Разни рецепти

  • 43 327
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 152
"Полу-Гръцка мусака"

Продукти:
600-700 гр.кайма(моята беше телешка)
5 по-едри патладжана
5 големички тиквички
2 връзки пресен лук
8-10 резена салам,но не мазен
Сирене-Tpimmeno беше моето
чаша дом.сок
черен пипер
чубрица
сол

За заливката,която е  УЖ "Бешамел"

60 гр.масло
500 мл. хладко прясно мляко
80 гр. брашно
3 жълтъка
3 белтъка

Начин на приготвяне:
Патладжаните и тиквичките се нарязват по дължина и се оставят за 15-20 мин.в подсолена вода.
Изваждат се и се подсушават с кухненска хартия.След,което се запържват и от двете стани.Аз ползвах малко захтин,понеже става иначе много мазно и тежко ястие.Нали и каймата си пуска мазнина.
Запържва се  лука,каймата и се долива чаша дом.сок.
Намазнява се дъното на тавата и се редят-патладжани,тиквички,кайма,сиренето,саламчето и се повтаря.
Долях малкоооо вода и когато водата се изпари залях със "Бешамела"
Бешамела го правя така-разтапям маслото и запържвам брашното.Долива се млякото и се бърка непрекъснато с тел до получаване на хомогенна смес.След товасе  разбиват жълтъците и се добавят към сместа.Разбиват се и белтъците и се добавят и те към сместа.
Запича се за около 10 мин.в зависимост от фурната и ням-ням.
В снимки


Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 19:45 от Neli4ka

# 31
  • Мнения: 152
"Пица без тесто"
Продукти:
6 яйца
2 връзки пресен лук
2 кис.краставички
2 кренвирша
шунка около 30 гр.беше ми останала
няколко маслини без костилките
рендосан кашкавал,колкото да покрие пицата
сол,чубрица и лют пипер
Естестенно може да сложите каквото имате в хладилника,а не точно тези продукти.Аз това имах. Laughing
Приготовление:
Яйцата се разбиват и се смесват с нарязания на ситно лук.Изсипва се сместа в тавичка покрита с хартия за готвене и се пече за около 10-12 мин.в зависимост от фурната.След,като е готов вече "блатът" за пицата се нареждат останалите продукти.Връща се във фурната за още няколко минути,настъргва се кашкавала и се запича до получаване на коричка.
Вадите от фурната и почвате да нагъвате. Joy
П.С.Аз използвах сирене този път поради липса на кашкавал.
Ето я в по-мързеливия вариянт.Всичко се смесва и се изсипва в тавичката.Накрая се поръсва с кашкавала.

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 19:50 от Neli4ka

# 32
  • Мнения: 152
"Златни чушки"

Продукти:
4-5 чушки от буркан
2 кренвирша
2 кис.краставички
100-150 гр. сирене
1 яйце
1 с.л.извара
настърган кашкавал за,да се получи "златната коричка" Laughing

Забъркват се сиренето,изварата и яйцето след,което се прибавят нарязаните на ситно кренвирши и краставички.Аз сложих чубрица и 2 люти мексикански чушки.Пълнят се и се пекът.
Пекох на фурна в тавичка покрита с готварска хартия за около 15-20 мин.Добавих кашкавала и запекох за 10-тина минутки,за да се получи коричката.


# 33
  • Мнения: 152
"Панирано кисело мляко с бадеми"

Продукти:
1 кг цедено кисело мляко
3 яйца
1 ч.ч. галета
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. олио
1 шепа бадеми или орехи
1 щипка черен пипер
1 щипка чесън на прах
копър
сол на вкус

Начин на приготвяне
Беше ми рядко,за това му добавих бадемите,за да го сгъстя.Добавих към киселото мляко черен пипер, сол,чесън на прах,копър,бадемите/орехите и разбъркваме.Разбих яйцата. От вече овкусеното кисело мляко оформяте в каквато форма желаете.Аз ги направих,като кюфтета.След това панирах в брашно, яйце и галета, а след това отново в разбитите яйца и пържим в предварително загрято олио/зехтин.
Панирани по горе описания начин
И панирани без галетата,понежи ми свърши Joy
Панирани и по двата начини са адски вкусни,но с галетата са ммм ням-ням Laughing

# 34
  • Мнения: 152
"Патладжан кебап"

Продукти:
1 патладжан
3 малки домата
200-250 гр.кайма(множко ще е )
1/2 гл.лук
1 яйце
Черен пипер,чубрица,лют пипер и сол

Начин на приготвяне:
Замесих каймата,като за кюфтета с яйцето,лука и подправките.Нарязах патладжана на шайби,доматите също.На шишче наредих патладжан,кайма(оформена,като кюфтета),домат,патладжан ииии така,докато не видите края на шишчето. hahaha.Поливат се със зехтин,но малко,защото и каймата пуска мазнина.
Пече се в предварително загрята фурна около 30 мин.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 18:27 от Neli4ka

# 35
  • Мнения: 152
"Пилешки крилца с патладжани и домати"

Продукти:
10-12 пил.крилца
1 патладжан
2 средни домата
рендосан кашкавал
Подправки-чубрица,черен пипер,лют пипер,половин настърган бульон и маааалко олио/зехтин,защото кожата по крилцата също пуска доста мазнина.

Начин на приготвяне:
Супер просто,лесно и вкусно.В тавичката се нареждат крилцата,като се застъпват.До тях се нареждат нараязаните на кръгчета патладжани и домати,като се редуват.Поръсват се с подправките(аз сложих и малко соев сос)
Пекът се в предварително загратя фурна с малко вода,но завивате тавата с фолио за 20-25 мин.След това се маха фолиото,докато поизври водичката и се зачервят крилцата.Поръсват се с кашкавала и крилцата и зеленчуците и се запича за 6-7 мин,на най-горната решетка.
Приятен апетит!

# 36
  • Мнения: 152
"Руло от сирене"

Продукти:
500 гр.сирене
150-170 гр.прясно мляко(сварено)
плънката е шунка и мариновани чушки
подправките по ваш вкус-аз лично сложих лют и черен пипер,мааалко босилек и една подправка за сирене

Сиренето се намачква с вилица.Прибавят се млякото и подправките и се разбърква добре.В подходящ съд се разтила сместа и се реди чушките,пак от сместа,шунката и пак от сместа.Оставя се в хладилника за няколко часа,за да стегне.Това е рецепта тип "Разчистване на хладилника".Може да се сложат и кис.краставички и др.продукти.
Брат ми вчера идва и му дадох от рулото намазано на  2 филийки+лютеница,а той погледна с една физиономия...ей такава Shocked SickИзяде двете филии и каза "Ей,систър...ама т'ва е мноооу вкусно.бе.Ще ми намажеш ли още две?" Joy
Та вкусно е.Правите го вечерта,а сутринта закуската е готова,ако не Ви хареса става веднага на миш-маш с няколко яйчица. Laughing

# 37
  • Мнения: 152
Побългарени мариновани краставици по китайски

Продукти:

500 гр.краставици(от големите)
30-40 гр.чесън
2 с.л.оцет
сол на вкус
1 с.л.захар(аз минах с по-малко)
180-200 гр.олио/зехтин
копър(с това ги побългарих hahaha)
2-3 люти чушки или лют пипер

Краставиците се нарязват,както на вас Ви харесва.Слагат се в буркан или в малка тенджерка.Чесъна се пасира с олиото и заливате краставиците.Добавят се останалите подправки.Лютите чушки се запържват с малко олио се и изсипват върху краставиците.Затваряте буркана и го оставяте да престои в хладилника 2-3 часа.Аз през час раздрусвах буркана и го обръщах.Хапвам си ги цяла седмица така,че да знаете-НЕ СЕ РАЗВАЛЯТ БЪРЗО.Много са вкусни и хрупкави.
П.С.Съжалявам,че нямам линк към източника,но беше отдавна,когато си записах рецептата на хвърчащо листче. Sad Ако намеря ще постна линк.

# 38
  • Мнения: 5
Страхотни неща, Неличка! Аз обожавам да готвя и със сигурност ще пробвам от твоите рецепти:) Ако имаш, хвърли насам и нещо сладичко:))

Общи условия

Активация на акаунт