Пенсии, раждаемост!

  • 2 952
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
 Предложение от младежи родолюбци, желаещи да останат да живеят в родината си, за увеличаване на раждаемоста, чрез принципна промяна в закона за пенсиите!
 Как ще стане това и какво общо има между тези две неща, ще попитате вие?
Ето как:
 -Определянето на размера на пенсията да става освен по сегашния метод, да има допълнителни възможности за увеличение на база, пенсионните осигуровки които изплащат конкретно собствените ви деца! Пример: Ако имате 5 деца и те внасят общо в пенсионния фонд примерно 1000 лв. за определен период от време, надбавката към пенсията да е примерно 30% от тези пари, или 300 лв. - Ако имате 2 деца и те внасят в пенсионния фонд например 400 лв. надбавката ви ще е 30%, или 120 лв.
 Дефицита който се получава от това, че конкретни пари се заделят за конкретен човек, ще се покрие, или с леко увеличение на осигурителните ставки, или с леко намаления коефициент, чрез който получаваме базата при стария метод и ползваме като основа при новия метод. Предимствата от това са видими, а именно: Социално справедливо разпределение на пенсионния фонд според нуждите и приноса към народа и държавата на конкретния човек. Отгледали сте деца, получавате по- голяма пенсия за благодарност и по- големи възможности за купуване на подаръчета за любимите внучета и обратно, по- малък принос, следствие
на който имате и по- малък доход, но и по- малки нужди, тъй като и децата ви са по- малко би следвало, условно разбира се да имате и по- малко внуци!
 Да не говорим за това, че се решава фундаменталния въпрос, как да стимулираме раждаемоста, без да се облагодетелстват слоеве от обществото които превръщат безработицата в своя професия и раждането на деца за тях е доход, разчитайки само
на социоално подпомагане и необявени доходи за преживяване, без да полагат особенни грижи за децата си, като не им оставят право на избор и най- малък шанс в живота, оставяйки ги неграмотни и интегрирането им в обществото става невъзможно!
 Точните изчисления и конкрентите коефициенти и проценти, оставяме на специалистите. За мен е важен принципа на справедливо разпределение на социалните блага и не на последно място, интелигентния нов, модерен начин на стимулиране на раждаемоста при
 българите!
 Моля ви да коментираме това което  предложихме, за намиране на най- добрия начин и способ за разпределение на тези пенсионни осигуровки!
 
 Вижте още по темата:    http://www.youtube.com/watch?v=RrMhIvryhaQ
                                          http://vbox7.com/play:d4615399

# 1
  • Мнения: 98
  Колко ти плащат от "СКАТ"?  hahaha
  Още една невероятна г.....т.

# 2
  • Мнения: 22
Колко ти плащат от "СКАТ"?   
  Още една невероятна г.....т.

 0,42 стотинки! Защо? Много ли ви се виждат?
 И кое точно в този текст ви се стори глупаво?  Или си се смеете ей така по навик да ви се чуе гласа, защото смислени думи иначе явно не излизат?
 Когато някой твърди нещо и още повече когато обижда друг, директно, както вие правите в случая, би било достойно да си подкрепите мнението с някакви логични расъждения, но бих ви разбрал, ако нямате такива!  Wink

# 3
  • Мнения: 2 471
Мислите ли, че ако искам да имам повече деца, мотива да родя ще е бъдеща пенсия? Достойно е майка ми да получава адекватна пенсия, защото е била служител с ценз 40г. Достойно е държавата да подкрепи раждаемостта с адекватна политика, спрямо младите семейства и децата им сега.

