Balkan Air- F OFF

  • 3 183
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 910
Небето, всичко на всичко трябва да разбереш какво е изискването на твоята авиокомпания към теб - след кой месец не е желателно да летиш. И вземаш бележка от лекаря си - те знаят за какво става дума. Че караш нормална бременност, че си в еди-коя си седмицар и т.н.
Понеже нали разбираш, че на по-дълъг полет, ако си от 7 месец нататък, а времето е лошо, попаднете в турбуленция , попаднете в буря и т.н. - и получиш нежелателни контракции, можеш да ги съдиш. А и наскоро ми разказваха за булка с разкритие в 9 месец, ей така минала между капките, признала си чак горе след излитането, че й станало тясно/точно в България Ер, та си е било притеснително за екипажа......това не им е работа да израждат...../Затова се застраховат.

Глоба не може да има, ако си спазила изискванията.
Ахам.
И понеже до сега са го карали на вяра и са били толерантни (или разсеяни) към бременните, ето че 9-то месечна им е "извъртяла номер". За това всички след нея ще "обират пешкира".
Във всички книжки за бременни пише по въпроса. Момичето чак пък нищо ли, никъде не е прочела. Лошо, защото се е разкарвала. И все пак, не е само за удобство на аеролиниите, а и за сигурността на бременната, и бебето. Иначе можеше да се подписва само, че поема риска. Погледнете и от тази страна.

А за билетите... няколко пъти съм си чела билета. И не съм виждала до сега да пише на билета нищо за бремнните, която и компания да е било. И как да я предупредят за изискването, ако не е споменала, че е бременна. Току виж е по-пълничка, а не бременна и я обидят, като я питат.

А таксата от 70 евро наистина не е глоба, защото е бременна. Стандартна такса за отмяна на полета за друга дата.Ние сме я плащали също.

П.С. И защо си мислите, че други компании не връщат? Ф.офф на всички ли?

# 16
Моми4ето 4ело ли е книжки или не това си е неин риск и проблем, а това 4е те не са писали в договора, който в слу4ая е билета й е техен проблем. След като не са го споменали и я врьщат не само 4е не трябва да я глобяват а да и платят компенсация. Тя е изпьлнила своята 4аст от договора ( дьлгите редове с условия на края на билета) а те - не са изпьлнили своите задьлжения. А това какво пише в книжките няма отношение в слу4ая. Има закон има договор , ето това има зна4ение!

# 17
  • Мнения: 847
аз явно сам минала между капките ,таи като патувах от БГ в 8 месец ,без бележка от какавто и да е доктор..Попитаха ме дали имам бележка и казах Да,но си мислех 4е става вапрос за документите -изследвания и т.н който си носех с мен,
а за 70? тожа наистина е таксата за отмиана на полета,а не глоба...Но за отно6ението на БГ Аир и за летенето с тях мога много д ажи пи6а таи като летя доста 4есто с тях... Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 910
Моми4ето 4ело ли е книжки или не това си е неин риск и проблем, а това 4е те не са писали в договора, който в слу4ая е билета й е техен проблем. След като не са го споменали и я врьщат не само 4е не трябва да я глобяват а да и платят компенсация. Тя е изпьлнила своята 4аст от договора ( дьлгите редове с условия на края на билета) а те - не са изпьлнили своите задьлжения. А това какво пише в книжките няма отношение в слу4ая. Има закон има договор , ето това има зна4ение!
Ами те до някъде са си вързали гащите с ей това:
10. ДОКУМЕНТИ
Във всяко бюро на България Ер или агент на авиокомпанията ще получите изчерпателна информация относно необходимите за Вашето пътуване документи (паспорт, визи, здравни сертификати и др.). Вие лично трябва да си подсигурите необходимите документи, защото единствено Вие сте отговорен за последствията от тяхната нередовност.

Но щом мисли, че има неоснователен отказ:  да ги съди. 

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Много авиокомпании отказват да качват бременни на борда, след определен месец. Даже и бележка от лекар не би свършила работа при тях Rolling Eyes.
Нас Бритиш ни върнаха, заради гипсиран крак Wink Презавериха билетите, но такса не ни взеха за това. Аз отначало скокнах с какво право ще ни връщат, но като ми мина и се успокоих ги разбрах. В крайна сметка не само те се презастраховат, но и на нас ни спестяват евентуални проблеми.

# 20
  • Мнения: 978
Да, точно това е. Бритиш няма да те "глобят". Да ти презаверят билета- да. "Глоба" е била думата, която е била употребена. За мен не е редно да разкарваш бременна жена за бележка от лекаря, при положение, че полета е 2 часа. Дори самото отношение да я върнеш и заплашиш, че ако не си плати "глобата" няма да пътува е вулгарно, изнудваческо и типично за някои бг служители на летището. (Имала съм подобен опит).
А колкото за жената в 9 месец дето била с разкритие, тя самата акъл няма да се качва на самолет. Но има и луди хора, които изглеждат съвсем нормално. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 452
По принцип в седми месец разрешават да се лети (без бележка от лекар), а мисля след 32 седмица се изискваше таква. В повечето случаи не разрешават летене след 36 гс, защото това се смята за термин. Аз летях с българската авиокомпания в седми месец - чартърен полет от Лондон до Варна и обратно и не съм имала проблеми.

# 22
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
явно е до хора Rolling Eyes....аz летя днес с България Ер, надявам се всичко да е наред Praynig....когато отидохме снощи да чекираме багажа даже ни каzаха, че имаме раzервирани места на първия ред, zащото сме с бебе..... служителката се учуди на сервиzа на компанията ни....но ако някоя "отворена" главна стюардеса ми кажа да си съдудя бебето, zа да и дам макси коzи_то, ще хвърчат глави #2gunfire #2gunfire #2gunfire
или пък да летим до Рим zа понакратко, както е станало миналия петък с Борели..... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 23
Отношението на Балкан е ужасно според мен, служителите са груби аз ве4е не летя с тях. В Opodo.com 4укнах от лубопитство има полети Амс- София-Амстердам на 20 компании на ден и разликата в цената не е голяма и неприятните изненади се свеждат до минимум. Ако други авиокомпании врьщат хора те сьс сигурност го имат като то4ка(terms and conditions) в договора.

# 24
  • Мнения: 2 952
    Балкан играят на дребно и се  заяждат за 20  долара и се излагат пред  чужденците(и пред  нас де , но ние поне сме  свикнали за  жалост!)Освен това  стюардесите са  едни хем млади момичета , хем се държат като онези лели продава4ки от  старата  генерация ...все  едно  ако не са те не можем да летим , дайте да си мълчим защото няма да ни  возят на ТЯХНИЯ   самолет ... Rolling Eyes Глупави работи за  дребни неща ....
    Иначе за бременните , би трябвало  да се предупредят при закупуване на билета, особено ако се вижда коремчето вече ...то те са неинформирани или просто мързеливи.
   Не  обичам да летя с Балкан!  Това си е.  Бучи , дрънчи и не са любезни достатъчно!

# 25
  • Мнения: 7 605
За какво се плаща тази глоба при бременност?Твоята приятелка с постоянно пребиваване ли е в Холандия?Питам,защото сега ми дойде на ум ако аз забременея и си летя за БГ на какво основание ще ме карат да плащам глоба ако искам да си се прибера при мьжа,бременна в Холандия?И може би ще ми трябва мед,бележка от тукашен лекар,така ли?

Глобата е не защото момичето е бременно, а защото няма да лети във въпросния ден, а след няколко дни, т.е. глобата е заради промяната на датите на летене-при всички компании при фискирани дати на билета се плаща глоба, ако решиш да ги смениш.  

То4но така мисля и аz и между другото с 70? е минала доста тънко. Ако бе6е вzела билет на друга авиокомпания, най ниската тарифа, може6е и да й иzгори билета.

# 26
  • Мнения: 7 605
Моми4ето 4ело ли е книжки или не това си е неин риск и проблем, а това 4е те не са писали в договора, който в слу4ая е билета й е техен проблем. След като не са го споменали и я врьщат не само 4е не трябва да я глобяват а да и платят компенсация. Тя е изпьлнила своята 4аст от договора ( дьлгите редове с условия на края на билета) а те - не са изпьлнили своите задьлжения. А това какво пише в книжките няма отношение в слу4ая. Има закон има договор , ето това има зна4ение!
Ами те до някъде са си вързали гащите с ей това:
10. ДОКУМЕНТИ
Във всяко бюро на България Ер или агент на авиокомпанията ще получите изчерпателна информация относно необходимите за Вашето пътуване документи (паспорт, визи, здравни сертификати и др.). Вие лично трябва да си подсигурите необходимите документи, защото единствено Вие сте отговорен за последствията от тяхната нередовност.

Но щом мисли, че има неоснователен отказ:  да ги съди. 


Ами то като погледнете реално, в билетите съ6то не пи6е, 4е пътника трябва да има валиден паспорт и виzа. Ами ако бе6е оти6ла беz виzа, после пак ли 6те6е да ги съди zа6тото не пи6ело в билета?

Съгласна съм с 7оф9, нека ги съди ако е убедена 4е има 6анс.

# 27
  • Мнения: 7 605
Много авиокомпании отказват да качват бременни на борда, след определен месец. Даже и бележка от лекар не би свършила работа при тях Rolling Eyes.
Нас Бритиш ни върнаха, заради гипсиран крак Wink Презавериха билетите, но такса не ни взеха за това. Аз отначало скокнах с какво право ще ни връщат, но като ми мина и се успокоих ги разбрах. В крайна сметка не само те се презастраховат, но и на нас ни спестяват евентуални проблеми.

Това zа гипса и аz го zнам, не се лети с пресен гипс ако не си предупредил авиокомпанията. Поради налягането кракът или ръката може да се надуе и тогава се налага да отворят гипса, zа което се иzисква специялен инструмент на борда. Това оба4е наистина много малко хора го zнаят  Sad

# 28
  • Мнения: 7 605
По принцип в седми месец разрешават да се лети (без бележка от лекар), а мисля след 32 седмица се изискваше таква. .

Зависи иzцяло от авиокомпанията, имат раzли4ни правила, така винаги проверете.

# 29
Татиана, това не е вярно, 4е ако беше летяла с друга авиокомпания щяха да и вземат пове4е, аз сьм си сменяла датата и сьм доплащала 20 евро "глоба". А в билета пише за валидна виза и паспорт, м/у другото.

Общи условия

Активация на акаунт