За шофьорите - 0% алкохол, 30 километра/час в градовете - Вашето мнение???

  • 10 600
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 947
A ще почнат ли да ловят и дрогираните? А като им вземат книжките, как ще ги принудят да некарат без книжки? Затягането на мерките няма да доведе до нищо, ако съществуващите закони не се спазват и не се прилагат. Иначе някой ще остане без книжка за 0.2 промила, пък друг ще си кара все пиян или надрусан. За скоростта не ми се коментира, как ще контролират спазването на тези 30 км/ч? Колкото сега контролират съществуващите в кварталите ограничения от 40 км/ч.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 881
A ще почнат ли да ловят и дрогираните?
Дам, интересно ми е кога ли точно ще въведат дрегери за дрога в България?  Rolling Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 12 795
A ще почнат ли да ловят и дрогираните?
Дам, интересно ми е кога ли точно ще въведат дрегери за дрога в България?  Rolling Eyes
Не са дрегери, а лакмуси. И в другите европейски страни ги има от няколко години, след като се сетиха, че по закон е забранено да шофираш дрогиран, но на практика никой не прави такива проверки.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 881
Дам, интересно ми е кога ли точно ще въведат дрегери за дрога в България?  Rolling Eyes
Не са дрегери, а лакмуси. И в другите европейски страни ги има от няколко години, след като се сетиха, че по закон е забранено да шофираш дрогиран, но на практика никой не прави такива проверки.
Извини ме за неточността! Чакам с нетърпение да започнат да се прилагат тук. Вярвам, ще има повече хванати друсани отколкото пияни.  Confused

# 49
  • София
  • Мнения: 12 795
Дам, интересно ми е кога ли точно ще въведат дрегери за дрога в България?  Rolling Eyes
Не са дрегери, а лакмуси. И в другите европейски страни ги има от няколко години, след като се сетиха, че по закон е забранено да шофираш дрогиран, но на практика никой не прави такива проверки.
Извини ме за неточността! Чакам с нетърпение да започнат да се прилагат тук. Вярвам, ще има повече хванати друсани отколкото пияни.  Confused
Освен това друсаните, са милион пъти по- опасни, защото са убедени, че са безсмъртни.

# 50
  • Мнения: 2 018
То сега има задръствания, представям си с 30 км/ч какво ще е. 
За кварталните улици става въпрос. Wink

Чела, недочела съм явно.  Laughing
Много внимателно трябва да подбират улиците тогава, за да не стане после - на прав участък, широка улица с безмислено ограничение, с приклекнал зорко бдящ полицай.   

Не карам бързо и едва ли ще имам проблеми. Всъщност точно аз дето си карам почти винаги като американска пенсионерка /бавно и достолепно/, точно аз виждам постоянно вдигната палката.
Пътувам от един до друг град доста често, та по пътя почти не вдигам повече от 80 км/ч. Е, точно на една отсечка, където видимостта не е ограничена, прав път, ненатоварен има знак с ограничение 30 км/ч. Спускам по инерция и така... бях с 50 км/ч, след малко полицая ми се прави на строг, но справедлив. Да бе, да... Добре, че имам хубава усмивка.   Mr. Green

# 51
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
30km/h е безумие и безсилие дори да е за 5 улици в града!
Половината от булевардите не позволяват сккорост не под 50km/h ами и повeче - има мин. скорост там...

Кварталните улици имат ли паркинги, тротоари и т.н.?

Или понеже те нямат... колите да се движат по-бавничко. Ама само ако са съвестни управляващите ги в момента...

Онзи ден бързайки в ранен час пик минавах през мааалка уличка. Спрях  за да пропусна майка с дете - видимо 1-2 клас да мине -  по края на улицата. А улицата - чудо и приказ - от едната страна контейнери за боклук, от другата коли. Или аз или те - няма място на платното за повече...

Та спрях, след като попочаках, махнах да побърза. Не би!... Аз възроптах в колата, но явно е разчела. И се чу ясно "Няма Боже!!!" А имаше тротоар зад колите и зад контейнерите! За кого е улицата и за кого тротоара и какво научи нейното дете???

# 52
  • София
  • Мнения: 13 236
Не съм съгласна за 0% алкохол....поради простата причина, че има напитки, които са без алкохол, но могат да покажат наличието на алкохол в кръвта при проба с трегер. Както и ако изядеш 1-2пияни вишни, същата работа....върви обяснявай после, че не си пил, а си ял бонбони.
Ограничението от 30км.ч също е безумно....за жилищни зони и квартали, ок....но не и в целият град.

Еее, дрегера не може да показва точно. Затова има кръвни проби. Ако изядеш пияните вишни не вярвам кръвната проба да ти отчете наличие на алкохол. А всъщност тя е достоверната.
Аз съм за 0% алкохол и за най-строги санкции за употребили (не само алкохол) шофьори  Wink

30 км./ч... хмммм на мен ми се струва много малко и за жилищни зони. По спомени досега е 40 км./ч

# 53
  • Мнения: 4 785
Против...за 0.00 промила, да го отпуснат до 0.02, аз няма да ходя да давам кръв всеки път, че съм смукала ментов бонбон  Tired ooooh! Иначе аз не пия като карам, така че не е проблем, но 0 промила е абсурдно! Мен дрегер ми отчете 0.96 промила! забележете, при все, че бях пила сок от ананас, втори опит - половин промил, трети опит за кръв - няма нищо. Извинете ама при тези дрегери....ше ме прощават, няма да ме бодат за щяло и нещяло  Crossing Arms

