тавана нагоре и се разтягаш някак си.  И това се прави бавно. На мен ми помага за болките в гърба и като ми изтръпват ръцете...


# 707
  • Мнения: 501
Благодаря ви за споделения опит, голяма тема се заформи за миене и пампита. Някак си ще ми е по леко, че не е само зора мой  Laughing. Не че искам да прекалявам с хигиената, ама много се мажат моите хем гледам веднага да сменям памперса след акита. Дори като бяха по малки не съм ги мила толкова често, но сега наистина се налага. Девойката не знам как успява но се омазва отпред до пъпа почти  Embarassed, няма начин с мокри кърпи...

# 708
  • Мнения: 359
За задниците, само да кажа:
Обожавам твърдо аки Simple Smile То се плъзва по белия крем против подсичане...и така с мократа кърпичка лесно почиствам  звЕра.
Но понякога се насират до ушите, буквално. Случвало се е да къпя Simple Smile

Вчера едната ми мишонка се метна от повивалника на пода. По глава. Баща й отскочил да затвори врата, докато я обличал след баня. И тя скокна. Завършихме с луд скандал,че аз съм виновна, защото съм оставила вратата отворена. Не ми я даде да я успокоя, защото съм виновна....и така. Разминахме се с цицина, ама аз не спах цяла нощ от ужас.
Много се катерят моите, не ходят още, но в катерене и лазене са страшно добри.

# 709
  • София
  • Мнения: 3 414
Яво са ми яки ръцете и кръста или са ми леки децата.Нямам такива болки,но за това други.Дерзайте скоро ще ги махнете памперсите

# 710
  • Мнения: 849
Крем, съчувствам искрено. И мен всичко ме боли и затова гледам да ходя на фитнес, че да се раздвижвам, иначе освен, че боли и скърцам като някоя ръждясала тенекия...

Зайците ту ги мия на чешмата (ако сварят да се изкъкат в пампата и се оклепат качествено), ту забърсвам с мокра кърпа (ако не са оклепани при по-твърдо и добре оформено ако, както и след гърнето). Голямо облекчение настъпи, откакто акат основно в гърнетата. Последните дни като се замисля не сме имали нацапан памперс. А за къпането намерих своето решение. Когато таткото е на линия ги киснем в тяхната вана, но поне през вечер ги оправям сама ето така.

# 711
  • Мнения: 610
Голяма тема сте отворили ....за дупетата  Simple Smile
И аз в един момент като останах без кръст и гръб  Crazy и преминах и на мокри кърпи ... Wink



Исках да ви питам друго - като се прехвърлят децата ви в кошарите, как прескачат? Моите си вдигат краката като голям човек, но само понякога. В повечето случаи някак си се набират и се мяткат надолу с главата, държат се на глава и си извиват тялото настрани. Тоз момент със стоенето на врат направо ме хвърля в ужас всеки път. Вече са станали доста ловки и бързи, обаче ми се струва много опасно.

Дъщеря ми прескачаше като твоите , понякога си вдигаше краката , но в повечето случаи се мяташе надолу с главата  Crazy а сина ми не прескачаше , беше го страх и караше сестра си да му носи една табуретка , стъпваше на нея и така слизаше .  Simple Smile

zaiobaio- много сте сладки.  Heart Eyes

# 712
  • София
  • Мнения: 1 849



Моите ги мия сутрин и вечер. Ако са напълнили пампите много - мия, ако не с кърпички, мен пък ме боли гърбът  Cry Откакто проходиха стабилно ги мия вечер в душкабината и двамата, много бързо става  Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 803

ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ , МНОООГО ГРЕЙНАЛИ УСМИВКИ ОТ НАШИТЕ МЪЖЕ  Laughing Laughing Laughing

Танини , това на душа е ... много сладка работа , крала съм я тая идея от Полярната лисица ( хрътка)  Hug Hug Hug, с вакуумната държачка за стъкла преди още да са проходили стабилно и работи  Laughing Laughing Laughing На снимката от басейна се вижда как вече се забавляваме с отработена стойка  Heart Eyes Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 849
Честит празник, скъпи близнашки мами!!!

# 715
  • Мнения: 4 312
pitia , много си жестока. Нима не знаеш, че от "Икеабааана дървесата ги боли!" Mr. Green
Честит празник на всички жени!

# 716
  • Мнения: 610
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК , БЛИЗНАШКИ МАЙЧЕТА !!!

# 717
  • Мнения: 501
Честит празник на всички майчета! Зайо, идеята ти ми хареса  Grinning, много сте сладички.

# 718
  • София
  • Мнения: 3 414
Да сте живи и здрави,ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!!

# 719
  • Мнения: 3 638
Честит празник, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт