Машина за хляб -22 част

  • 38 331
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Моля Ви, кажете ми маслото как се поставя в мъшината - разтопява ли се или така на кубче. Правя Панетоне.Благодаря Ви много!

Маслото трябва да е разтопено

# 706
  • Sofia
  • Мнения: 50
Благодаря ти! Аз го нарязах на малки парченца, дано да се получи.
Весела Коледа!  Hug

# 707
  • Мнения: 615
Тиха нощ, свята нощ,
нека тънете в разкош!

Да ви се похваля купих си везна и вече по съвсем друг начин изглежда моето хлебче   chef.

# 708
  • Мнения: 22 530
Здравейте момичета.
Аз все пак да попитам, нищо че напъхах всичко в машината.
Пуснала съм програма само месене и втасване, но до сега никога не съм работила с нея.
Искам да ми омеси тестото за питката.
Сложила съм 300мл вода, 2яйца, 700гр брашно, 1суха мая и половина, сол, захар, олио.
Това дали е ок? после като приключи и трябва ще добавя още малко брашно и ще я слагам да се пече във фурната...

# 709
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Здравейте момичета.
Аз все пак да попитам, нищо че напъхах всичко в машината.
Пуснала съм програма само месене и втасване, но до сега никога не съм работила с нея.
Искам да ми омеси тестото за питката.
Сложила съм 300мл вода, 2яйца, 700гр брашно, 1суха мая и половина, сол, захар, олио.
Това дали е ок? после като приключи и трябва ще добавя още малко брашно и ще я слагам да се пече във фурната...

Ти сама ще прецениш по оформянето на топката тесто,дали е добре или има нужда от добавяне на още брашно ако все още е меко тестото или пък на вода ако е много сухо.Но когато се оформи вече хубава топка тесто не трябва да се добавя брашно защото ще стане сухо тестото ,след сигнала за добавяне ако искаш можеш да добавиш някакви семена например или нещо друго което искаш да има в питката.

# 710
  • София
  • Мнения: 2 658
моята питка се меси.  Simple Smile Гледах-гледах рецептите в темата за питката и накрая угасих содата в две лъжици лимонов сок и сложих и една лъжичка бакпулвер. Сега ще видим как ще стане. Crazy

# 711
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Възможно ли е хлябва да не може хубаво да се надуе ако е с айрян?
Първите пъти слагах само вода и ставаше хубав.Няколко пъти го правя с айрян и кората му става хлътнала и на кратери отгоре.От какво може да е това?

# 712
  • Мнения: 9 776
Моята питка стана доста добре като за содена. Омеси се за няма и 10 минути, направо изсипах тестото върху хартия за печене и оттам  - в тортена форма. Набодох я с вилица и я пъхнах в предварително загрята фурна на 170 градуса с вентилатор. Имах опасения, че ще е клисава и недоопечена, защото не можех да преценя кога да я извадя, но си беше ок. Много приятно ухаеше. Не можах да я снимам обаче. А, и бях забравила паричка, но като се опече натиках едно левче отстрани в един процеп /беше се пропукала по обиколката леко/. И естествено левчето се падна на мъжа ми, така че и през следващата година той ще носи парите в къщи Mr. Green.

Весела Коледа на всички  bouquet!

Възможно ли е хлябва да не може хубаво да се надуе ако е с айрян?
Първите пъти слагах само вода и ставаше хубав.Няколко пъти го правя с айрян и кората му става хлътнала и на кратери отгоре.От какво може да е това?

Хляба с айрян ми става доста рошав отгоре понякога. Не знам от какво зависи, но се надува иначе.

# 713
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Тази вечер ще сложа с вода,да видим как ще стане.
Между другото,днес занесох на баба ми питката и малкия настоя да му отчупя едно парченце.Бях сложила паричка и точно в това парченце се падна -голям късметлия.

# 714
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Преди малко чух в новините, че тази година най-купуваният уред е хлебопекарната. Веднага си помислих, че бг мамма е изиграла голяма роля за увеличаване на продажбите. Laughing

За да не е спам- тази вечер новата ми машинка ми омеси чудно  тесто за содена питчица.