# 4
Достойно е държавата да подкрепи раждаемостта с адекватна политика, спрямо младите семейства и децата им сега.
В Турция раждаемостта не се е променяла, докато в България от 60-те години насам, раждаемостта е ниска, а структурата непрекъснато се влошава. Подкрепям 8qica за това, че се е замислил за това, какви промени трябва да се предприемат, не коментирам дали неговата идея е добра или не, въпроса е дали има желание от хората и дали в даден момент ще има обществен натиск да се провежда политика, която да осигури не просто повишаване на раждаемоста, а подобряване на демографската структура в страната ни, а от там и качеството ни на живот. БГ Мама като доказал се форум с силно обществено влияние, може да подкрепи една промяна, може би не точно сега, но в едно не толкова далечно бъдеще, въпроса е да има хора, които имат да дискутират и докажат важността на проблема, която според мен е неуспорима.
П.С. Добре е госпожица или госпожа klarisss да се ориентира към по-градивни начини да изразява своето неудобрение, анатемосването със СКАТ, не е начина. Родолюбието не е демоде, напротив, то е базата на която се гради глобализацията, уважението към ближния, прерасва в уважение към семейството, населеното място, държвата и целият свят. Успех на делото ти 8qica!

# 5
  • Мнения: 98
  Стигнахме и до родолюбие. Може да споделите как го разбирате....? Гореизброените нямат общо с това понятие.
  За мен не е да обречеш децата си на жалко съществуване в подобие на държава.
  Абсурдно е предложението, не е глупаво-поправям се Laughing
  Как ли биха го приели хора, които са нямали късмета да случат на половинка и поради тази причина са без дете? Как ще се почувстват, след едно такова предложение хора, които са лишени от възможността да създадат поколение.
  А тези, чийто деца са починали?
  Що пък да не върнат отново ергенския данък ? Mr. Green

# 6
  • Мнения: 22
 Мислите ли, че ако искам да имам повече деца, мотива да родя ще е бъдеща пенсия? Достойно е майка ми да получава адекватна пенсия, защото е била служител с ценз 40г. Достойно е държавата да подкрепи раждаемостта с адекватна политика, спрямо младите семейства и децата им сега.

 
 
 В какво според теб се изразява- "адекватна политика"? Конкретно ти какво би искала да се случи в едно близко бъдеще например?

# 7
  • Мнения: 22
Стигнахме и до родолюбие. Може да споделите как го разбирате....? Гореизброените нямат общо с това понятие.
  За мен не е да обречеш децата си на жалко съществуване в подобие на държава.
  Абсурдно е предложението, не е глупаво-поправям се
  Как ли биха го приели хора, които са нямали късмета да случат на половинка и поради тази причина са без дете? Как ще се почувстват, след едно такова предложение хора, които са лишени от възможността да създадат поколение.
  А тези, чийто деца са починали?
  Що пък да не върнат отново ергенския данък ?

 За родолюбието ли питаш? Разбирам го по много начини: Не хвърлям фасове и отпадъци по улици и тротоари, като съм на море събирам всички фасове от плажа които успея да видя около мен в сериозен периметър, събирам боклуците на идиотите в планините и поляните когато съм там, готов съм да работя дори безплатно само и само дори и един човек да научи нещо хубаво за България, готов съм да оборя всеки който говори клевети и лъжи за родината ми и не само.............................., ако настъпят черни дни и се наложи, съм готов и да умра за родината си и децата си, само и само те да живеят свободни......., но явно ти си далеч от тези неща! Епопея на забравените е писана точно по тази причина!
  "Що пък да не върнат отново ергенския данък ?" - Това никой не го е предложил!
 "жалко съществуване в подобие на държава" - На кой си ядосана сега? Опитваш се докажеш колко абсурдна е идеята, като изопачаваш и обсъждаш неща които не се съдържат в пинципното предложение! 
 Ако прочетеш предложението, или идеята по- внимателно, ще си отговориш сама на въпросите които задаваш, но не знам защо не си правиш труда да го направиш! Цитирам:
 Отгледали сте деца, получавате по- голяма пенсия за благодарност и по- големи възможности за купуване на подаръчета за любимите внучета и обратно, по- малък принос, следствие
на който имате и по- малък доход, но и ПО МАЛКИ НУЖДИ, тъй като и децата ви са по- малко би следвало, условно разбира се да имате и по- малко внуци!
 Това което забелязах като реакция на майки с деца при подобни обсъждания е следното: -Тези майки които имат по едно дете, скачат като ужилени веднага щом разберат същноста на тезата, а тези които по 2, или 3 всъщност им става интересно и са по- скоро положително настроени. Това е сериозно доказателство, че идеята би могла да проработи!

