За шофьорите - 0% алкохол, 30 километра/час в градовете - Вашето мнение???

  • 10 594
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 76
Отново популистки изявления.
Подобни промени няма да доведат до нищо.
Алкохол има в страшно много продукти, вкл. сироп за кашлица, а допустимото отклонение на Дрегера (според специална Наредба, издадена въз основа на Закона за измерванията) е +-0,2 промила.
Според статистиката за миналата година малко над 10 % от катастрофите се дължат на употреба на алкохол...

# 76
  • Мнения: 24 467
ЗА "КПП- Дряново" са чували доста шофьори, дори международни. Защо ли?  Laughing

# 77
  • Мнения: 850
  Съгласна съм със всички драконовски мерки , приветствам ги и дано да намалеят жертвите по пътищата ! И най после да се научи българина на дисциплина !

# 78
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
  Съгласна съм със всички драконовски мерки , приветствам ги и дано да намалеят жертвите по пътищата ! И най после да се научи българина на дисциплина !

Да де, ама дай да поразсъждаваме дали "драконовските мерки" на хартия или тяхното правилно приложение са по-важни?


Законът не се спазва веднъж от шофьорите, поради всевъзможни причини и втори път, далеч по-недопустимия - от корумпираните контрольори на пътя, които не прилагат Закона (независимо дали е драконовски или не), а прибират дребни суми и пускат джигитите да си продължат своеволията.

Не си ли съгласна, че е по-добре контролът на пътя да е стриктен и драконовски, а чак след това да обсъждаме детайлите...които в момента са като химера някаква.

# 79
  • Мнения: 9 814
Не закони и ограничения са нужни само, а и тяхното реално спазване.
А не 50 лв. на катаджията и всичко се е разминало.

# 80
  • Мнения: 674
Твърдо против! С тези промени само увеличават корупцията сред пътна полиция. Отново тези закони ще важат с пълна сила за мен и теб, а за някои други - не!
ДОПУСТИМО СЪДЪРЖАНИЕ НА АЛКОХОЛ В ЕВРОПА И КЪДЕ Е БЪЛГАРИЯ

0.0 промила - Унгария, Русия, Словакия, Турция, Хърватска, Румъния, Естония, Чехия

0.2 промила - Полша, Швейцария

0.4 промила - Литва

0.5 промила - Австрия, Белгия, България, Босна и Херцеговина, Германия, Гърция, Дания, Испания, Италия, Кипър (турска зона), Македония, Сърбия

0.8 промила - Англия, Ирландия, Люксембург, Малта

0.9 промила - Кипър (гръцка зона)

С обикновени ябълки, преседяли в щайги 1-2 месеца, изядени в количество 4-5 броя на гладно, резултатът може да е 0.2-0.3 промила, вкл. по кръвна проба. С пресни ябълки - около 0.1. Съвсем истински алкохол. А не съм чул някой да е направил катастрофа от ябълки. Даваме ги и на малките деца. Същото важи и за други плодове, да не вземете да откажете ябълките сега. В страните, където нормата е под 0.5 има допълнителни правила, кога и защо показанието се взема предвид. И те не са случайни - никой досега не е отменил законите на природата в който и да е парламент.
Апарати за установяване на наркотици - колкото и да е тъжно, засега няма. Има опити в някои страни, с безумно скъпи устройства и с несигурни резултати. Там си трябва кръвна проба и скъпо изследване. Химията толкова може към днешна дата.
Пак в някои страни, никой не те кара да духаш в апарата, ами ти чертаят една тебеширена линия на пътя. Добър метод.
И най-накрая, и сега глобите са си хубави. Само да ги налагаха.


Много точно казано!!! Peace  bouquet  bouquet  bouquet

# 81
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ухааа в цяла Рибарица ще останат без книжки! Там трезвени на колите не се качват  Peace

А сигурно ли е, че имат книжки?
Понеже аз се сещам за много малки населени места, села така да се каже, където книжки имат само шофьорите на Градския транспорт, ама всички карат.

Имат, имат...повечето имат кат.С, с това си изкарват хляба....но почват с ракиите от обяд  ooooh!

# 82
  • Мнения: 11 747
Е, те с ракиите или бирите от обяд почват вероятно 50% от шофьорите в България. Някои започват по- късно, но толкова качествено... Точно затова е добре да се намери начин тези хора да бъдат спрени, а не тези, дето ще пият 300мл бира и ще им отчете 0,2 промила.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 555
Това разбира се е черен хумор, но който кара кола с индикатор на скоростта за период от време, да си каже колко пъти средната му скорост е била над 25 км/ч , ако е карал само в града.

Днес проверих. За последните 2500км. (само в София са навъртяни) средната ми скорост е 31 км/ч.  Mr. Green И пак при положение, че често минавам през такива места, при които могат да си позволя по-висока скорост - бул. България, Цариградско, Околовръстното.  Crazy Представям си при ограничение 30км/ч ..... ще стане ад.  ooooh!

