Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 535
Добро утро  Hug

Каква хубава Коледна ни е станала темичката  Hug. Преди малко и ние направихме една бърза фотосесия по пижама  Crazy. Засега елхичката стои украсена (от вчера сутринта), само лампичките сдадоха багажа благодарение на познайте кого  Mr. Green

Ето малко снимки и от нас





Тези памперси гащички пък така и не съм ги пробвала, все си мислех че са за по големи дупета.


 hahaha На това много се смях..Като за моето дали стават  Thinking


 Joy Joy Joy

Още не сме ги пробвали гащите, караме си с 5-цата на Памперс, но и с гърнето засега опитите търпят пълен провал. Не иска да седне и това е  Crossing Arms. В един магазин си хареса едно гърненце с дръжки като патенце, но 30 лв ми досвидяха да дам  Rolling Eyes

А това с пушенето ми напомни една скорошна дискусия за/против кърменето на деца над 2-3 години, в която на коментар в стил "Какво - и на първата си брачна нощ ли ще ходи да си посуче от мама дългододишното кърмаче?", една от дългокърмещите майки беше отговорила "Не, като се оженят се отбиват, стига само да не се оженят прекалено рано"  Joy

 hahaha
Моя мъж по този повод казва, че ще суче докато си хване гадже - поне откъм цици да няма празно  Mr. Green

Стани, добре дошла. Надявам се да се чувстваш добре сред нас   bouquet

Кори, Мимче, много мило ми стана как си казват вече имената дечицата  Heart Eyes
Кори, сериозна е тази работа с обувките, браво на момчето  Hug Любчо и той много сериозно си бърше таблата на столчето за хранене  Crazy А защото постоянно ми пипа клав. и мишката си има и негови - не че пак не залита и към моите де...

Щях само да се запиша в новата темичка  ooooh!
Мимче   bouquet

Хубав ден от нас   bouquet

# 16
  • Мнения: 1
Добро утро момичета  Hug  bouquet
stanii_1987  здравей и добре дошла и от мен
ние онзи ден украсихме елхата,аз украсявам малкия сваля играчките и така вдигнах я на височко че няма да останат играчки по елхата
ние все още сме памперс но мисля скоро да го пробвам на гърне,хапваме доста неща само сладко неще и да близне Thinking
приятен ден по късно ако имам време ще се включа пак

п.п момичета много красиви снимки по късно и аз ще пусна Peace

# 17
  • Мнения: 3 663
цоп в новата тема  newsm32
много хубави украси сте сложили всички, ние още нямаме елха, но идната седмица мисля да сдобием с една и този път по-големичка Simple Smile
напоследък с разните местения все с едни дребни елхи караме... друго настроене придава по-голямата  Blush

гледах колажчето днес и, марвеле, марина какви големи очи само имааа, направо са супер!  Flowers Bouquet

иначе за памперс гащите питах нашите лели в яслата и казаха, че не са им удобни, защото трябва да свалят всички дрехи, за да ги обуят, а като сменяли пампите деца си стоели прави и ставало по-бързо и лесно
не знам как успяват прави, на мен никак не ми се отдава, но и сменям по 60 памперса на ден  4470

за гърнето - теди преди не искаше и да чуе, но в яслата се научи да сяда, само дето ми отне известно време да разбера какво значи "чичи", а то идвало от "чучи", демек да седне  doh и то добре че беше баба му да го каже веднъж у нас, та да ми светне, иначе не я употребявам тази дума и хич нямаше да се сетя  Blush
понякога го питам "искаш ли чучи"? а той ръкомаха там нещо и завършва с - няма чучи!  Mr. Green
почти всеки ден ръси някой нова дума и много ме радва Simple Smile ако за съчетание на две думи, напр "кака няма", "кака, тавай", "има ам", и подбни се броят за изречения, значи казва и изречения  smile3539

айде стига толкова съм писала днес, скоро пак Simple Smile

ПП: добре дошла на новата мама   bouquet

# 18
  • Мнения: 132
Добро утро и от мен в новата темичка!
Мимче, благодаря!   bouquet
(Сега видях, че Ина е с някаква бебешка снимка на 1-ва страница  Embarassed. За следващата тема ще се поправя).

За Йойo - браво на нея, явно си е била готова за отбиване, след като се получава толкова добре.
Да си поспинкаш и за нас сега  Wink.

Ина също си казва името от 2-3 месеца, само че казва "Ана" или "Анка", когато аз кажа Инка, и е много смешно сега като още не знае да казва "аз", само повтаря - Ана това, Ана онова, в 3-то лице говори за себе си. hahaha

Благодаря на всички, които споделят снимки с коледната си окраса.  Hug
Аз ще се занимая с това следващата седмица, защото през почивните дни ще сме при родителите ми.

Инче, защо си мисля, че продуктите за диабетици не са добър вариант не само за дечица, но и за възрастни? newsm78
Нали вместо захар имат аспартам и т.н. подсладители, които мисля, че са далеч по-лоши от рафинираната захар дори...
Аз дори за себе си не купувам напитки с друго освен със захар в мноооого редките случаи, когато си взимам някоя количка навън, за да не заспя по пътя.
Но, нека и другите се включат по въпроса. Peace

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 10:20 от mishlence_

# 19
  • Miami
  • Мнения: 412
Купувам, разбира се от "шоколадите" и "бонбоните" за диабетици, та да няма захар и какао.
Инче, не мисля, че шоколадите за диабетици са много добър избор за малки деца Thinking В тях има подсладители, които съвсем не са толкова безвредни.

мишленце ме е изпреварила  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 663
...Инче, защо си мисля, че продуктите за диабетици не са добър вариант не само за дечица, но и за възрастни? newsm78
Нали вместо захар имат аспартам и т.н. подсладители, които мисля, че са далеч по-лоши от рафинираната захар дори... ..
тъй, и аз така мисля и знам
за малки деца е за предпочитане макс. малки количества бял шоколад и основната захар да се набява естествена, тоест в плодове
теди посяга към шоколада на таня като яде и гледам да я карам да си хапва скришом, иначе не мога да му откажа
ял е киндер и блокче милка и дааа, естествено много му харесва  bowuu, добре че никой не го пита какво иска  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 26
Добър ден на всички мами !Много благодаря за гостоприемствато,стахотни сте,казвам го най-искрено  Hug   bouquet
От всички тези прекрасни снимки с коледни елхи и украса ме изпълнихте с едно празнично настроение и още през почивните дни с Нели ще украсим и нашата елха и ще направим снимки!Имаме доста голяма елха (около 1,5м),така че ще ни трябва повечко време за украсяване!
Нели още не си казва името,но дядо й я научи,когато й кажем "НЕЛИ" или "КОРНЕЛИЯ",тя отговаря "АЗ"!  Heart Eyes
Що се отнася за шоколада,сладките неща малката е от тези деца,които каквото и да и дадеш за ядене,няма да откаже.Аз обаче съм свела до минимум тези изделия,защото имаме килца в повечко!
Плодове не иска много често,но въпреки това яде ябълки,круши,банани,портокалите и мандарините ги пие на прясно изцеден сок.
Това е за сега !

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте .
Аз сам готова и с украсата , и с подаръците - дори ги опаковах ooooh! . Ама сега като го няма Валчи и ми остава доста време ...пък и вече нямам търпение да си го видя .
stanii_1987 -  Hug , аз вит.Д  не давам от миналата  пролет , а преди това от дъжд на вятър ако се сетя .
За храните ...ами какво да кажа . Аз и преди съм казвала че моя младеж е доста капризен и злояд , сега е само капризен  Naughty. Плодове обича - без цитруси , зеленчуци -домат , краставица , зеле , чушка . Предпочита сурова храна пред готвено -записан е на кухня но , но съм взимала само веднъж и  така си я изхвърлях. Месо яде , но е въпрос на настроение.
Шоколад не е опитвал , и доколконто зависи от мен - скоро няма да опита .Единственото сладко , което яде  понякога са обкновени бисквити или от тези на Плазмон .
Инче, ритуалът ви е страхотен - много миличко.
За диабетичните продукти (от опит го казвам - майка ми е диабетичка) трябва добре да се чете съдържанието .Има и продукти които са ок , но не зная доколко са подходящи и те за деца .
 

# 23
  • Мнения: 657
Ейй, чудесни елхички сте украсили, момичета! Grinning  Трябва да се взема в ръце и аз Blush, ама съм се заела да правя един календар с Йоана за подарък на роднините и освен това организирам детско коледно парти за дечурлигата от махлата, та тия дни главата ми пуши. Crazy То май целия декември ще е така, но поне е за хубаво. Heart Eyes

Сега се сетих за нещо дето го беше писала Роси в миналата тема, за зъбките. Това, че които били сега с рядка оградка  Wink после щели да им се наредят, а пък тия дето сега са подредени после ще им бъдат криви постоянните зъби. Искам да питам Били - вярно ли е това, душа? Че малко се наплаших, на Йойо сега зъбките й са страшно подредени, нямат дупки по между и са абсолютно равни отгоре, както вика баба "като отрязани с конец".  Simple Smile

Продукти за диабетици и аз не купувам никакви. Само от време на време си взимам едни бисквитки овесени без захар с орехи и стафиди, много са ми любими. Blush

За витамин Д пропуснах да кажа - много отдавна не давам, да не кажа, че почти не съм давала. За мен няма никакъв смисъл, вит. Д е нещо, което се натрупва и складира в организма цяло лято и тялото има доста запаси за мрачните дни. А и все пак съвсем доскоро беше слънчево и топло. Simple Smile Стани, намери и прочети за негативните ефекти от предозиране, много по-важно е, според мен. Peace

Тони, за "чучи"-то.... hahaha Laughing Joy ти знаеш. Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535
теди посяга към шоколада на таня като яде и гледам да я карам да си хапва скришом, иначе не мога да му откажа

Когато виждат по-големите да си хапват май няма оттърване  Confused. И аз вече я карам Криси да се крие. Иначе Любчо и близалка опита вече  Crossing Arms

Нели още не си казва името,но дядо й я научи,когато й кажем "НЕЛИ" или "КОРНЕЛИЯ",тя отговаря "АЗ"!  Heart Eyes

 Joy

Щях да пиша за вит. Д ама пусто ЕГН  Rolling Eyes. И нашата лекарка каза да го започваме отново зимните месеци, но го пуснах покрай ушите си  Crazy. Изобщо не съм била редовна и преди в даването  Peace

За изкуствените подсладители подкрепям другите майчета - ако ще е подсладено да е захар  Peace

# 25
  • Мнения: 13
Хубави коледни снимки сте пуснали. Мен още не ме е обзел ентусиазма като друга година. Елхата ни е голяма и миналата година не беше опасна.  Simple Smile Но тази година ще сме с по-малка, понеже сега сме при моите родители и за Коледа ще останем тук. От сега знам, че Криско ще ми е пръв помощник.

Криско и той си казва името - "Иси". Като го пита някой нещо примерно "кой направи това" - понякога казва "Иси", друг път "аз".

Витамин Д няма да давам, но и доктора не ми е казал.

За зъбките и на мен ми стана интересно...  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 388
Мимче  Hug както винаги за темичката!

Аз тия дни съм се разписала ,дошла ми е музата,ама много трудно с един пръст на лявата ръка,докато с дясната гушкам Дани да заспива ,докато си цока  Mr. Green. В тоя ред на мисли , Мимче  направо ти завиждам за лесното отбиване на Йо,и на мен тия две-три нощи ми минават такива мисли през главата като вземе Дани да ме ползва за биберон-залъгалка ...ама кога и как ще стане ще видим...

Даника досста богат речник има вече,и всеки ден го попълва, но само единични думички засега.

 Инче и аз мисля,че храните за диабетици са тъпкани с подсладители,които съвсем не са безобидни,да не кажа направо опасни. За мен захарта е по-малкото зло.

Добре дошла на новата мама!

# 27
  • Мнения: 318
аз докато ви изчета в старата вече сте се преместили  Mr. Green
Кори ще ги прави нашите деца ваксаджии  Laughing Паола това и е любимото като излизаме да си "лъсне" обувките,моите,та чак и тези който не се обуват  ooooh! ,другото общо е пристрастеността към компютъра,тя постоянно иска да и пусна "ау ов юююю" ето това клпче :
http://vbox7.com/play:bbe4db01
върти ме го на ден по 100 пъти  ooooh!

Иначе и Паола от месец на сам си казва името много ми е сладка като я питаш как се казва тя отговаря ПА-ЛА Heart Eyes и веднага след това си показва пръстчето и казва НА (в превод една)  Mr. Green,когато я питаш как се казва тати отговаря Ни-ни  (Ники),а мама О (от рОни)  Laughing доста си бърбори,днес моя мъж нали в неделя е именяк та купи 2 шарана и за Паола това беше толкова интересно да гледа рибките и цял ден прави ей така  newsm09,явно ги имитира  ooooh!Друго което казва сладко е като я попиташ какво е убил тати (ловец е,да не си мислите че е сериен убиец) Mr. Green,Паола казва гух-гух демек глиган и почва да "стреля"па па па..
Е стига съм си хвалила гарджето  Wink

Хубав ден  Hug

stanii_1987  welcome

# 28
  • София
  • Мнения: 389
Ох, аз пък да се оплача - Жорко се е пристрастил към компютъра. Постоянно иска да му пускам песнички. Ако му кажа няма, започва да плаче, качва се на стола и започва да бута мишката и да щрака по клавиатурата. Постоянно рестартира или спира компа  ooooh! Ми то аз съм си виновна, като седи по цял ден включен и все съм на него  Sad Но иначе направо ще изкукам  Crazy
Кори, и Яна е така, само че иска филмчета - много обича да гледа и вече освен Baby Einstein имаме и няколко други, които много харесва - в тази връзка за всички малки любители на филмчета препоръчвам това: http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=194247 - с много хубаво нарисувани герои – котета, с добро БГ аудио, от което Яна хваща по някоя думичка и е голям кеф. Естествено филмчетата не задържат много дълго вниманието и, и слава богу, че е така, но и тя, види ли ме на компютъра, веднага се сеща да си поиска филмче.

Относно диабетичните храни, и аз съм с големи резерви - аспартамът е една от най-големите злини, които можем да си причиним..

Яна си казва името, откак стана на годинка и два месеца, но то нейното име е лесно Simple Smile И тя говори за себе си в трето лице, ед.ч., даже понякога си казва "Янче"; "аз" не казва все още. Освен това знае имената на повечето ни роднини и близки хора - някои ги казва правилно, някои не толкова - зависи колко са сложни..

Ние понякога ползваме памперс-гащите на Либеро и мисля, че са добър избор, като се изключи, че са по-скъпи. Имат и лепяща се лентичка отзад, с която може да се залепи сгънатия памперс. Гащите на Памперс съм ги пробвала, но не бях доволна. Ползвала съм също едни на собствената марка на DM - Babylove мисля, че беше, ако не бъркам - също не бяха лоши.

Вит. Д не смятам да давам. Доки не е споменавала досега, но и да беше, аз нея за много неща не я слушам Blush

За гърнето и преди съм споделяла, че нямаме успехи засега. Напоследък обаче като се наака, веднага идва при мен и ме кара да и измия дупето - "мама намие дупа" Grinning и настоява това да стане веднага, т.е. усеща се вече, но не знам как да я накарам да си казва преди, а не след като свърши работата...

Това е засега от мен по коментираните теми..

Стани, добре дошла при нас!
Хубав ден от мен  bouquet

П.П. Рони, "уби ме" с този сериен убиец Joy

# 29
  • Мнения: 179
Привет!
И ние вече украсихме елхата,но това малкото хлапенце много пипа играчките,снощи дори рева половин час задето му взех една играчка.
Тази седмица е болен и пощуря вкъщи,заедно с батко си,и на всичко отгоре пуснаха и на мен един бацил.А милото сега така е подсечено от Аугментина,едва върви,но аз освен тоал.мляко за друго не се сещам да го мажа,а не мога да рискувам да го оставя  без памперс,защото лекарството го разхлабва,и то много яко.
Много ми е хубаво да ви чета,но трябва да се лекувам малко

Общи условия

Активация на акаунт