# 8
  • Мнения: 98
 Следя те с интерес  Simple Smile И ще отговоря вместо дамата.
 Аз искам да няма: негативизъм, наивност, злоба, дребнавост, нетолерантност към различните, толерантност към обществените недъзи, презастрояване, унищожаване на природа и липса на ангажираност към тези проблеми.
 Искам работодателят ми да ми създава нормални условия на труд, адекватно заплащане, коректни трудови правоотношения.
 Искам, когато си платя за услуга от обществен характер, да получа това, за което съм си платила.
 Искам, когато седна на масата да не поглъщам цялата менделеева таблица.
 Писна ми да ми отиват дрехи second hand, защото новите и качествени ще се наложи да ги изгладувам.
 Писна ми да ме лъжат, че дишам въздух, а да ме тровят от близкия хим. комбинат.
 за мен това са достатъчно причини да възпитам бъдещ емигрант.
 Опазил ни Господ да ти реализират идеята, защото подозирам, колко много дела за дискриминиране ще бъдат заведени в Хага и със сигурност ще бъдат решени в полза на ишците.
  В някой държави пенсионната система е на принципа на личен банков депозит.
  Някой по-горе беше писал за Турция. Знаеш ли каква е тяхната социална политика? Ако не знаеш-поинтересувай се, защото ние само можем да мечтаем за такава.

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 00:06 от klarisss

# 9
  • Мнения: 2 471
8qica вие самият имате ли деца? И да, какво става с бездетните? Какво става с тези, които искат повече, но не могат по здравословни причини. Моля да не обиждате и нападате тук пишещите, които явно сме само 2. Моята майка е родила 5 деца и имам идея, какво е многодетно семейство. Думи патетични на книга е лесно да се напишат.

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 00:17 от Нини (на мама слънчицето)

# 10
  • Мнения: 22
8qica вие самият имате ли деца? И да, какво става с бездетните? Какво става с тези, които искат повече, но не могат по здравословни причини. Моля да не обиждате и нападате тук пишещите, които явно сме само 2. Моята майка е родила 5 деца и имам идея, какво е многодетно семейство. Думи патетични на книга е лесно да се напишат.

 Не обиждам никой! Никой не съм нарекъл нито глупак, нито безумец, за това пък мен ме наракаха и глупак и безумец! Тук не става въпрос който няма деца, да не взима пенсия, а става въпрос за надбавки! И вече за трети път обръщам внимание на следното, кайто има по- малко деца, и съответно и вероятно  внуци, има и по- малки нужди!
 Аз самия имам 2 деца и да сме живи и здрави третото е на път, за съжаления късно започнахме, помните какви бяха годините в периода 1995-2000г? Тежки! Имахме и нещастието да преживеем 2 спонтанни аборта преди да се роди първото ми дете, момиченце, след това имахме една извън- маточна бременност, след нея се роди второто ми дете, което сега е на 5 години. Сега   сме в петия месец с трето и дано всичко е наред, защото на дали ще имаме повече шансове, годинките ни напредват!
                                                                                                                                                                              Приятелски поздрави!

# 11
  • Мнения: 22
 Следя те с интерес   И ще отговоря вместо дамата.
 Аз искам да няма: негативизъм, наивност, злоба, дребнавост, нетолерантност към различните, толерантност към обществените недъзи, презастрояване, унищожаване на природа и липса на ангажираност към тези проблеми.
 Искам работодателят ми да ми създава нормални условия на труд, адекватно заплащане, коректни трудови правоотношения.
 Искам, когато си платя за услуга от обществен характер, да получа това, за което съм си платила.
 Искам, когато седна на масата да не поглъщам цялата менделеева таблица.
 Писна ми да ми отиват дрехи second hand, защото новите и качествени ще се наложи да ги изгладувам.
 Писна ми да ме лъжат, че дишам въздух, а да ме тровят от близкия хим. комбинат.
 за мен това са достатъчно причини да възпитам бъдещ емигрант.
 Опазил ни Господ да ти реализират идеята, защото подозирам, колко много дела за дискриминиране ще бъдат заведени в Хага и със сигурност ще бъдат решени в полза на ишците.
  В някой държави пенсионната система е на принципа на личен банков депозит.
  Някой по-горе беше писал за Турция. Знаеш ли каква е тяхната социална политика? Ако не знаеш-поинтересувай се, защото ние само можем да мечтаем за такава.
 