# 84
  • Мнения: 2 113
  Съгласна съм със всички драконовски мерки , приветствам ги и дано да намалеят жертвите по пътищата ! И най после да се научи българина на дисциплина !
Значи смяташ,че за да намалеят жертвите е най-важното да си с 0 промила и 30 км в града?!
Не е проблем неосветените улици, липсата на маркировка, цялата държава с пътища под всякакви норми?! Няма условия за нормално каране и проблема не е само и единствен ов промилите.
Пилите до сега ще си пият и след това.

# 85
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Проблемът е тарикатлъка.
Всеки ден ми се зъби някой защо се приближавам бавно да кръстовище с задръстване и червен сигнал. Понякога и ме изпреварват. "Стратегически" му казвали май -  да са с кола по-напред. Ами за мен си е надцакване. Излишно, глупаво и рисковано. Като бърза ще мине, като не да чака, но не... И после като светн зеленото чака да узрее...

# 86
  • Мнения: 276
за алкохола съм съгласна, но за 30 - те километра не. всеки, който разбира от коли би казал, че тази скорост е пагубна за автомобилите.

Точно така! Ще си разбием колите! #Cussing outА за допустимато съдържание на алкохол в кръвта съм твърдо против!Който може да шофира ще го прави и с 1 промил,който не може-и с 0 промила пак може да бутне някоя баба....И извън темата-всики щофьорки да проверят докога са валидни шоф, им книжки.Наскоро ме спряха полицаи и се оказа,че от 2 седмици карам без книжка!Аз съм се заблудила от срока на личната карта. EmbarassedДобре,че имам хубава усмивка,както беше казала една друга съфорумка и ми се размина глобата от 300 лв! newsm47

# 87
  • Мнения: 1 517
Да кажа и аз...тъпи са и двете предложения. Сегашното ограничение на скоростта си е нормално, стига да се спазва. А в централните части на големите градове, из малките улички, при задръствания се кара и с 20 км/ч . По-добре да направят нещо за тези, които карат в града със 70 (предполагам, че е толкова, защото аз карам принудително с 60, за да не им преча...мноу съм бавна).
За алкохола...пълна глупост. С риск да повторя повечето постове: да накрат хората да спазват сегашните ограничения, те са си в норма. Като го направят нула промила и пак никой не спазва - какво?! Ще минат на минус 1 промил може би  newsm78
Между другото аз не пия. Употребявам, колкото да изцапам чашата, когато няма да карам.

# 88
  • Мнения: 2 484
Давам конкретни примери за София. В т.нар. сити, 30км/ч дори е висока скорост(напр. по улиците "Цар Асен", "Княз Борис, "Цар Самуил", "Цар Симеон", "Кирил и Методи", "Поп Богомил", "Братя Миладинови", "Пордим", "Искър" и др). Но за бул."Васил Левски", "Скобелев", "Мария Луиза", "Патриарх Евтимий" 30км/ч е ниска скорост. Там 50км/ч е нормална. За бул."Сливница" и "Ботевградско шосе" дори 50км/ч е ниска. Там може да се направи зелена вълна на 70км/ч. Някой ще каже, че 70км/ч е забранена за градско каране. Така е, но може да се въведе изключение за тези и други подобни булеварди, където условията го позволяват. В Германия сме го виждали-70км/ч и зелена вълна по някои булеварди. За някои пътни участъци извън градовете също може да се въведе 100км/ч като изключение. Дори преди 20 и повече години това беше факт.
За алкохола можем да си спомним, че беше 0 допреди 10 или 15г-не помня точно. Не сме умряли от това ограничение. Сега положението е толкова изпуснато, че за алкохол на 1промила примерно трябва да се конфискува автомобилът, както и за употреба на наркотици. Преди 20 и повече години се знаеше, че за алкохол не помагат дори най-дебелите връзки. Тогава за подкупи дори не ставаше дума. Но постепенно всичко беше изпуснато. Явно такава е била изгодата на управляващите.

# 89
  • Мнения: 4 785
за алкохола съм съгласна, но за 30 - те километра не. всеки, който разбира от коли би казал, че тази скорост е пагубна за автомобилите.

Точно така! Ще си разбием колите! #Cussing outА за допустимато съдържание на алкохол в кръвта съм твърдо против!Който може да шофира ще го прави и с 1 промил,който не може-и с 0 промила пак може да бутне някоя баба....И извън темата-всики щофьорки да проверят докога са валидни шоф, им книжки.Наскоро ме спряха полицаи и се оказа,че от 2 седмици карам без книжка!Аз съм се заблудила от срока на личната карта. EmbarassedДобре,че имам хубава усмивка,както беше казала една друга съфорумка и ми се размина глобата от 300 лв! newsm47

Уникална глупост каза  ooooh! Не съм спала 2 дена, иначе бих ти обяснила колко голяма тъпотия изтърси  Stop

Общи условия

Активация на акаунт