Смешни и безсмислени думи:)

  • 141 244
  • 536
  •   1
Отговори
# 480
  • Sofia
  • Мнения: 305
кривосерец - човек, който нищо не може да свърши като хората  hahaha

# 481
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
оръфляк - дрипльо, прошляк

# 482
  • Мнения: 471
коптор
гугла
фараш
фарфарон

# 483
  • Мнения: 7 848
От гореизброените само фарфарон не знам какво значи.

# 484
  • Мнения: 471
От гореизброените само фарфарон не знам какво значи.

И аз не зная.ММ така нарича детето  Laughing

# 485
# 486
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
току що открих много смешна дума в пуезията на Калина : заблихосана - разсеяна. Laughing

# 487
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Кикимора, забълзек, дупедавец.

# 488
  • София
  • Мнения: 4 548
Някъде в началните страници на темата прочетох Приказка за ъпчето, която била измислена от сина на пишещата. Тази приказка съм я чувала преди 26-7 г. от приятел на брат ми (сега е на 50 г.) От нея знам думата инджектипляктор. Опитвала съм се да си я спомня цялата приказка, но предвид огромното количество несъществуващи думи, безуспешно. Но там имаше и още един странен персонаж - хъдъгъдъгъл. Основната му роля в приказката се състоеше в това да се сухотъркаля дълбокомислено.
А ето и една моя любима дума от дядо ми - въртоглав - шантав. Мисля, че съществува. Той я употребяваше за болни животни (кози и др.). И две от сина ми, когато беше малък: човвам- кълва, каментирам- вкаменявам.


# 489
  • Мнения: 7 171

Лилипут е от Гъливер на Джонатан Суифт. Не е странна дума.  Laughing

# 490
  • Мнения: 7 171
Джингиби и аланкоолу много ме кефят, употребяват се за хубаво и за лошо, както и думата анджък. хахаха

Не съм сигурна за значението на джингиби (турцизъм е), но така са наричали Левски. Джингибито.

Рожков е растение. Това си му е името. И то не е странна дума.  Sunglasses

# 491
  • Мнения: 7 006

Лилипут е от Гъливер на Джонатан Суифт. Не е странна дума.  Laughing

Аз не казвам, че лилипут е странна дума, а че ми звучи смешно. Wink  Все пак заглавието на темата е "Смешни и безсмислени думи".

# 492
  • Мнения: 447
Баба ми когато се ядосаше за нещо и и писнеше да ни се кара и казваше: Аман черен от вас!  Незнам какво означава "аман", но сигурно не е на хубаво  Joy
Сещам се още за биз-бизе(нещо което си е едно за друго създадено) , ийкиндия (по обед) , сабахлен (сутрин) , мороникакъв (използва се ако искаш да опишеш някакъв цвят, но не можеш да го оприличиш на нищо), караконджел, сакън (това не мога да го опиша, но е нещо като Спри недей), баш (нещо като "точно така"), сигурно ще се сетя още и ще пиша пак

# 493
  • Мнения: 7 006
Понякога и аз използвам "Аман черен" Laughing  ( когато ми "дойде до гуша" мога да "изпляскам" израза  Blush )

Някои от думите, които е изброила шанън лий, всъщност са турцизми. Peace  На нас ни звучат смешно, но в техния си език не е така. Simple Smile

# 494
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
"Пърцуца" както и производни - "да се напърцуцам", примерно. Сещам се за едно изказване за куче, по повод лай на куче - "Малко лайнА и млъкнА"

Последна редакция: пт, 03 апр 2015, 01:32 от enze

Общи условия

Активация на акаунт