Ограничението от 30 км. за определени зони е....де да знам, не мога да преценя, защото пак ше лупнат ограничения баш къде не им е мястото и ти ходи карай. За към вкъщи две ленти в посока, път стъкло - идеален.... извън населено място не се спазва 90. Караш с 100-120....но дори да караш с 90 по средата на нищото ограничение 50?! Забравени табели от ремонти - ама патрулката чака...абе не е нормално. Те се бъзикат с тия 30км. Има места дето и с 20 карам - около училища, малки улици...ама да ми лепнат 30 на някой булевард (то верно че в задръстване 30 може да е скоростната лента  Laughing)... За тия 30 км. съм на кантар - ако се сложат на правилни места е ок, но ако ги сложат на напълно нелогични и затапят трафика още повече ще се цупя  Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 22 534
Vache, ясно е че дрегера не може да показва точни стойности....но поради тази причина трябва да си губиш времето половин ден, за да направиш кръвната проба. А през това време какво?
То и сега си има ограничение за алкохола в кръвта, доколко се спазва???

И съм много съгласна с •ºtreisyº• за 0промили алкохол....казах го и в началото, че има много продукти, след консумацията на които може да се отчете наличие на алкохол в кръвта.

# 55
  • Мнения: 4 785

И съм много съгласна с •ºtreisyº• за 0промили алкохол....казах го и в началото, че има много продукти, след консумацията на които може да се отчете наличие на алкохол в кръвта.

Не само продукти, а самите дрегери са скапани. Защото сок от ананас не е като ментов бонбон, антибиотик или пияна вишна - но 0,98 промила беше брутална разлика. Аз като карам ще пия само минерална вода - никакви дъвки и бонбонки, щото после ще ме дупчат - е аз като швейцарско сирене ли да стана?!  Outta Joint

Сегашните 0,05 на една бира ли се равняват?

# 56
  • Мнения: 674

И съм много съгласна с •ºtreisyº• за 0промили алкохол....казах го и в началото, че има много продукти, след консумацията на които може да се отчете наличие на алкохол в кръвта.

Не само продукти, а самите дрегери са скапани. Защото сок от ананас не е като ментов бонбон, антибиотик или пияна вишна - но 0,98 промила беше брутална разлика. Аз като карам ще пия само минерална вода - никакви дъвки и бонбонки, щото после ще ме дупчат - е аз като швейцарско сирене ли да стана?!  Outta Joint

Сегашните 0,05 на една бира ли се равняват?
Не са 0.05 а са 0.5.
Равняват се горе долу на бира 500мл в зависимост от организма.
Чувала съм случай на едър мъж 100 кг на 2 големи водки дрегера да отчете 0.3 но и дрегерите са скапани.
Също съм чувала и малка наливна бира /330мл./ и да отчита 0.6???
Дрегерите им са скапани на ТЪПИТЕ ченгета...

# 57
  • Мнения: 3 146
Някой с медицинско образование може ли да внесе яснота в темата - може ли бонбони, сокове и т.н. да бъдат отчетени от дрегера, ако той е в изправност? И ако да - колко ще отчете горе-долу?

Едва след този отговор мога да дам мнението си. Иначе, аргументът на авторката, че трябвало да се острамваш и да пийнеш и по тази причина трябвало да е по-хлабаво ограничението, е направо престъпен. Според мен, санкцията за алкохол и/или дрога трябва да е изключително висока!!!

Относно 30-те км в час, пише, че става дема за ЗОНИ и нана77 го е казала още в третия пост, в статията го пише, но явно няма кой да чете. Напълно съм ЗА. (Не, не карам, но зная за каква скорост става дума. За кварталите е ОК. При ас на всеки 10 метра има ученици, дето се шляят по улицата, понеже колите се върху тротоарите.)

# 58
  • Мнения: 4 785
Е възможно е да бъркам промилите 0.05 или 0.5.... аз имам предвид едно и също. Значи говорим за 0.5... при всички положения трябва да се отчете минимално поне отклонение на дрегера, за да не ме дупчат за спорта  #Cussing out Те че нови дрегири няма да си купят, няма...поне да го измислят като хората. Най-ме е яд, че тука става въпрос за минимално отклонение, а тези които си пият яко ще продължават да плащат и да си карат. С промяна на тези промили не правят кой знае какво - само оборот пред кабинетите за кръвни проби  Tired

# 59
  • Варна
  • Мнения: 957
Дам, интересно ми е кога ли точно ще въведат дрегери за дрога в България?  Rolling Eyes
Не са дрегери, а лакмуси. И в другите европейски страни ги има от няколко години, след като се сетиха, че по закон е забранено да шофираш дрогиран, но на практика никой не прави такива проверки.
Извини ме за неточността! Чакам с нетърпение да започнат да се прилагат тук. Вярвам, ще има повече хванати друсани отколкото пияни.  Confused
Освен това друсаните, са милион пъти по- опасни, защото са убедени, че са безсмъртни.

Тук ми е болката, откакто една друсана мацка, отнесе брат ми. Слава Богу, само колата пострада сериозно. Е, и нервната му система се поразклати! В 08.30ч. сутринта името не е можела да си каже, само се е хилила. Дрегерът не е дал положителна проба за алкохол.

Общи условия

Активация на акаунт