 Проблема при нас са малцинствата които превръщат раждането в начин на прехрана, чрез помощите които получават! Не е  проблем за държавата да плаща издръжки за децата, но представи си, че се изплащат по 300 лв за дете на месец! Какво ще стане според теб? Аз, ти, тя, изобщо ние, пак ще имаме по 1-2-3 деца, а тези които визирам по 11-12-13, при което пак ние ще ги отгледаме, с нашите данъци! За това, според мен детски не трябва да се изплащат никакви, дори и една стотинка! Има много други начини държавата да направи помощите си достъпни за нас, но не и чрез, пари в кеш! 
 Нещата които искаш, са разбира се съвсем нормални, но причините някои от тях да не се случват, са много- комплексни и неразрешими в рамките на дни! Не можем да отречем, че последните 10 години в България има сериозно подобрение!

# 12
  • Мнения: 984
На мен, пък, ми се струва добра идея по някакъв начин майките с повече от две деца, които обаче са отгледани, изучени и работят, т.е. привнасят към подобряване на социалната структура на населението на България, да получават насърчение във вид на финансова облага. Но ми се струва, че с увеличаването на пенсионната възраст за жените, не  е адекватен подход това насърчение да идва чак при пенсиониране, напротив - то трябва да е незабавен резултат от качественото отглеждане на деца.

Което пък означава, че трябва да се стандартизира доброкачественото отглеждане на деца, независимо дали децата се отглеждат от биологичната майка, от осиновителка, от приемна майка или близки.
Много сложен въпрос, изискващ наистина задлбочаване. Струва ми се, че политическата обстановка в момента не е на тази вълна.

# 13
  • Мнения: 22
 На мен, пък, ми се струва добра идея по някакъв начин майките с повече от две деца, които обаче са отгледани, изучени и работят, т.е. привнасят към подобряване на социалната структура на населението на България, да получават насърчение във вид на финансова облага. Но ми се струва, че с увеличаването на пенсионната възраст за жените, не  е адекватен подход това насърчение да идва чак при пенсиониране, напротив - то трябва да е незабавен резултат от качественото отглеждане на деца.

Което пък означава, че трябва да се стандартизира доброкачественото отглеждане на деца, независимо дали децата се отглеждат от биологичната майка, от осиновителка, от приемна майка или близки.
Много сложен въпрос, изискващ наистина задлбочаване. Струва ми се, че политическата обстановка в момента не е на тази вълна.


  Здравейте, най- после по темата!
 "майките с повече от две деца, които обаче са отгледани, изучени и работят, т.е. привнасят към подобряване на социалната структура на населението на България, да получават насърчение във вид на финансова облага" -Точно така, колко добре го описа, само искам да добавя към майките, татковците! Simple Smile
 Да, няма значение дали отгледалите деца са биологични родители на децата си, или не!
Ще се опитам да изброя плюсовете на предложението, по- конкретно:
 1. Стимулира се раждаемоста при семействата, които дават принос за обществото, народа, държавата!
 2. Социално справедливо разпределение на блага, според нуждите и според приноса на семействата в България (Искам да подчертая, че и комунистите не можаха да го постигнат, с всичките им чисти идеи в тази посока)
 3. Косвено стимулиране на: -Раждаемоста, образованието, намаляването на емиграцията.

# 14
Да, ние можем да мечтаем за политика като в Турция. Въпроса обаче е не само да мечтаем, а да изискаме подобна политика. Не е редно децата на България масово да са по социални домове, а бездетните семейства да осиновяват с трудни процедури и да не са стимулирани за това. За да се промени нещо, хората трябва да го пожелаят и да изискат от специалистите план, реформа и съответните резултати. Когато почти всички мислят...скапана държава и издигат в култ други държави....и  не се отнасят към държавата си, като свой дом, ясно е, че ще се чувстват като чужденци и гости тук, очаквайки да им бъде сервирано и отсервирано...а после да си тръгнат.

Общи условия

Активация на акаунт