По колко перални седмично пускате????

  • 12 904
  • 210
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 577
Тази сутрин мъжа ми ми направи забележка, че бая пране имало  Shocked ,а вчера прах 2 перални - цветна и бяла.  Shocked Кво правим не знам

# 151
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
С две деца е така.
И ние преди да имаме дете пускахме по 2-3 перални седмично.
Я ме виж сега- благодарение на тази тема си дадох сметка, че пускам 10- ина на седмица.  Tired

# 152
  • Мнения: 185
Flocke, аз бельо пера на ръка....))) моето си де...))) абсурд да пусна пералня, защото бельото свършва....)

За да се скапе бельото в пералнята или бельото е некачествено или пералнята. Или операторът зад пералнята.

Аз дълго време живеех с убеждението, че бельо се пере на ръка. Но само защото в студентските си години перях на Перла О5 с БГ прах и носех бикини от 5 лв.

Настоящата ми пералня има програма за фини тъкани, както повечето добри перални в днешно време. Бельото ми е съвсем друг клас и при зареждането подбирам само мое и на мъжа ми бельо, вкл. чорапогащници 20 дена, бодита и т.н. На 30 градуса с половин центрофуга.... бельото ни е в перфектен вид.

Аз лично вярвам, че правилното боравене с пералня и тъкани гарантира по-добро изпиране от третирането на ръка. Та каквато и да  тази ръка  Wink

# 153
  • Мнения: 9
 Laughing  здравейте,много ми хареса заглавието във форума та реших да погледна коментарите па да напиша и аз едно коментарче.
 newsm78  все съм се чудела дали има и други като мен.в къщи прането не свършва започнах да си мисля че нещо не правя както трябва та да пера толкова много ноооооо........... тук срещам много сродни души   bouquet
явно наистина с 2 деца няма как да стане така че да нямаш за пране,4 членно семейство сме няма как пускам по минимум 2 перални на ден/в повечето случаи са над 3   Wink Wink  /

# 154
  • Мнения: 25
Явно и ние сме големи мърлячи Embarassed Embarassed EmbarassedВсеки ден пускам по 2 перални!

# 155
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
Колко са ви големи пералните?
Ако са големи доста се съкращава колко се върти Wink

# 156
  • Мнения: 668
Аз пък се чудя  Thinking - тези които пускате по две перални на ден всички ли разполагате със сушилня, защото иначе къде ги събирате толкова дрехи да съхнат да не говорим зимата ?

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
Аз имам два таванни простора на терасата, и два сгъваеми.
Две перални  на ден пускам само събота и неделя. В стаята за една вечер ми се суши един сушилник.

# 158
  • Мнения: 7 947
Аз имам два таванни простора на терасата, и два сгъваеми.
Две перални  на ден пускам само събота и неделя. В стаята за една вечер ми се суши един сушилник.

В парна баня ли живеете  Joy
Как един сушилник се суши за една вечер?
Да не говорим, че по-отвратително няма от това да ми съхнат дрехите в стаята...

# 159
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
Сушат се имам една свободна стая, по скоро зимата не я отоплявам. 
Аз пък на терасата внимавам да ми я навътре сгъваемата сушилка, че тия над нас си тупат разни неща и редовно имам косми до парапета.
 Или сутрин като излизаме мятам някъде  чаршафите и вечерта са сухи, не е топло в стаята климатика е намален на минимум, когато няма никой.

# 160
  • Мнения: 276
Здравейте и от мен.
Пералнята у дома е най-добрата ми приятелка CrazyПера ако не всеки ден,то ще е през ден.
Сушенето ми е големия проблем.Но и ние ползваме една стая която не отопляваме зимата и там съм сложила сушилката.На терасата простирам дрехи които не са ми спешни.Защото в това време могат да висят с дни.Една позната има влагоуловител и си суши дрехите в банята с него.Каза че зимата изсъхвали за 8 часа.Предстои ми закупуването на такъв електроуред така че ще я видим тая работа. Crazy

# 161
  • Мнения: 240
3-4 на седмица пускам.Суша прането  на тересата, слагам сушката пред климатика, тогава съхне бързо.

# 162
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 514
3ма сме: пера 3-4 перални на седмица, по-често са 3. На ръка не съм прала почти никога: всичко минава през пералнята. Пералнята ни е с вместимост 5-6кг.

# 163
  • Мнения: 1 311
Аз пък се чудя  Thinking - тези които пускате по две перални на ден всички ли разполагате със сушилня, защото иначе къде ги събирате толкова дрехи да съхнат да не говорим зимата ?

Ами аз имам сушилня. Без нея не знам как щях да се оправям.

# 164
  • Мнения: 4 474
3-ма с малката перем 3-4 перални.Не гладя,защото сушилнята се справя добре.Остава проблема с подреждането.

Общи условия

Активация на акаунт