Октомври 2006

  • 70 857
  • 588
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 234
Здравейте, мами!

Влезнах точно за да питам как ще изберете училище, но Ники по-горе ме е изпреварила. Има ли теми из форума - например "Избор на у1илище за първи клас - набор 2006"? Надявам се тук Хера да помогне, а и другите де. Колебая се между училище в квартала и в центъра... Има много за и против. Къде да намеря класация на училища и инфо за госпожи... 2013 ще съм още в майчинство, иска ми се у-ще в центъра, но пък къде ще обикалям с тая количка. А и кого да питам за госпожата...?

Иначе ние сме добре, таткото ни цяло лято е в командировка, а бати няма градина. Главата ми е вече като балон, у нас е весело Simple Smile

# 511
  • София
  • Мнения: 1 022
Здравей,Диди!Радвам се,че и вие сте с второ бебче,честито!Ходиш ли си често в Кж-ние сега ще ходим за десетина дни.
Не знам точно за обща класация за училища,аз четох просто като напиша номера на училището и после коментарите там,но каква госпожа ще ти се падне си е просто късмет,дано уцелим съвестна учителка.А за сега ще сме в ДГ,защото ще си спи и играе на воля още една година,а после като стане ученичка вече няма накъде,ще си е сериозна работа.

# 512
  • Мнения: 117
Здравейте, мили октомврийски мами! Hug
Имам да съобщя чудесна новина, а все не ми остава време... Blush
Моето октомврийско "бебче"  Габриела стана кака - имаме си един малък, сладък мъж- Калоян, който се роди на 5-ти юли. Сега се гледаме вкъщи. Габи е много щастлива и грижовна и като всяко ново нещо понякога й носи и неприятности - да пази тишина, да няма време за приказка и да поделя времето на мама с брат си... Confused Тя няма търпение да тръгне на градина. От около две седмици брои дните до градината. Там ще ходи на предучилищна. И аз се замислям вече за училище. Спряла съм се на едно-две в квартала, но ще видим. Разбрах за у-ще, което е целодневно, като градина, там учат и си пишат домашните, от 8 до 17ч. е.
Ще се радвам ако успеем да си направим среща и да се видим с порасналите октомврийчета!
Много, много прегръдки от нас с Габи и малчо!

# 513
  • Мнения: 209
Здравейте мами Hug

Miki m,  честито!!!
Да ти е жив и здрав малкия Калоян!!!

Май всички училищна треска ни тресе:) Предлагам наистина да си сформираме една темичка за избора на училище, в която да споделяме опит и препоръки. Моята кака е в 32 СОУ, така че който се интересува мога да разказвам. Аз за Алекс още се колебая, не мога да кажа, че съм взела 100% решение, така че ще се радвам да си "мислим" заедно:)
Иначе утре откриваме учебната година. И двамата започват утре, малко тежко време ни чака, Дари е 5 клас и е малко стресирана, Алекс е предучилищна и започва да ходи на Алианс, така че и за него нещата са нови, но ще се справят, сигурна съм Laughing
На добър час на всички дечица през новата учебна година  bouquet Hug и целувки за вас мили мами:)

# 514
  • Мнения: 117
Yany, мислех и аз да запиша Габи на Алианс. Можеш ли да дадеш малко повече инфо, моля!? Много искам да я запиша на английски, но незнам къде newsm78
Мами, вашите дечица ходят на език и къде? Моля, споделете опит! Hug

# 515
  • Мнения: 209
miki m, Алекс е първа година там. Лятото имахме събеседване във формата на тест за интелигентност, съобразен с тяхната възраст и го приеха. Вчера му беше първото занятие, каза че госпожата била много добричка, но най-вече беше изумен, че името му на английски също било Алекс.  Това е линк към сайта, където има информация за курсовете:
http://www.alliance-bg.com/
Иначе имам приятелки с по-големи деца, които са много доволни. Надявам се и ние да останем доволни:)

# 516
  • София
  • Мнения: 221
Здравейте,
не съм писала от доста време но и Теди е октомврийче 2006г. От скоро живеем в София-кв.Изток. Теди започна предучилищна група в 29 ОДЗ Слънце. Много добре се адаптира към новата обстановка и новите деца. Ще се радвам да се запознаем лично ако има някоя среща   bouquet

# 517
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 465
Здравейте, мами!

Да оставим малко темата за училището и да започнем да се поздравяваме за рождените дни на дечицата! Wink

Да са ни много здрави децата! Да продължават да ни радват и повечко да ни слушат! Да изживеят прекрасно детство, изпълнено с усмивки и безгрижни игри!

