Какви подаръчета за гостите?

  • 18 954
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 053
Аз пък си помислих,4е става въпрос за сватба като про4етох заглавието  Laughing.Не знаех,4е трябва дас е подарява нещо на гостите  Rolling Eyes.А и каква е идеята тогава?Нали детето има рожден ден,то трябва да полу4ава подаръци.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
Не се ръководя от новости и т.н., но на първия РД на малката бях купила по една малка играчка за всяко детенце - като спомен  Mr. Green Бяха самолетчета - от тези в хиполенд по 2-3лв. Стават за едногодишни деца.
Имах идея да ги надпиша, но забравих.

# 17
  • Мнения: 9 442
Стигам до извода,че всеки край си има различни традиции.
В нашия се подарява някакво дребно сувенирче,в знак на благодарност,че са уважили празненството.
Очаквах идеи,но говорим на различни езици в случая.

# 18
  • Мнения: 5 393
За подаръци за децата ли говорим или за възрастните гости?
Някой беше предложил календарче със снимка на детето.
Ако е за децата- по някоя малка играчка.
Друго наистина не мога да измисля, явно нямам въображение. А за кой край става дума? Защото аз наистина за първи път чувам за такава традиция.

# 19
  • Мнения: 1 740
За първи път чувам за такава традиция.
Никакви подаръци не съм давала на гостите.

# 20
  • Мнения: 266
Не съм давала подаръчета, но идеята не е лоша, трябва да е нещо малко и красиво като подаръчетата на сватбите...да остане за спомен. Може да е живо цвете в малка саксийка и ли рамка със снимка на рожденника, не знам... А иначе за следващите рожденни дни, когато каним само деца купуваме шапки, свирки, конфети и т. н., но без спец. подаръци.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 283
Стигам до извода,че всеки край си има различни традиции.
В нашия се подарява някакво дребно сувенирче,в знак на благодарност,че са уважили празненството.
Очаквах идеи,но говорим на различни езици в случая.

И кой е този край newsm78

# 22
  • Мнения: 11 007
Освен почерпката и балоните за игра, друго не беше предвидено за гостите.
Рожденикът е този, който е център на внимание и получава подаръци. Дребните сувенири, картички и т.н. ги одобрявам единствено за сватба.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
Това с подаряването на дребен подарък на гостуващите деца го видях за първи път преди години на детски РД в Англия. На всички деца бе подарена играчка с картичка с благодарности, че детето е присъствало на празника.
На първия РД не ми е минало през ума да подарявам подаръци на гостите, защото празнувах в семеен кръг. Но на втория наех детски клуб и там ми предложиха подаръчета за децата. Било някаква нова практика и всички родители го предпочитали. Предложиха ми дребни играчки ( от магазините за 1лв), чаша с анимационен герой, парти маска, свирки и балони с хелий (не се сещам имаше ли друго). Балоните с хелий ми се видяха най-интересни, още повече, че по време на партито украсяваха салона, а накрая децата си тръгнаха усмихнати с балонче в ръка.

# 24
  • Мнения: 2 885
За първият РД патето Туити - играчка гумено пате + балон
Втори РД - Мечо пух - Книжка с история от поредицата "Уроци от Голямата гора" + балон
Трети РД - Макуун Светкавицата - балон, свирка и книжка за оцветяване с Колите
Четвърти РД - повтаря трети, но с по-голяма книжка за оцветяване и стикери с Колите.
Т.е. тема на РД -> подаръче по темата.

# 25
  • Мнения: 1 428
Нищо не съм подарявала.

# 26
  • Мнения: 42
 при нас също се подарява нещо символи4но.Бяхме сложили пред всеки по една детска кърпи4ка згъната като цвете и в средата бонбон-беше много ефектно.Згъването е като хартиените солни4ки,долните край4ета се разгъват леко и наподобяват цвете.Опитай ако искаш-може да ти хареса.

# 27
  • Канада
  • Мнения: 494
Тук е традиция рожденника да подарява подарък на гостите си-най често торбичка с лакомства и малки играки,но.....на последък все по често подаръците стават по обемни.Аз лично нещо не мога да схвана идеята newsm78, даже се чувствам и не ловко,като се раздават подаръците накрая,нооооо..........традицията така повелява Mr. Green
На рождените дни на моите деца не съм правила подаръци.

# 28
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Бяхме направили снимки-покани на малкия  / благодарение на момичетата от темата за Фотошопа / и те им бяха като малко     " подаръче" за спомен от първия рожден ден на Дани

# 29
  • Мнения: 3 453
  От детският център в който празнувахме им подариха по един балон, някакви свирки с пера...нещо такова беше май.

Общи условия

Активация на акаунт