Моето дете, пък не иска мляко, а само пюрета, а е още малко...........

  • 3 253
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Детенце е на 5.5м и от 3 седмици въведохме пюрета - зеленчукови и плодови - при което, от около две седмици отказва да си пие АМ, пие само сутрин и вечер и през деня я изпие 60-гр-80гр я не, и само пюре иска да яде! Спирах и пюрето, предлагам само мляко ,но не го иска, давам го винаги преди пюрето, след,което, като погладува един ден, на другия ден пак и давам пюрето,защото пак не си иска млякото, пък  и нищо не е качила този месец!! Някаква идея как да я излъжа да си пие млякото през деня, сутрин(150gr,) след ставане  и вечер(180gr) преди лягане си го пие с удоволствие!!????Ясно е, че пюретата и харесват повече!!

# 1
  • Мнения: 27 524
Некачването е нормално, на тази възраст обикновено качават малко или нищо и пропускат ежемесечните предишни качвания.
Добавяй мляко в пюретата, щом не иска. Малка е още за две млечни хранения само.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 475
мерси Блонди, днес така и го направих, пюрето разбъркано със 100мл мляко/въпреки,че стана по-течно, всичко си изяде, май проблема е, че иска да си яде с лъжица, а не с биберон!!!! Hug

# 3
  • Мнения: 30
моят син също не иска млякото си,яде го само сутрин ина4е през деня не го иска ако ще турско да стане #Crazy аз се примирих и му давам каквото харесва.При4ината не е в млякото,а неиска рядка храна (поне при нас е така) . Ве4е  му давам каши най - разли4ни пюрета плодови и зелен4укови и дояжда с каша,поради простата при4ина 4е мляко неиска ooooh! ние също сме на по4ти 6 месеца.Не се притесняваи колко ка4ва Алекс никога не е ка4вал много и аз така се притеснявах,но като го виждам 4е е доста палав и жизнен няма място за притеснение.Алекс тежи едва 7 кг.Ако искаш опитай със каши сигурна съм 4е  ще ги хареса и ще се увериш 4е на беб4ето му харесва определено по - гъста храна.УСПЕХ   bouquet

# 4
  • Мнения: 386
Пробвали ли сте АМ с бискитки (ако сте въвели глутена) или някакви безглутенови мисля че имаше Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 475
Нито глутен, нито бисквитки, нито каши съм въвела- за кашите педиатърката ми каза да ги почна след 6м, а за глутена след 7-8м, на консултацията този месец пак ще обсъдим това! Иначе и моята девойка преди седмица беше точно 7кг и 70см, а сега имам чувството, че е отслабнала малко

# 6
  • Мнения: 386
Аз захраних на 5 месеца с оризова каша. Не мисля че има причина да я отлагаш толкова дълго newsm78  Можеш да я правиш с АМ, все пак е нещо като не ще и не ще АМ  Thinking

А така на килограми си е добре момичето Simple Smile
И не й се притеснявай толкова, има майки дето от 6ия месец са вече на кухня Crazy та пак ще им пораснат децата живи и здрави...

Има и друго нещо. Кисело мляко. Сега ще ми понаскочат Laughing но ако нямаш вариант друг пак е нещо. И ако решиш да даваш мнооого бавно въвеждай и внимавай за реакции Wink
 Hug

# 7
  • Мнения: 524
Здравей sombody,
аз също бих опитала да сменя АМ. Може да му е омръзнал този. След като захраних бебо след 6ти месец имаше период , в който освен с пюрета , кърма и дохранвах и с АМ. За 5 месеца смених 3 вида Ам. Пиехме в началото NAN после бебо го отказа след тъова пихме нешо друго (не помня вече ) и финиширах с Nestle.

# 8
  • Мнения: 3 294
Пробвали ли сте АМ с бискитки (ако сте въвели глутена) или някакви безглутенови мисля че имаше Rolling Eyes
Somebody  има бисквити на Плазмон които са без глутен , аз лично давам на малкия от тях . Друго мога да ти предложа , сложи малко плодово пюре с разтвореното адаптирано мляко и и го предложи през биберона . И аз мисля че две млечни хранения са много малко за ден . трябва да има 4 на тази възраст

# 9
  • Мнения: 31 399
Има безглутенови бисквити, които можеш да добавяш в АМ. Слагай и в пюрето, аз така правех. Аз също мисля, че можеш да започнеш да даваш и каша като млечно ядене.

# 10
  • Мнения: 3 621
Момичетата вече са ти дали съвети. Аз само да допълня, да не се отказваш да предлагаш мляко. И при сина имаше един такъв период в началото на захранването за около седмица две. Имало е дни в които съм давала АМ с лъжичка  ooooh! всичко отмина и сега пак си яде млякото дори на моменти го предпочита, откаже ли ми пюре, му давам мляко.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 519
Моята мома направи нещо подобно на вашата възраст - тя не че не искаше мляко, просто й беше по-интересно да яде с лъжичка. Давала съм АМ с лъжичка - не е много приятно, но поне приемаше АМ. После й мина и все още си пие от шише, дори около месец след този период пък не искаше да яде с лъжичка, а само от шише. Не се отказвай да предлагаш мляко от шише, може да пропие.

# 12
  • Мнения: 2 340
Пробвай да сложиш захар в АМ защото са ужасни на вкус и вече може да ме му харесва на бебо.Аз така съм правела в случаите когато не иска да го пие.

# 13
  • Мнения: 31 399
Не трябва да слага захар въобще нито в АМ, нито във вода. Захарта е вредна и за възрастни и за деца. АМ може да е ужасно на вкус за възрастните, но за децата си чу,десно. Те все пак още не са свикнали с изтънчения вкус на шампанското и трюфелите.

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 10:43 от densi

# 14
  • Мнения: 678
И нашата щерка беше на 6 месеца като отказа АМ,искаше си пюретата и то зеленчуковите.Не искаше дори и сладките каши.Минахме на кисело мляко.Но да си призная,нито аз ,нито баща й обичаме мляко,и до сега й дай задушени зеленчуци обожава ги/моркови,грах,броколи,царевица,гъби/
Има на Нестле оризова каша,тя се приготвя с АМ,пробвай такава,не че малката я ядеше тогава.

Общи условия

Активация на акаунт