Нашият беше вчера. Ради вече е на 6г  bowuu. Купонът беше "много як" (по думи на децата). Ради получи желани подаръци. Какво повече мога да искам...

Иначе сме добре. Продължаваше си в същата градина, предучилищна група. Относно училище = спряла съм се на кварталното, което е едно от най=добрите в града, за радост...


Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 23:23 от AIR

# 518
  • Мнения: 393
Да оставим малко темата за училището и да започнем да се поздравяваме за рождените дни на дечицата! Wink

Мен ако питаш, ние сме оставили темата като цяло..... Mr. Green  Да ти е жив и здрав Ради, да се разбирате  Hug

МикиМ, още веднъж честито ви бебенце.   bouquet

за предучилищната - предпочетохме да оставим Емка в детската градина. Учителките им са добри, децата усвояват материала, имат си изграден режим и най-вече са в своя среда.

за училището -харесали сме такова и освен, че се счита за добро е и в близост до вкъщи и до местоработата, което не е за пренебрегване. Харесали сме дори учителка  Party

На този етап разчитам на английския език в детската градина, както и на повечето им допълнителни занимания там. Съображенията са ми, че са включени в учебния ден и не се отнема от времето за игра. Плуването обаче е два пъти седмично след детска градина, изцяло наш ангажимент е. През лятото не е ходила (във ваканция беше  Mr. Green ). Сега ще видим как ще се случват нещата, може би ще водим и бебчо с нас защото не признава биба. Ако склони да пие от шише..... newsm78

Да се видим предложи МикиМ - нямам нищо против, дори ще се радвам. Факт обаче е, че всеки се вижда с по двама трима души по-редовно и така ...




# 519
  • Мнения: 5 178
Честит рожден ден на свички септемврийски - октомврийчета. Да са здрави, умни и добри Simple Smile
 Tada newsm38  Gift newsm67 newsm59 nbirthday

Охх темата за училищата .. моето терзание..
 
Предучилищната ще я кара в ДГ, защото групата е добра, учителките са добри, а и това което идва до ушите ми за предучилищните в училищата малко ме стресира- там има много деца, които изобщо не са ходили на ДГ, нямат режим, не са свикнали да дисциплина и така ученето се затормозява и децата практически дърпат назад.

А училището, училището .. тази болна тема . Мисля между 3 училища - просто живеем и работим в такъв район, че има училища бол .. Дилемата е дали да е на съседната до вкъщи улица или в съседство с работа и на 15 мин пеша от дома. Събирам отзиви и мнения Simple Smile.
Искам да е с целодневна занималня, но да ходят целия клас и там да се работят основно домашните.. нещо да стои сам у дома или да учим след 17 ч до незнам си коя късна доба хич не ми се нрави
Да се учи на една смяна също е важно за мен, защото тук някоя умна глава е измислила смените да се обръщат не на срок, а всеки месец - тъкмо свикне с един режим, обръщат на друг


РД предстои следващата седмица, сега се работят поканите.. Режем и сгъваме, че това е като забележка от г-жата в ДГ. Човека запомнил, че по пунктира се реже, а по плътната линия се сгъва.. е как да му се получат нещата Simple Smile Heart Eyes

# 520
  • София
  • Мнения: 234
Здравейте, мами и честит на порастналите Октомврийчета!

Ники, ходя често, даже бях там до 16 Сеп, но сега ти виждам поста. А вие по какъв повод отивате там?

Мики, честито, много се радвам за вас!

Ние сме добре, Димитър чете гладко и смята - събиране, изваждане и умножение с числата до 20. В ДГ му направили забележка той да не се обажда, да не вдига ръка и да не казва азбуката... Честно казано липсата на индивидуален подход не ме радва много.
 
