преносване и голямо бебе

  • 7 714
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 99
Сина ми преносих 4 дни и се роди 4,300.Раждането беше предизвикано без да има някакви причини,просто лекаря така прецени-ако бяхме чакали бебето да си тръгне само кой знае колко щеше да е.

# 16
  • Мнения: 1 558
преносването  равно ли е винаги на голямо бебе , трудно раждане или секцио ?

Не,не е равно.Първият път преносвах 7 дни и родих нормално,не беше особено тежко раждане,нито бебето беше голямо-3.150 Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 12 568
Преносването няма нищо общо с теглото на бебето, а със зачеването му.
Тъй като т.нар термин се определя по първия ден на последния цикъл - в много от случаите бебетата се раждат след определения термин, тъй като НЕ са заченати точно на 14-ия ден от цикъла на майката.

За протокола - синът ми е роден 12 дена ПРЕДИ термин с тегло 4340 грама.

# 18
  • Мнения: 1 424
Преносих 5 дни и предизвикаха раждане със системи. Родих нормално и мога да кажа, че сравнително бързо и лесно. Бебето беше 3 750кг. Peace

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Не мисля, че има равенство между преносването и големия плод. Макар че при мен така се получиха нещата- два пъти преносих, двата пъти бебетата бяха големи( 4 и 3.800 кг).

# 20
  • Мнения: 566
не мисля че има някаква зависимост,по вероятно да е грешен термин,първото си дете родих точно на термина си 4000грама,а второто преносих с 5 дни и се роди 3600,и двете ми са нормално раждани първото с епизотомия ,второто без нищо.
Леко раждане на приятелката ти . Peace

# 21
  • Мнения: 3 929
Не знам дали има такава зависимост и ако има, дали важи за всички, но аз мисля, че по-скоро няма. Поне опитът ми го е показал.
Синът ми е преносен 9 дни, но се роди нормално - 3950 г.

# 22
  • Мнения: 403
здр на всички. HugМоя приятелка преносва ве4е 4-ти ден / на 02.12 и беше термина/ , затова много се притеснява. Първо дете и е и много иска да роди нормално . За съжаление аз имам опит с две секцио раждания . Обръщам се към всички , които имат информация : преносването  равно ли е винаги на голямо бебе , трудно раждане или секцио ?

Аз мойта бебка я преносих 8 дена. Накрая ми предизвикаха раждане, защото малката нямаше никакво намерение да излиза Laughing Роди се 3100 кг. и 48 см. Не е нито тежка, нито висока. така че няма връзка преносването с "размера" на бебето. Е раждането ми беше трудничко и накрая завърши със секцио, но едва ли има връзка с преносването - просто беба в последния момент тръгна на "криво" Confused

# 23
  • Мнения: 1 740
Не мисля, че има някаква зависимост.
Преносих 2 дни,родих бързо и лесно,а бебето тежеше 3650.

# 24
  • Мнения: 305
преносих 2 дена и ме разродиха,бебето се роди 3500кг.

# 25
  • Мнения: 572
Преносването не значи голямо бебе Peace
А секциото е по лесно раждане но възтановяването е по трудно Hug

# 26
  • Мнения: 31 396
Няма връзка между преносване, килограми и начин на раждане.

# 27
  • Мнения: 524
Преносих с един ден, родих секцио поради липса на контракции, оказа се, че бебето е застанало не както трябва. Роди се 4,045 и беше най-голямото бебе в родилното на Окръжна болница.

Сигурно към момента на раждането най-голямото бебе Laughing, защото аз родих също в окръжна 4300кг бебе , като го преносих 7 дни.

# 28
  • Мнения: 1
Аз преносих  10 дена родих нормално , синъ ми се роди 4,150

# 29
  • Мнения: 2 658
Не мисля, че има връзка. Но все пак какво се разбира под голямо бебе. Първият път преносих 7 дни и бебо се роди 3850.
Точно същото преносване и толкова голямо беше бебето ми първия път  Peace
Раждането ми не беше трудно, нямам и епиzиотомия.
Но лекарката ми каzа, че няма нито един от приzнаците на преносване, след като родих. И нормално, термина не винаги може да е точен (много често даже).
Така че, не, няма подобна zависимост и според мен.

Общи условия

Активация на акаунт