За шофьорите - 0% алкохол, 30 километра/час в градовете - Вашето мнение???

  • 10 603
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 748
Не съм съгласна за 0% алкохол....поради простата причина, че има напитки, които са без алкохол, но могат да покажат наличието на алкохол в кръвта при проба с трегер. Както и ако изядеш 1-2пияни вишни, същата работа....върви обяснявай после, че не си пил, а си ял бонбони.
Ограничението от 30км.ч също е безумно....за жилищни зони и квартали, ок....но не и в целият град.

Мисля по същия начин. И двете предложения са малко неадекватни.....
Абсолютно подкрепям и аз.

И на мен ми е интересно как ще постигнат това с нулата

# 31
  • Мнения: 1 192
Може би това с 0 % алкохол отново е начин да вземат глоби от изрядните, а не от тези, които трябва.
30 km/h е ограничение за определени зони, а не за целия град  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 12 795
Бояна и Тонка, вие шофирате ли? Как си представяте цяла София да кара с 30 км/ч?

За пробите - кръвната проба, според мен, е много по-чуствителна. Нищо чудно да улови 4 бонбона пияни вишни...
Шофирам. Не става въпрос за цяла София, а за кварталите. И в момента в квартала, в който живея ограничението е 40 км/ч, но разни граждани фучат със сто. Кръвната проба няма да улови 4 пияни вишни, нито една бира от снощи. Не виждам защо човек, който е пил колкото и да е трябва да шофира. Било и с 30 км/ч. Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 3 480
Изобщо не става въпрос за цяла София.
По Цариградско, околвръстното и прочие може да се развива по-висока скорост, но в жилищните зони е недопустимо.

# 34
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Ухааа в цяла Рибарица ще останат без книжки! Там трезвени на колите не се качват  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 12 795
Ухааа в цяла Рибарица ще останат без книжки! Там трезвени на колите не се качват  Peace

 Joy Joy hahaha Joy

# 36
  • Мнения: 4 916
Ухааа в цяла Рибарица ще останат без книжки! Там трезвени на колите не се качват  Peace

А сигурно ли е, че имат книжки?
Понеже аз се сещам за много малки населени места, села така да се каже, където книжки имат само шофьорите на Градския транспорт, ама всички карат.

# 37
  • Мнения: 2 018
То сега има задръствания, представям си с 30 км/ч какво ще е. 

Не вярвам да се въведе!

# 38
  • Мнения: 4 801
Бояна и Тонка, вие шофирате ли? Как си представяте цяла София да кара с 30 км/ч?

За пробите - кръвната проба, според мен, е много по-чуствителна. Нищо чудно да улови 4 бонбона пияни вишни...
Шофирам. Не става въпрос за цяла София, а за кварталите. И в момента в квартала, в който живея ограничението е 40 км/ч, но разни граждани фучат със сто. Кръвната проба няма да улови 4 пияни вишни, нито една бира от снощи. Не виждам защо човек, който е пил колкото и да е трябва да шофира. Било и с 30 км/ч. Laughing

А скоро да си виждала катаджия по кварталите, който евентуално да контролира скоростта? И 10 да направят ограничението, просто няма да се спазва. За съжаление, най-сигурният начин си остават легналите полицаи около училищата и детските градини.

А за алкохола - аз съм твърдо против хората да карат пили. Аз не го правя.

Но нямам медицинско образование и не мога да кажа дали бонбоните или една бира предната вечер ще окажат влияние. Напълно е възможно да си зависи от организма. Ако ти имаш медицински познания, сподели?

Иначе е прибързано да се защитават тия 0 промила.

# 39
  • София
  • Мнения: 12 795
То сега има задръствания, представям си с 30 км/ч какво ще е. 
За кварталните улици става въпрос. Wink

Бояна и Тонка, вие шофирате ли? Как си представяте цяла София да кара с 30 км/ч?

За пробите - кръвната проба, според мен, е много по-чуствителна. Нищо чудно да улови 4 бонбона пияни вишни...
Шофирам. Не става въпрос за цяла София, а за кварталите. И в момента в квартала, в който живея ограничението е 40 км/ч, но разни граждани фучат със сто. Кръвната проба няма да улови 4 пияни вишни, нито една бира от снощи. Не виждам защо човек, който е пил колкото и да е трябва да шофира. Било и с 30 км/ч. Laughing

А скоро да си виждала катаджия по кварталите, който евентуално да контролира скоростта? И 10 да направят ограничението, просто няма да се спазва. За съжаление, най-сигурният начин си остават легналите полицаи около училищата и детските градини.

А за алкохола - аз съм твърдо против хората да карат пили. Аз не го правя.

Но нямам медицинско образование и не мога да кажа дали бонбоните или една бира предната вечер ще окажат влияние. Напълно е възможно да си зависи от организма. Ако ти имаш медицински познания, сподели?

Иначе е прибързано да се защитават тия 0 промила.
Именно, и аз обявих, че съм За повечко контрол, а не още по- строги закони, които да не се спазват. За алкохола- нямам медицински познания, но като лаик знам, че всеки разгражда алкохола по различен начин. жените по- бавно и затова по- лесно стават зависими от алкохола. Японците , пък почти не го разграждат и след едно саке са нокаут. Т.е. онези, които се напиват по- лесно разграждат по- трудно и алкохола остава в кръвта им за повече време. Идеята ми беше, че ако изядеш една пияна вишна и дрегера ти отчете повече от 0% докато направите кръвна проба ще е минало време в тя ще е отрицателна. Някой лаборант или лекар ще го обясни по- добре, предполагам.  Embarassed

# 40
  • Мнения: 2 386
Принципно съм за, но съм убедена, че е неприложима идеята.

# 41
  • Мнения: 359
Аз съм за! Не може пред у-ща и детски градини да се кара така. Има знак 40, аз карам горе-долу с 50 и всички ме изпреварват........

# 42
  • Мнения: 22 534
Аз съм за! Не може пред у-ща и детски градини да се кара така. Има знак 40, аз карам горе-долу с 50 и всички ме изпреварват........

Ето, абсолютно показателно мнение за това, че ограниченията не се спазват.
Има знак 40км.ч, но ти караш с 50км.ч, защо???

# 43
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
подкрепям.

# 44
  • Мнения: 380
В Германия в момента си има места в градовете, където ограничението е 30 км/ч. Наричат ги Zone 30.
Никой не възразява, хората си карат там с 30. Има си и камери и блитцери (светкавица с камера), който не го спазва,
си получава после снимките по пощата и съответно се разделя и с точки и с парички.

Според мен, в България освен да се въведе ограничение 30 в някои места в градовете, трябва също и да има кой да го следи.
Изпробвано е и на други места в Европа, очевидно - работи.

Общи условия

Активация на акаунт