Също мога да го похваля, че е много добър батко - гледа Ани докато готвя, разсмива я когато плаче, а тя си умира за него.

Още не сме избрали училище и ми е мъка ... Ако някой знае нещо за училища/учителки в Хаджи Димитър, веднага да се издаде!

# 521
  • Мнения: 518
здравейте !

Честит рожден ден на всичките ни октомврийчета ! да са ни здрави , умни , да ни носят само радост !

ДБС  е права - виждаме се по-често с някои мами от темата . просто така се стичат обстоятелствата , но много бих се радвала да се видя и с останалите , които чувствам все така близки , както и преди , когата общувахме по-редовно .

проблема с училищата ме вълнува още от миналата пролет , когато трябваше да избирам градина за Емил.
кварталният принцип отдавна е отхвърлен при нас . отначало не по мое желание , Васил тръгна на ясла , после и на градина в центъра . обаче за училището , съвсем определено ме интересува само рейтинга , най-общо казано . за сега оглеждам основно училищата в центъра , но тепърва ми предстои по-обстойно проучване .

днес точно се чувствам обезверена по отношение на българските учебни заведения .
записах Емил в различна детска от тази на брат му , имаше по-добри отзиви .
нямат охрана , докато децата играят на двора , вратата откъм улицата е отворена . бяха предали Емил на баща му , а преди това нито са го виждали , нито пък съм писала някаква форма с имена и данни на хората , които може да го взимат .
дотук 3 пъти засичам , как едва залавят Емил , който драсва да бяга с добра скорост. единия път почти до спомената отворена врата към улица с коли .

спирам засега ,че пак се нагрочих ....

mariia_ , ще се радвам да се запознаем с теб и с Теди , само да успеем да се организираме .



до скоро и прегръдки на всички !

# 522
  • Варна
  • Мнения: 932
Привет!
Честит рожден ден на всички, празнували през изминалия месец - месец и нещо.
Училището - Митко ходи на предучилищна в училище. И да кажа на КОТЕ-то и на другите - не е точно така. Аз го записах, защото изобщо не харесвах госпожите в ДГ и подхода им. В училище е нещо съвсем различно - всъщност децата са ходили на градина, поне няколкото майки, с който говорих, са записали като мен децата си в предучилищна в училище, за да свикват с него. Ходи с голям мерак, пише домашни с желание ( в повечето случаи има да оцвети картинка или да нарисува кръгчета - квадратчета). Със сигурност зависи много как е положението в градините, но дисциплината в училище е на ниво. В нашето училище са на смени, по половин ден, но мен това ме устройва идеално. Така имаме повече време да сме заедно, да се наспи и да поиграе. За първи клас в тяхното училище има занималня, но не е за всички деца, така че пак ще си е половин ден и аз ще го гледам през останалото време и ще пишем домашните вкъщи. Та ако нещо внезапно не се промени, ще си кара и първи клас в същото училище, което е на центъра, изобщо не ни е квартално, но тези около нас са под всякаква критика.
didita4u сериозно ли чете? Митко още не знае добре буквите, до някъде се справя с броенето, смята с фантазия до 10, но умножение , деление? Та той още не може да разбере какво значи събиране и изваждане.
Малкият ходи в друга ДГ. Там е съвсем различно положението, госпожите са много свестни, имат индивидуален подход, говорят тихо и спокойно. И той самият, който е доста дръпнат от непознати и залепен за мен, ходи с желание и си тръгва щастлив и доволен. Абе всичко си зависи и от госпожите, и от реда в градината.

# 523
  • Мнения: 117
Честита Коледа на всички октомврийчета 2006 и техните мами!
Бъдете живи и здрави! Много щастие, късмет и любов! Да бъде топло и светло не само в домовете ни, но и в душите ни и в света около нас

Пожелавам ви весели празници, много подаръци и хубави изненади!

# 524
  • Мнения: 10
Здравейте мами, приемате ли нови в компанията  Flutter
Моята октомврийска принцеса се казва Виктория и е родена на 06.10.2006г.

Общи условия

Активация на акаунт