# 715
  • Мнения: 383
newsm44  Весели празници newsm44 
Комшу отново поздравления за машината. Сега то и другите да кажат, ама аз да си кажа моята технология, която едва ли ще ти помогне ама може пък да ти послужи за ориентир:

Ваша препоръка за ръчна настройка:
презатопляне:                               3-4 мин - (нямам такава функция на машината и затова пърно пускам програма печене за 3-4 мин и после я изключвам)
месене(разбъркване)1:                  5 мин (по програма месене и втасване)
почивка                                          5 мин (по програма месене и втасване)
месене 2:                                      15 мин (по програма месене и втасване)

-после повтарям пак първото и второ месене, като прекъсвам прогамата и я пускам още един път. При това второ замесване си добавям пък мазнината по рецептата.

втасване1:                               _____мин (нямам време, гледам за удвояване на обема)


От там нататък другите опции ги нямам и не ги прилагам. Всъщност при оформянето сто на сто му изкарвам аз и въздух и душа и всичко, ама то това са подробности.

Вадя тестото оформям го и във фурната на 50 - 70 градуса за второ втасване пак така до удвояване на обема.

Печене на 170 - 180о - пак нямам определено време - демек докато се изпечат.

благодаря много комшу  beer
очаквах и дамите да се включат но уви   smile3516

сеа по твоя гореописан начин горе долу е така:
презатопляне:                               __4___мин
месене(разбъркване)1:                 ___10__мин
месене 2  :                                     __30___мин
втасване1:                                     __30___мин
изкарване на въздух(*)                 ___10__cek.
втасване2:                                     __30__мин
оформяне на тестото(**)             __1___мин
втасване3:                                     __50___мин
Печене                                          __50___мин
градуси за печене                        ___150__Целзий(*)
(*)мога да задам най много 150'Ц

помолих бащата и той ми даде неговите настройки:
презатопляне:                               __15___мин
месене(разбъркване)1:                 ___20__мин
месене 2  :                                     __35___мин
втасване1:                                     __35___мин
изкарване на въздух(*)                 ___15__cek.
втасване2:                                     __25__мин
оформяне на тестото(**)             __1___мин
втасване3:                                     __70___мин
Печене                                          __60___мин
градуси за печене                        ___120__Целзий

настройка която предвиждам азе:
презатопляне:                               __15___мин
месене(разбъркване)1:                  ___10__мин
месене 2  :                                     __40___мин
втасване1:                                     __40___мин
изкарване на въздух(*)                 ___13__cek.
втасване2:                                     __35__мин
оформяне на тестото(**)                __1___мин
втасване3:                                     __65___мин
Печене                                          __60___мин
градуси за печене                         ___115__Целзий

ще ги пробвам и 3те настройки  newsm78

все още очаквам да се включат и дамите  smile3525

newsm44  Весели празници newsm44 

Последна редакция: чт, 24 дек 2009, 23:42 от Ердинч

# 716
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Аз да ви се оплача ,незнаино къде изчезна моята бъркалка на хлебопекарната Cry Вече две седмици купувам хляб ,а сънувам машинния хляб Crazy Ако някои има хлебопекарна аляска ,която нещо се е повредила и не може да се поправи нека ми пише ,да се разберем за бъркалката Peace
Весели празници на всички!

# 717
  • Мнения: 208
ВЕСЕЛА КОЛЕДА  НА ВСИЧКИ ,БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ОБИЧАНИ!
И аз да се похваля дядо Коледа ни донесе мулинекс 5000 ,веднага пробвахме френски хляб с маслини ,защото ние обичаме много чибата и почети се получи.
Сигурно пише някъде за тези маи ,но не успях да намеря а да ви питам -мая на кубчета или жива мая как се слага ,сухата я притеглих и добавих и тази ли е така

# 718
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ердинч и моята нова мишинка има 5 ръчни програми, но още не ми е останало време да си поиграя с нстройките и експериментите, затова мнение не мога да дам за сега. А и заминавам на зимна ваканция, та чак догодина ще си поиграя с машинарийката. Ще следя обаче какво си пишите за ръчните настройки.
В твоята можеш ли да изклзчваш изкарването на въздух? В моята това не може да се избегне и е фиксирано на 15 секунди.

# 719
  • Мнения: 383
Ердинч и моята нова мишинка има 5 ръчни програми, но още не ми е останало време да си поиграя с нстройките и експериментите

честита придобивка Джемма
мaшинкатa ти Zojirushi x20 ли е ??

Цитат
В твоята можеш ли да изклзчваш изкарването на въздух? В моята това не може да се избегне и е фиксирано на 15 секунди.
да, всяка опция може да се регулира до нула и съответно да се изключи



Цитат
,  А и заминавам на зимна ваканция, та чак догодина ще си поиграя с машинарийката. .

 newsm68  Весели празници newsm44  

Общи условия

Активация на акаунт