ще се прибираме ли за празниците?

  • 4 116
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
За съжаление, няма да можем.
А така обичам да съм с близките по празниците.  Sad

Тук ми е самотно. А и тази година няма желаещи да дойдат към Холандия.
Май ще сме тримата пред телевизора.

# 16
  • Мнения: 1 761
Да,заминавам след 6 дни и цял месец ще откарам....Отивам си,понеже имам неотложни разправии с бюрокрацията,не че толкова ми се ходи.

Няколко години подред на Коледа и Нова година бяхме в Холандия и взе,че много ми хареса-весело,концерти,подаръци,музика отвсякъде,намаления като за последно....а и така разбрах,че мъжа ми може да прави страхотни коктейли със сьомга.

Първите две години откакто се преместих в чужбина си ходих за Коледа.Освен,че се разбих от път и срещите с толкова много народ ужасно ме изнервиха,не усетих нищо празнично,освен високите цени.

# 17
  • Мнения: 3 371

 newsm78 newsm78 newsm78

Цитат
намаления като за последно....
Laughing казах ли някъде, че харесвам холандия  Twisted Evil

с огромно удоволствие си отивам в софия, просто си броя дните буквално  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 761
Вероятно не си попаднала на правилните холандци,за да усетиш Коледа като веселата част от годината.

По другите села си правят Коледни вечери,състезания,томболи,организират партита с коктейлни халки,алкохол и домашни сладкиши,правят базари....
Единият ми съсед винаги ни кани на Коледен концерт-той свири на саксофон.
Другият пее в някакъв хор.
Една съседка тропа пайдушко хоро и ако не знаех,че  е холандка щях да я помисля за изрусена българка.

Холандия може да бъде много хубаво място, ня което да се повеселиш, да си сгрееш душата и даже да ти се прище да запееш от кефф.

# 19
  • Мнения: 3 371
Вероятно не си попаднала на правилните холандци,за да усетиш Коледа като веселата част от годината.
не, не съм... Sad


Цитат
Холандия може да бъде много хубаво място, ня което да се повеселиш, да си сгрееш душата и даже да ти се прище да запееш от кефф.
това дори и не мога да си го представя   Shocked

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Да, винаги на Коледа, а последните години и на Нова година сме в София.

# 21
  • Мнения: 1 959
За първи път, от както живея в чужбина, реших да не си ходя по Коледните празници.
Искам да ми е спокойно, да ходя по партита, а на Нова година да съм на площада.
Харесва ми празничната атмосфера, греяното вино на площада, светналият град.

Писна ми от лудница по летищата, от загубени багажи
/страшен кеф е да се прибереш за 10 дена посред зима и да нямаш куфар/
от снежни бури-предната година разтоянието Русе-София
го взехме за 9! часа при обичайни 3 и половина..

Лятото ми е твърде горещо, зимата твърде студено, в БГ си ходя май и октомври.

# 22
  • Мнения: 2 567
Тази година-да. Ще намаля престоя в мръсна София до минимум и ще се отдам на ски (дано има сняг Praynig), родопски манджи и спокойствие.  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 5 710
За пръв път няма да сме в България за Коледа.
Не ми е обаче много тъжно, приемам тази Коледа, като по-различна, украсявам си къщата, мисля кого ще поканим, какво ще сготвя, тихичко си мечтая и за пухкав снежец ... Хубаво ми е, спокойно. Не очаквах, но е така.

# 24
  • Мнения: 2 786
Като прочетох темата реших да напиша нещо, но видях, че Mma Ramotswe вече го е написала.
За да не я повтарям, ще кажа че това, което тя е написала, важи и за мен  Peace
Миналата Коледа бяхме в България на гости, тази година сме си вкъщи Simple Smile
Макар че от друга гледна точка може би наистина имам две "у дома" - там, където съм израснала и там, където живея сега.
Но когато говоря за "у дома", говоря за тук и сега, а не за там и тогава.

Весело изкарване на празниците на всички, независимо в кой край на света - важното е с кого  Peace

# 25
  • Мнения: 1 761

Наистина,това е най-важното.  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 120
Това ще са ми първите прзници в БГ от няколко години насам. Обикновено по това време ни идват на нас гости тука, но тази година така се стекоха обстоятелствата, че ще се прибираме.
Чувствата са ми смесени, хем искам да се позабавлявам по български, да вкуся българско кисело мляко и прочие, хем пък не ми се гледа мизерията и освирепелите хора и най-вече всичките пиратки и подобни глупости по празниците:peace:
Да видим Simple Smile

# 27
  • САЩ
  • Мнения: 170
Не, няма да ходим в БГ тази година за празниците. В същност само веднъж ходихме по това време и решихме че няма да повторим. Тук зимата е много снежна и студена, но честно казано в БГ умирам много повече от студ, а навън кално и кишаво. За всеки празник се налагаше обиколка на всички роднини, запой и ядене до пренасита, беше ни писнало накрая. Вече избягваме прибирането по големи празници. По ефтино ни излиза и по добре си почиваме.

# 28
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тази година няма да пътувам по празниците.

Обаче на два пъти съм пътувала предни години. Чувствата ми са само положителни, за мен няма аналог на това да празнувам със семейството си (майка, баща, сестра и нейната част от фамилията). Нямам по-скъп човек от съпруга си, но от двама купон не става, по-скоро интимна вечеря с празнична окраска Simple Smile

Може би, ако бях в държава, в която (поне) Нова година бе официален празник, щях да чувствам атмосферата и без да ми се налага да пътувам до семейството, не знам...

Разбира се, отчитам и това, че нямам допълнителни пътувания в страната (от София съм), полетът ми е кратък и т.п. като фактори, които допринасят за това да взимам с по-голяма лекота решението да пътувам.  Peace

# 29
  • САЩ
  • Мнения: 170

Разбира се, отчитам и това, че нямам допълнителни пътувания в страната (от София съм), полетът ми е кратък и т.п. като фактори, които допринасят за това да взимам с по-голяма лекота решението да пътувам.  Peace


Ей това е много важно нещо. Ако бяхме по на близо бихме си ходили за празниците защо не. Но при нас излиза скъпо едно такова прибиране и ние предпочитаме да го направим през друго време на годината когато да съчетаем хем виждане с роднини, хем малко почивка. А и отпуска ако имахме по дълга ... Ех много фактори станаха  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт