Balkan Air- F OFF

  • 3 191
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 605
Зависи от тарифата на билета. Има билети, обикновенно най ефтините в економи, където и сре6ту zапла6тане не може6 да си промени6 датата. Ако не лети6 на тоzи ден, неzависимо zа6то, губи6. Това го пи6е в билетите, примерно "Cancellation policy: No changes allowed". Ако е раzре6ено сре6ту такса, то тогава пак го пи6е в билета. При БГ авиокомпанийте оба4е не съм виждала тарифа, коята да не ти раzре6ава промяна сре6ту такса.  Има и билети, където може и в последния момент да промени6 не6то и то беzплатно, даже може6 и да иzпусне6 полета...ни6то, лети6 със следва6тия.

В билета какво пи6е то4но, паспорт и виzа или "необходими документи"? Ако пи6е последното, то към това се броят и документа zа бремеността или примерно книжката с ваксините (има държави където иzискват ваксини при влиzането).

Ето, гледах при Брити6 zа ефтин полет от Париж до Лондон и виж какво пи6е
Fare conditions Changes:Bookings may not be changed. Upgrades not permitted
Refunds:If you cancel the fare is not refundable.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2005, 13:40 от Tatjana

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Моите билети с Бритиш бяха non refundable. Ако аз исках да сменя датата, трябваше направо да си платя отново билета за връщане, който беше към 100 паунда. Обаче заради гипсирания крак ни го смениха без да искат пари. Бях много изненадана.
Татяна, и на нас ни обясниха, че причината била подуването. Казаха, че при никакви условия не качват, докато не минат 48 часа. Даже и бележка от доктор да им донесеш. Просто било политика на фирмата. То почти никой не знае това изискване и дано не се и налага да го научаваме, особенно по моя начин  Laughing

# 32
  • Мнения: 7 605
Татяна, и на нас ни обясниха, че причината била подуването. Казаха, че при никакви условия не качват, докато не минат 48 часа. Даже и бележка от доктор да им донесеш. Просто било политика на фирмата. То почти никой не знае това изискване и дано не се и налага да го научаваме, особенно по моя начин  Laughing

Да, наистина по4ти никой не го zнае така 4е е добре 4е го каzваме тук, може да е от полzа zа някой. И при други авиокомпаний има такава политика.

Иzвадихте късмет 4е са ви сменили билетите беz проблем, браво.

# 33
  • Мнения: 74
Отношението на Балкан е ужасно според мен, служителите са груби аз ве4е не летя с тях. В Opodo.com 4укнах от лубопитство има полети Амс- София-Амстердам на 20 компании на ден и разликата в цената не е голяма и неприятните изненади се свеждат до минимум. Ако други авиокомпании врьщат хора те сьс сигурност го имат като то4ка(terms and conditions) в договора.
I az mislia tochno kato teb.Balkan e nai-ujasnata kompania s koiato sam patuvala ignore2 Nikoga poveche niama da napravia greshkata da letia s tiah,samo zashtoto biletchetata im sa s 20 evro po-evtini .

# 34
  • Мнения: 1 910
...samo zashtoto biletchetata im sa s 20 evro po-evtini .
При нас не са парите. Определящото е директния полет, който трае около 2ч. и 40 мин.  Като се има в предвид колко ми става лошо при кацане, излитане и самия полет, трябва много сериозно нещо да се случи, че да се откажа от тях. Rolling Eyes
Мдааа... 


Отношението на Балкан е ужасно според мен, служителите са груби аз ве4е не летя с тях. В Opodo.com 4укнах от лубопитство има полети Амс- София-Амстердам на 20 компании на ден и разликата в цената не е голяма и неприятните изненади се свеждат до минимум. Ако други авиокомпании врьщат хора те сьс сигурност го имат като то4ка(terms and conditions) в договора.
Бубарче, те са споменали нещичко в една т.нар." т.10".
А иначе на мен са ми се случвали недоразумения с Емиратите, ама гледам са в 10 най-добри компании в някои статистики. В интерес на истината с БГ Еър до сега не съм попадала на груб служител. Ама може и все късмет да вадим с мъжа ми и познатите ми, които летят с тях ...знаели човек.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2005, 18:46 от 7of9

