"Августинчето ни вече е голямо,елхата то ще украсява с мама!"

  • 27 395
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 702
Момичета само Петър ли си къса книжките?
Имаме много такива от Ивчето, и в момента в който взема книжка и дума не може да става да я отваря и прочета веднага започва тръшкане,да я вземе и скъса.
Иначе сам рядко се заиграва с играчки,но прибере ли се кака му и двамата играят заедно,къде играят,къде се бият.
И аз още го къпя в коритцето със стойката,но може би вече е време да го мушна в душ кабината.
Пинки другият път ще пробвам козунака по рецептата,която си пуснала,за козунаците знам,че искат повече месене,втасване на много топло и много търпение,аз също меся на ръка,но няма да се разсърдя ако мъжо реши да ми подари машина.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 338
Момичета, днес започнах режима на д-р Ори Хофмекер и дано наистина стигна до тези заведни 50кг.

Пинки, браво за козунака Hug

Всичи дечица са страшно пораснали и са адски чаровни и красиви Heart Eyes
Бързо оздравяване на всички болнички Praynig

# 692
  • Мнения: 3
Гале и Денис не е фен на книжките  Rolling Eyes Точно обратното, разгръща я зверски, при което винаги я къса и не проявява никакъв интерес, камо ли да ме слуша като чета  Sad Обаче е страшен фен на рекламите. Сега остава и да направят някой канал само с реклами и ще мирясам и аз  Whistling

# 693
  • Мнения: 544
Здравейте, момичета!

Галка, Светли също като види книжка веднага почва да я къса, затова има само от тия с картонените страници  Grinning. Обича да му показвам животните по тях, но не и да чета.

СМГ, аз къпя Светли прав с подвижния душ още откакто си е стъпил стабилно на краката и може би затова като спра водата обличаме хавлийката и излизаме от банята. Иначе докато го търкам със сапун, пускам да тече чучурката и той много се забавлява като се опитва да хване струята, но щом спра водата вече не му е интересно в банята  Simple Smile
 
Веси, интересно ми е докато домакинстваш има ли някой да гледа малкия или готвиш докато го гледаш. При нас това е невъзможно...аз само докато си измия ръцете и той или се е качил на фотьойла и тръгва да слиза надолу с главата, или натиска всички копчета на печката и пералнята, или отваря някой шкаф и први някоя друга беля и т.н. Просто не мога да си представя като съм сама с него да взема да режа лук, да беля картофи или каквото и да било.

По принцип не съм от изрядните домакини. Гледам да е чисто, подредено не е възможно да бъде...Светли само чака да види нещо подредено и отива да го разхвърля  Grinning

Всички снимки са много хубави, козунака и питката също  Simple Smile

# 694
  • Мнения: 955
Момичета само Петър ли си къса книжките?
Имаме много такива от Ивчето, и в момента в който взема книжка и дума не може да става да я отваря и прочета веднага започва тръшкане,да я вземе и скъса.
Гале, Ивайло пък ги яде  Crazy. Повечето му книжки са с твърди корици и ръбчетата им са изядени.
 
Ел, от тази поредица имаме почти всички книжки - за животните , формите , думите. Цифрите май я нямаме, но ми се вижда малък. Все пак всяко нещо с времето си.  Peace
Рано е още за цифрите  Wink. Мисля да му ги взимам както са посочени според месеците  Peace.

Гале и Денис не е фен на книжките  Rolling Eyes Точно обратното, разгръща я зверски, при което винаги я къса и не проявява никакъв интерес, камо ли да ме слуша като чета  Sad
А, Ивайло и той не проявява интерес към приказките. Интересно му е само да гледа животни и да казва какво правят или както дадох пример с книжката за думите - разглежда предметите, казва кое какво е, какво се прави с него, аз му задавам въпроси и така.

