Пак кошмар!Има ли успешни бременности при лоша морфология?

  • 20 592
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 682
За малко отскочих до щастливите темички с бременните линийки, но ето че се връщам с гръм и трясък тук  Cry
Накратко: с мъжки фактор сме, лоша морфология 4%, високо ph и антиспермални антитела при мъжлето.
При мен леко висок пролактин, който лекувам.
Имаме много неуспешни бременности с аборт в 4-5 седмица.След като съпругът ми се подложи на лечение забременях отново октомври, този път се задържахме досега.Но, не се улавя пулс на бебчето, а се появи и леко, ама много леко кафеникаво зацапване.Ходих на лекар, сакчето си е там и расте, но бебето пак няма пулс, което е ясно, какво означава.Засега доктора категорично не желае да прави кюртаж, иска да изчакаме още малко, и ако се засили кървенето ще му мислим.
Това съм го приела, ще направя, каквото трябва, но не смятам да е отказвам от опитите да си родя бебенце.Напротив, решена съм да продължа при първа възможност с всички средства.
Та, питането ми е следното: има ли тук мами, които са износили успешно дечицата си при лоша морфология?Как забременяхте-ИКСИ или Инсеминация?
Ясно е, че така мога да си губя бебетата до безкрайност, и е необходимо нещо по-сериозно да се предприеме.
При инсетата подбира ли се качествен "материал", което да ми гарантира че бебето ще се развива нормално?
Знам че повечето от вас тук са много запознати с подобни проблеми(за съжаление).Просто ви моля да споделите опит, ако сте минали по този път.А, и да ми препоръчате клиника, която има комуникация с пациентите.Нещо в Плевен ми се стори печалбарска история.Това е мое лично мнение  Peace
Спирам, че стана много публицистично.С надежда ще чакам съветите ви   bouquet

# 1
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Съжалявам за това,което преживяваш!Разбира се ,че има родили се бебета в следствие  мъжки фактор,то май половината тук в този форум са така.Моя мъж също е с такава морфология,въпреки ,че не съм бременна ,оплождането беше идеално.Друго ми се искаше да напиша- правила ли си за себе си някакви допълнителни изследвания като имунологични например? Ако не си , не е лошо да си пуснеш.Надявам се скоро да имаш успешна бременност Hug Praynig

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Аз имам близначки след ИКСИ заради мъжки фактор. Морфологията беше 3%. Това ми беше втори опит, имахме много хубави ембриони. При първия опит също забременях, но загубих бебето следствие на инфекция. И тогава ни бяха хубави ембрионите. При ИКСИ се подбират най-хубавите сперматозоиди за оплождане. При инсеминация се обработва материала също с цел да останат най-качествените сперматозоиди.
Ако не си правила имунологични, генетични и изследвания на щитовидната жлеза, моят съвет е да ги направиш.

# 3
  • Мнения: 176
Беба, съжалявам за това, което си преживяла, но имай вяра! Ние сме също с 4% морфология, освен това с ниска концентрация и подвижност. Имахме 2 неуспешни инсеминации и неуспешно ИКСИ - нямаше имплантация, въпреки, че върнахме отлични ембриони. След неуспеха направихме имунологични, генетични и изследване на щитовидната жлеза. Оказа се, че съм с Хашимото. Започнах лечение, след 2 месеца направихме трансфер на замразените от ИКСИ-то ембриони и резултата се вижда в лентичката ми... В клиниката на д-р Владимиров съм.
Така, че както и Жабче те е посъветвала - ако не сте направили все още тези изследвания ги направете.
С цялото си сърце ти пожелавам скоро да се похвалиш с успех и да прегърнеш силно мечтата си! Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 03 дек 2009, 08:45 от dechko

# 4
  • Мнения: 292
Беба,

искам да те окуража, че успешни бременности при лоша морфология има. Моя случай е такъв. Съпруга беше с 2% морфология и казаха, че разрешението е само ИКСИ. Така и стана, от първия път забременях и сега съм почти 24г.с., за което благодаря на Бог. Очакваме 2 близначета-мимиченца.
Важното при теб е да разбереш дали ти нямаш някакви имунологични или други проблеми, защото аз нямах. Може би при вас има и фруги фактори, направи всичко възможно да се изследваш.

А за Плевен, аз бях много доволна. Обърнаха ми внимание и бяха изрядни във всяко отношение. Аз бях при доц. Стойков. Е, то се знае, че навсякъде се плаща, но няма как......

Ще се моля за теб да изпиташ и ти, това което се полага на всяка жена- майчинството.

# 5
  • Мнения: 902
Аз съм с две успешни бременности при 1-2% морфология, съчетана с много малък обем, много ниска концентрация и подвижност.
И двете бременности са след ИКСИ. Втората е от първи опит на естествен цикъл.
Направете всички изпуснати до момента изследвания при теб и действайте. Има светлина в тунела и тя не е от насрещния влак. Wink

# 6
  • Мнения: 682
Благодаря сърдечно за подкрепата  Hug
Аз съм правила всички възможни изследвания, и назначени от Доц.Конова-имунологични и генетични, и такива, които сама съм си назначила -токсоплазмоза, всички видове хормони, микробиология.......  #Crazy
Проблемът са ни плувците.Оплождат яйцеклетката, но не се развива правилно след това.
Моля ви, споделете, коя клиника посещавате!
А отговорите ви много ме зарадваха, явно има шанс, въпросът е да не се отказваме, но аз нямам и такова намерение-смело напред  Wink

# 7
  • Мнения: 902
Аз съм пациентка на д-р Стаменов.

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
И аз съм при д-р Стаменов.  Peace
Освен лошата морфология, спермограмата ни беше също с ниска концентрация на сперматозоиди и ниска подвижност.
Така че, както ти е казала Уайт, светлина в тунела има, не спирай да вярваш.  Hug

# 9
  • Мнения: 4 589
Съжалявам за неуспеха, пожелавам ти следващия път всичко да е наред.

И ние сме с мъжки фактор и много лоша морфология и подвижност. Забременях от 1 опит ИКСИ при д-р Стаменов. За съжаление при мен подари инфекция се наложи раждане в 6 месец.

Не се отказвай. Инсеминацията не е вариант при вас. Само ИКСИ.

Успех

# 10
  • Мнения: 339
И ние бяхме с 3%морфология,направихме ИКСИ и сега се радвам на нашата дъщеричка.Бяхме при д-р Владимиров.Има надежда вярвай Peace

# 11
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И ние сме с 4 % морфология, намалена подвижност, малък обем. Две неуспешни инсета, едно неуспешно стимулирано икси, нямаше имплантация. Аз имам едно дете от нормална бременност и от същия мъж преди години. Надявам се сега да успеем на естествен цикъл.При д-р Стаменов съм.Мисля, че надежда има.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 959
И мъжът ми беше с 4 % морфология плюс супер лоши всички останали показатели, но аз взех, че забременях естествено , и то не веднъж  Crazy
Първит път беше след лечение с Прегнил, веднага след това забременях. Вторият път си беше още по-изненадващо  Grinning

# 13
  • Мнения: 334
Благодаря на всички, които са писали в тази темичка! Вдъхнахте ми малко надежда! Hug

# 14
  • Мнения: 335
Момичета,ниската морфология беше причина да не настъпва бременност или бебето не се развиваше и последва много ранен аборт?

Общи условия

Активация на акаунт