# 35
  • Мнения: 7 605
Със Sea-Band пробвала ли си?

# 36
Точно така е за съжаление...определящ е директният полет. С дете на ръце прекачването не е особено приятно. А цените на България Еър наистина често са по-високи от тези на други компании Close

# 37
  • Мнения: 1 465
Zdraveite,

az ne mojah da iz4eta vsi4ko dotuk - no tova liato letiah v 7 mesec s Air France bez absolutno nikakav problem i bez absolutno nikakva belejka. No pri men stava6e varpos za polet ot Nica do Nantes /vatre6en i koito trae ne pove4e ot 1.30h/. Otno6enieto na stuardesite be6e strahotno, no e viarno 4e e ve4e nekonfortno v 7 mesec da se leti - sedalkite ne sa udobni. Ta kato pitah na leti6teto za moiat polet mi kazaha, 4e mi e pozvoleno da letia do 8 mesec. Ina4e i az predpolagam 4e za po-dalgite poleti iziskvaniata 6te sa po-specialni, ako ne i nevazmojno da se leti kam 8 mesec. Poleta mi na vra6tane be6e malko predi na4aloto na 8 mesec.
A kogato se smeniat i teritoriite na darjavi sigurno e o6te po -slojno. Ami tova e ot men po vaprosa. Dano da sam pomognala na niakogo Wink

# 38
  • Мнения: 2 292
И аз намирам че Балкан доста си позволяват в някои случаи. Особено от летище София. Със сигурност има жени летели и в по-късни месеци, но сега така им било хрумнало. Ако не са я предупредили предварително за това изискване нямат право да и искат глоба.
Затова повечето ми немски познати тук посетили БГ с Балкан сега дебнат за промоции на други авиокомпании и не смятат да летят с Балкан повече. Някои вече са си резервирали евтини промоционални билети на Луфтханса за Коледа  Wink
Аз имам един познат работи в швейцария и там разрешителните им за пребиваване не са в паспорта а на отделен лист - отишъл си човека до БГ с полет Цюрих - София - Цюрих  (естествено не взел листа за какво му е в БГ?) и като тръгнал да се връща на регистрацията му казали че не можел да пътува еднопосочно от София за Цюрих, той обяснил че пътува двупосочно от Цюрих за София и обратно, но според тях не можело???? А той бил на работа на следващия ден! И го накарали там да си купи още един билет София - Цюрих - София ... е тази случка и това с глобата в 7 мия месец (без да е изрично предупредена жената или да го пише някъде) ми се струва доста тъпо ...

# 39
По принцип в седми месец разрешават да се лети (без бележка от лекар), а мисля след 32 седмица се изискваше таква. В повечето случаи не разрешават летене след 36 гс, защото това се смята за термин. Аз летях с българската авиокомпания в седми месец - чартърен полет от Лондон до Варна и обратно и не съм имала проблеми.
Ми то аз бях същият случай. Бременна 7 месец, бележка никой не ми е искал, полет с Бритиш.......
Но за наше успокоение се обадихме предварително, преди да бъдат закупени билетите, и питахме дали допускат бременни в 7-ят месец, и дали се изисква някакъв документ за бременността. Казаха, че няма нужда от такова нещо до 8-ят месец (аз бях готова и геникологът си от Б-я да мъкна Crazy Laughing). Така, че май си е до късмет и компания.....

# 40
  • Мнения: 7 605
Ако не са я предупредили предварително за това изискване нямат право да и искат глоба.

Ами въпроса е, да ли те са zнаели 4е тя е бременна, когато тя си е купила билета. Ами ако си го е купила по интернет или ако някой друг е оти6ъл да вzеме билета zа нея, или пък ако го е купила преди 6 месеца, от къде да zнаят служителите 4е тя е бременна zа да й кажат?  newsm78

Ина4е съм напълно съгласна с теб, и ние пътуваме предимно с Луфтханса и то zа много по малко пари отколкото с българските  Peace

# 41
  • Мнения: 4 244
Балкан едно че не са евтини, имат много стари машини, а и обслужването им е под всякаква критика.
Аз изчетох досега всичко по темата и мога само да кажа, че това е свръхнаглост да и искат "глоба". За какво????
Това че е бременна не значи че трябва да ссе възползват от положението и да я одрусат. Просто е смешно
Аз сега платих 30 евро за пререзервация на туристически полет. Но то си е задължително. Но глоба.....
Просто онемявам от балкански тарикатлък на дребно.
Спомням си май Дивияна беше разказала как на летище София една от служителките и поискала колко беше там дребни за да мине без да подава декларация за внос на голяма сума пари.
А служителите на летището са към Балкан. Коментара оставям на вас.

