Бабини деветини или...?

  • 4 869
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте майчета, бъдещи и настоящи.Днес се замислих над това, тъй като имам малко грижи докато бременея и подочух от няколко места, че ако бременната е нещастна и плаче често, това се отразява на бебето и то е ревливо, и нервно.Нали затова все казват, че бременната жена трябва да е спокойна?Не знам...споделете ако имате такива наблюдения или това са просто бабини деветини.
Споделете и за други закономерности ако се сещата

# 1
  • Мнения: 23
Ами , когато майката е неспокойна също вреди на плода.Често това създава и проблемна бременност , ако е под голямо напрежение.Но спокойно то си го има и от бебето.Всяко е с различен характер. Simple Smile

# 2
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте майчета, бъдещи и настоящи.Днес се замислих над това, тъй като имам малко грижи докато бременея и подочух от няколко места, че ако бременната е нещастна и плаче често, това се отразява на бебето и то е ревливо, и нервно.Нали затова все казват, че бременната жена трябва да е спокойна?Не знам...споделете ако имате такива наблюдения или това са просто бабини деветини.
Споделете и за други закономерности ако се сещата
Не бих ги определила като "бабини деветини"...
Лично аз нямах щастието да имам спокойна, щастлива и безпроблемна бременност.
За последствията от това резултатът бе повече от категоричен в първите месеци след раждането на дъщеря ми.
Ако можеш да си "спестиш" безпокойството точно в този период, направи всичко възможно да го направиш.

# 3
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Моята бременност беше съпроводена с доста голяма изнервеност.Като резултат имах супер кротко бебе.Е,сега е вече един голям палавник  LaughingЗдравословни проблеми през време на бременността нямах  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 529

 Може би зависи и от темперамента на майката,който се и унаследява.
 Казват-спокойна майка ,спокойно бебе.

# 5
  • Мнения: 529
Почти е невъзможно да бъдеш девет месеца спокойна и щастлива,все ще има нещо за което да се ядосаш или изнервиш.Аз също мисля,че зависи и от темперамента на майката като цяло.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 262
Според мен само крайно негативни емоции могат да повлияят зле.
Нормалните и ежедневни дози стрес, не особено щастливи моменти и т.н. нямат отношение към емоционалността и характера на бебето bowuu

# 7
  • Мнения: 3 496
И аз така мисля. Има разлика между силно отрицателна емоция и страхова стресова ситуация и .....рев и мъка просто от бушуващи хормони Mr. Green И аз ревях за щяло и нещяло, но не съм имала чак такива стресови ситуации
Темпераментна съм, децата ми също Tired

Между другото преди години съм чела (не помня къде разбира се), че умерена доза адреналин от майката спомага за недоказани полезни процеси в миелинообразуването при бебешкия мозък (миелин май беше покривната част на мозъчните влакна или нещо подобно). Не се притеснявай, ядосвай си се, когато ти се иска. Гледай само да не се плашиш! Внезапният страх е гадно нещо...

# 8
  • Мнения: 183
Аз по принцип съм много енергична натура, таткото на малката също. Докато бях бременна се скъсвах да рева   Mr. Greenбез определена причина. От друга страна, мъжа ми претърпя злополука, полежа си малко в болницата, това също ме натовари допълнително. Резултата е едно бебе, което ако не бяха коликите нямаше да разберем, че може да плаче   Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 536
 Aз бях много спокойна и всички ми казваха ,че ще се радвам и на такова бебе.
Нищо такова,направо ни разказа играта първите 9 месеца.
Според мен са бабини деветини

# 10
  • Мнения: 3 621
Не бих ги определила като "бабини деветини"...
Лично аз нямах щастието да имам спокойна, щастлива и безпроблемна бременност.
За последствията от това резултатът бе повече от категоричен в първите месеци след раждането на дъщеря ми.
Ако можеш да си "спестиш" безпокойството точно в този период, направи всичко възможно да го направиш.
И аз мога да кажа същото, за мен и сина ми важи 100 %.
Друго което мога да споделя, в тази връзка е, че докато бях бременна ме гонеше едно адско безсъние. Сега сина ми спи много малко.

# 11
  • Мнения: 23
По време на втората бременност бях малко по напрегната и мен ме гонеше безсъние и още от бебе и сега малката често ми се буди нощем.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 274
От моя опит- АБСОЛЮТНО ВЯРНО! Хич не е бабини деветини.
Но все пак не изключвам малка вероятност да е съвпадение, че с първата бременост плачех за щяло и нещяло и детето е сероди и си расте плачливо , а втората точно обатното все се смеех и малката се смееше още първия ден, аз дори си мислех че си въобразявам и питах акушерката дали е възможно толкова малко бебе да се смее  Grinning

# 13
  • Мнения: 793
Моята бременност протече с много нерви. А сега не мога да разбера че имам дете (много е спокойна,никога не съм я преспивала на ръце).Откакто се е родила спи вечер,през деня плаче само когато е гладна.Сега започнаха да я мъчат зъбките и това ми се струва нормално,но не го свързвам с нервите по време на бременността.

# 14
  • Мнения: 346
Не мисля,че са бабини деветини, макар че аз бях ужасно истерична през цялата бременност, а дъщеря ми е учудващо спокоина. Моята майка също е била неспокойна по време на бременността си с мен и на мен определено ми се е отразило. Но аз поне в това отношение извадих късмет.

Общи условия

Активация на акаунт