# 695
  • Мнения: 702
ООО,и при нас рекламите са на почит,а най-любимата му е на Прима с децата,пуснат ли я се почват едни танци,едно въртене и пляскане,също много харесва балета на Слави,започнат ли да танцуват оставя всичко което прави и се лепва до телевизора,гледа какво правят и започва и той да танцува и да вдига краката.
Казвам му аз на баща му ,че ще става танцьор,а той футболист ще го прави Grinning

Интрига какъв е този режим,и ако е удобно,колко имаш за сваляне до заветните 50кг.

# 696
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 756
Интрига, успех с режима! Ако имаш възможност да включиш и малко спорт, смятам, че резултата бързо ще е налице! Все пак ти си още много млада и едва ли имаш някакво збавяне в метаболизма!  Peace Hug

Да си кажа и аз за къпането, че одеве забравих  Mr. Green Старост, нерадост  Joy Joy
Калоян откакто може да ходи го къпя прав, понякога имаме един голям леген и сяда в него, за да си играе. Коритото отдавна е в забвение! Трудно излиза от банята, сърди се, но накрая мирясва!  Mr. Green

За книжките и той като Айло много обича да ги яде, абе изобщо каквото може да сложи в устата - набутал го е! По този повод - вече имаме 15 зъба, останаха още 5 и да се свършва, че вече ми втръсна. Има ли някое детенце, на което вече да са излезли всички зъби?

Бранимира, не си само ти в това положение. Имам чувството, че една минута да го оставя без надзор и ще си счупи главата. Изобщо не го е страх това дете. Днес докато се обърна в кухнята да извадя една пица от фурната и беше прелетял зад гърба ми, покатерил се на стола и от там на кухненската маса отгоре, а тя е висока и стъклена  Mr. Green, лошо ми стана като го видях. Другото е да ходи да бърка в контактите и да пищи , защото не може да извади тапичките. Да скрие дистанционното в някой шкаф, да пусне нещо в пералнята, да влезе в банята и да се опитва да измъкне арматизаторчето от тоалетната и всякакви щуротии.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 338
Гале, кантара сутринта показа 55кг., ама може и да не е мн верен и да са малко повече Peace
Ани, мисля, че този режим ще го оставя за на пролет, а сега ще започна някоя друга диетка и чай Инхуа Peace

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 18:03 от IntRiGa_GirL

# 698
  • Мнения: 64
Днес докато се обърна в кухнята да извадя една пица от фурната и беше прелетял зад гърба ми, покатерил се на стола и от там на кухненската маса отгоре, а тя е висока и стъклена  Mr. Green, лошо ми стана като го видях. Другото е да ходи да бърка в контактите и да пищи , защото не може да извади тапичките. Да скрие дистанционното в някой шкаф, да пусне нещо в пералнята, да влезе в банята и да се опитва да измъкне арматизаторчето от тоалетната и всякакви щуротии.

 Joy Joy Joy Ани, ти ме срази с този твоя младеж...Симеон вероятно е мнооооого спокойно дете...или мързеливо може би...той такива лудории неможе да ми направи-за покатерването на стола и после на плота имам в предвид... hahaha Бърка иначе в тоалета и основно четката му е интересна. Постоянно ми пуска фурната /поне по 20 пъти на ден ходя да я изключвам/, пералнята поне има контрол с/у деца..съдомиалната също пуска, ноооо не е нищо сериозно. Бранимира, аз също без проблем мога да си сготвя...е стои в краката ми основно и иска да бърка по купите. Събирам си картофите по пода, прави и бели м/увременно, но както казах очевидно той е по-кротък   bouquet От дума разбира, като кажа Не и това е Не, дори сам си го казва-върти пръсче и казва Нееееее...рядко се противи и то основно, когато му се спи или е гладен.

# 699
  • Мнения: 19
Цитат
От дума разбира, като кажа Не и това е Не, дори сам си го казва-върти пръсче и казва Нееееее...рядко се противи и то основно, когато му се спи или е гладен.

