Бебешки дрехи в сушилнята!

  • 17 832
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 938
belinda, ако не си сигурна, че дрехите са 100% памук, ползвай програма за синтетика /това е по-щадящата програма - суши по-дълго и на по-ниски градуси/. Аз пък суша всичко на синтетика - излизат буквално изгладени и нищо не се стеснява. Peace
Съгласна съм, ама като се опитвам да изсуша колкото мога по-бързо за да натикам другата пералня и давам на програмата за памук. И бодитата се свиват. Турските, на мимоза стават точно долния размер. Аз си свикнах и купувам един номер по-големи. Прибера се, изпера, изсуша на памук и после вече няма значение на какво ги пускам Laughing От мързел се свиват Simple Smile

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 453
Сушилня си купих заради бебето Laughing и съм безкрайно доволна - къщата ми не е окичена с всевъзможни парцалки, освен това ми спести гладенето, което искрено ненавиждам. Неговите дрехи пера и суша отделно на програма mix /АЕГ ми е сушилнята/. Дрехите се посвиват обаче - взимам малко по-големи.

# 17
  • София
  • Мнения: 407
Доколкото знам, сушенето на пряка слънчева светлина също дезинфектира, защото UV-лъчите убиват някои от микробите. Иначе не виждам пречка да се сушат в пералнята. За мен гладенето е излишна операция. Праховете за пране правят достатъчно добра дезинфекция.

# 18
  • Мнения: 1 311
Аз сушилнята си я купих именно когато баткото тръгна да се ражда  Peace Винаги и на двамата там съм им сушила дрешките. Проблеми с качествени дрешки не съм имала, пък и според мен дрешките се свиват по-скоро при прането, а не при сушенето.
За температурата - и пера и суша на 40 градуса.

# 19
  • Мнения: 561
Откакто имам сушилня се родих, не мога да си представя как съм живяла без нея!! Уникален уред, всичко суша в него и бебешки дрехи, само без вълнени, страх ме е! Но ви благодаря, че ми дадохте идеята да суша на програма за синтетиека, че имам някои посвити дрехи.

# 20
  • Мнения: 4 187
Редовно ползвах сушилнята за бебешките дрешки на Рая. Излизат меки и готови за шкафа, е аз ги и гладех , ентусиазъм какво да се прави  Mr. Green !

# 21
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Според мен е ок да си ги пускаш там. Все пак дезинфекцията там е сигурна, а не разни съседи да си тръскат боклуцитевърху прането ти, нито да се осмърдява на дим и други гадости, или пък птички ще стъпват върху тях. По отношение на съсипването на материите и дрехите - всичко е въпрос на правилен подбор на програма.

# 22
  • София
  • Мнения: 407
Единственият недостатък на сушилнята е, че харчи ток. А сега нали, в момента, светът е на екологична тематика, пускайте сушилнята, когато е лошо времето и ако комшията не си хвърля боклука върху дрехите на детето.
 Peace

# 23
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
хахах Simple Smile абе не мисля, че чак толкова ще се повиши консумацията на ток Wink
да не забравяме, че все пак живеем в 21 век Simple Smile малко е неугледно като се разхождаш и видиш на някой проснатите гащоля на простора...

# 24
  • Мнения: 1 311
хахах Simple Smile абе не мисля, че чак толкова ще се повиши консумацията на ток Wink

За харченето си харчи. Моята е 3 киловата макс. мощност. Дори и само половината да харчи, по 2 часа и 5-6 перални седмично - смятай  Wink

# 25
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Е, 5-6 перални седмично ми се виждат много. То разбира се много зависи и колко човека е домакинството. Naughty
Все пак продължавам да твърдя, че няма да ви се повишат чак толкова много сметките за ток ако използвате сушилна. Да не говорим, че ако си вземете високоефективен клас, ползите ще са големи. bowuu

# 26
  • Мнения: 1 311
Е, 5-6 перални седмично ми се виждат много. То разбира се много зависи и колко човека е домакинството. Naughty
Все пак продължавам да твърдя, че няма да ви се повишат чак толкова много сметките за ток ако използвате сушилна. Да не говорим, че ако си вземете високоефективен клас, ползите ще са големи. bowuu

Ето ти сметката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452191.0
Не съм само аз, като гледам

# 27
  • София
  • Мнения: 407
хахах Simple Smile абе не мисля, че чак толкова ще се повиши консумацията на ток Wink
да не забравяме, че все пак живеем в 21 век Simple Smile малко е неугледно като се разхождаш и видиш на някой проснатите гащоля на простора...
Не е хахах. Масовите сушилни са енергиен клас В и С. На един цикъл харчат 4-5 kW ток.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250576
А за простирането на балкона, при добро желание може да се простира, без да се виждат прекалено от улицата. Wink

# 28
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Е, 5-6 перални седмично ми се виждат много. То разбира се много зависи и колко човека е домакинството. Naughty
Все пак продължавам да твърдя, че няма да ви се повишат чак толкова много сметките за ток ако използвате сушилна. Да не говорим, че ако си вземете високоефективен клас, ползите ще са големи. bowuu

Ето ти сметката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452191.0
Не съм само аз, като гледам

Е, аз уточних, че зависи от колко човека е домакинството. В моя случай говорим за двама души.  Hug

# 29
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
хахах Simple Smile абе не мисля, че чак толкова ще се повиши консумацията на ток Wink
да не забравяме, че все пак живеем в 21 век Simple Smile малко е неугледно като се разхождаш и видиш на някой проснатите гащоля на простора...
Не е хахах. Масовите сушилни са енергиен клас В и С. На един цикъл харчат 4-5 kW ток.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250576
А за простирането на балкона, при добро желание може да се простира, без да се виждат прекалено от улицата. Wink

Както казах - избирайте високоенергиен клас електроуреди. Това означава не само колко kWh харчи пералнята/сушилнята на час, а и какъв е коефициентът на преобразуване и двигателя на уреда. Търсете КПДто да е високо.


А за простирането ще ме прощаваш, но е абсурдно.  hang

Общи условия

Активация на акаунт