А за цените им - когато зимата проверявах в ОПОДО за билет, Балкан не фигурираха в първите 20 възможности. Аз летях тогава с Луфтханза и Луксеър и бяха едни от най евтините

# 42
  • Мнения: 2 292
Ако не са я предупредили предварително за това изискване нямат право да и искат глоба.

Ами въпроса е, да ли те са zнаели 4е тя е бременна, когато тя си е купила билета. Ами ако си го е купила по интернет или ако някой друг е оти6ъл да вzеме билета zа нея, или пък ако го е купила преди 6 месеца, от къде да zнаят служителите 4е тя е бременна zа да й кажат?  newsm78

Ина4е съм напълно съгласна с теб, и ние пътуваме предимно с Луфтханса и то zа много по малко пари отколкото с българските  Peace

Някой беше писал за някаква точка 10 ... та може и да са прави в случая със здравните сертификати и да са си написали нещо. Но те не знаят и за това какво имаш намерение да слагаш в багажа, но са написали изрично какво да не слагаш нали? Как да е, ей такива неща много дразнят. Иначе полетите и пилотите им според мен са много добри.  До сега с тях съм имала винаги леко кацане и никакви проблеми при полети (освен тясното място между седалките) , но като ти направят някой подобен номер и после оставаш вместо с добро с лошо впечатление.
А за подобни лоши случки се разпространяват много повече и много по-бързо от добрите и така само авиокомпанията губи.
Аз например си спомням как преди няколко години някаква снежна буря беше блокирала летището във Франкфурт - почти всички авиокомпании отменяха полетите, всичко живо спеше по летището и нямаше как да си иде, само нашия самолет излетя и летя супер добре  Wink Но след това хубашо впечатление като си спомня как една свръх изнервена и важна служителка на регистрацията кряскаше по едно момиче и я направи на нищо защото я нямало в списъка и какво ли не - а имаше грешка в името - 1 буква при това момичето имаше бележка от бюрото за тази грешка ... Абе като се нагледа човек на подобни случки и хубавите неща някак си се губят

# 43
  • Мнения: 2 292

А служителите на летището са към Балкан. Коментара оставям на вас.


В това сигуена ли си? Не знам, може би тити може да напише тя май ги разбира по-добре. Ако не са може би е по-добре да говориме за грубите служители на летище София, отколкото на Балкан ... ?

# 44
  • Мнения: 4 244
Вивита, накара ме с тоя прекрасен спомен от Франкфурт да се сетя за най кошмарното си преживяване пак с Балкан.
Беше януари 2001. Имахме полет София Франкфурт. Летище София потънало мъгла. Всички полети отменени и се пренасочваха за излитане от Пловдив.
Няма да казвам какъв хаос цареше на летището, каква анархия и безотговорност.
Полета ни беше за  16 ч. Едва в 18 почнаха да ни извозват обратно до Пловдив. Аз бях на ръба на нервна криза, защото бандитката тогава на 7 месеца, беше болна с повръщане и температура, имахме зад гърба си вече 4 часово лангъркане по влаковете на БДЖ (за тях нямам коментар).
След пристигането на Пловдив чакахме още 2 ч за да натоварят самолета.
Само дето не взривих летището  #2gunfire
Накрая стигнахме  по живо по здраво на Франкфурт и изпуснахме за 2 мин гишето на Луфтханза да ни осигурят хотел и боезщетение за закъснял полет. Мъжа ми не си носеше шофьорската книжка, т.е. не можехме да наемем кола и сме спали на летището докато дочакаме първия влак за Саарбрюкен.

Това как ви се струва?
Дали бихте летяли повече с тая компания....

На въпроса ти за служителите - мисля че съм сигурна, защото в повечето случаи авиокомпанията притежава част от летището и персонала на земята е техен, както е на Франкфурт например

Общи условия

Активация на акаунт