Оооо, Feb, при нас на НЕ не се обръща никакво внимание - прави си каквото си е наумила, след това си дърпа сама ухото, смее се и бяга  Joy Как да й са скарам Hug 

# 700
  • Мнения: 1 099
За къпането - Алекс го къпя или във ваната / голямата/ заедно с Марина или под душа. И на двете места му харесва, но изпада в истерия, когато го извадя. Все още не може да разбере май, че всеки път ще е така, а няма да го оставя там цял ден.  Joy

За белите И при нас е ежедневна борба за оцеляване - отваря хладилника и си носи каквото му се яде, пуска печка, пералня, миялна и т.н. или ги спира по време на работа, носи си столче и се катери да стигне нещо интересно, от 2 дни ми къса и цветята, вади тенджерите от шкафовете.... Но много си го обичам и такъв палав.  Grinning На моменти ми идва в повече и тогава го отнася баща му на Алекс. Embarassed Но успявам да сготвя, да пусна прахосмукачка, да избърша прах и подобни неща. Често го обръщаме на игра - бърка и той в една тенджера, бърше с парцал, подава ми щипки.

Елле, с удоволствие ще споделя какво сме правили на срещите. Повечето неща са за деца над 2 години, но на Алекс му харесва там. Пеем доста песни - за поздрав, тематични / за Коледа, за техни празници, за зимата/. Пеем и песни, които се показват с ръце / като “Хей ръчички“/ или се прави нещо с движение / Напр. Детето е седнало в скута на майка си с лице към нея и пеем: “Движила се колата / каруцата по пътя и имало камъни, някои били малки / тук се подрусва детето леко с крака/, други големи / по - силно подрусване / и накрая колата се обърнала от един голям камък / и обръщаме детето през глава и то сяда на земята/. Дано съм успяла да го напиша разбираемо. Пеем или седнали на земята в кръг, или както сега на столове, защото е студено.
След това започва “същинската част“ - утре ще правят печати от тапи за вино и боички / Finger Farben /. Ние няма да можем да отидем и не знам как точно стават. Правили сме следното - в кутия за обувки се слага лист А4. Едно топче / лимка / се потапя в същата боя и се търкаля по листа. Боята е гъста и стават много интересни рисунки. Правили сме плодова салата, дядо Коледа от цветен картон и хартия, разпръснахме из цялата стая топчета за тенис и децата ги гонеха, замерваха се, търкаляха ги, карали са шейни, когато има сняг, чете се приказка. Следващи занимания ще са ни - посещение във ферма, нали живеем на село  Joy; спотуване - ще си носим топки, въжета, рингове; ден на превозните средства - всеки ще си донесе кола, камион, багер и др.
Накрая се обличаме и пеем песен за довиждане. Всичко продължава около 1 час. Събираме по 1 евро на месец от дете, не знам дали общината или някой друг не отпуска допълнително средства за общите материали. По списък сме 15 жени, но обикновено се събираме по 7-8.
Дано не съм ви досадила с дългия пост.

Лека вечер на всички!

# 701
  • Мнения: 64
Добро утро момичета!

Моля ви почерпете се за здравето на моят трети племенник, който се роди тази нощ.



Да ми е жив и здрав най-вече. Отново е поизбързал, като мой Монч и е в последните 2 дни на 8-я месец роден, но пък със завидните 3 100 гр. Дано всичко бъде наред с него и скоро да си е при мама и тати. Много се вълнувам. След предна бременност завършила със секцио, малкият Стефан тази нощ се е родил нормално, за което много се гордея със сестрицата си. Ами това е от мен...главата ми е празна в момента ...

Целувам ви и бъдете щастливи!

# 702
  • Мнения: 544
Пухи, Честит Рожден Ден, мила! Желая ти много здраве и щастливи мигове с прекрасните ти мъже!

Дано все още са ти любими кокичетата:



Феб, Честит племенник! Да е жив и здрав!

# 703
  • Мнения: 702
Добро утро!

Феб,честито ви бебче,да е живо и здраво и много да радва родителите си!

Честит рожден ден Пухи,много здраве и щастие пожелавам на теб и цялото ти семейство!

# 704
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 756
Честит рожден ден на Пухи! От всичко по много да има!  bouquet  bouquet  bouquet

Честит племенник на Феб, да е жив и здрав и голям да порасне! Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт