Отговори
# 720
  • Мнения: 14 654
Добър ден!
За съжаление няма да излизаме днес на снежна разходка, че на бебето му хърка носа и на мен сърцето ми се къса  Cry Мислех да поръчам аспиратора за нос, дето се слага в прахосмукача, обче се замислих, че този вакуум няма да се отрази добре на ушите  Thinking Но пък мои приятелки не могат да го нахвалят. Бебето поне може да си суче, не му е запушено нослето.
А и за капането на кърма в носа - пак противоречиви мнения- едните казват капи, че има бактерицидни с-ва, другите - не, че ще подхрани възпалението. На лекар не сме ходили още.
пп: понеже бебето мрази чая на хип против колики, го пия аз и ми се струва, че кърмата се увеличава от него, но може и да съм се объркала.

# 721
  • Мнения: 95
Миме - Благодаря ти! Вчера точно за млякото си говорехме с лекарката и тя каза, че след като няма доказана алергия към кравето мляко при мен или Дамян, няма проблем да пия по малко ( не говорим за литър ). Преди празниците май наистина няма да успеем да се видим, но пък Новогодишно можем да спретнем срещичка на топло ... В нас например! А аз зачезнах малко, но бях много притеснена за детенце. Разбираш ме! А ти пак ли си си взела работа за вкъщи????


ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАШИ ДНЕС!    bouquet

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте майчета,

Колко е студено времето навън. Ние не сме излизали от 2 седмици сигурно, но мисля да купя един дъждобран и да се поразходим тези дни, че и аз откачам вече тук.
За дупетата на дечицата мога да кажа само, че съчувствам.
Стейси - това е интересно. Но как да стане да ти пратим въпросните 3лв? А за ръчичките и моя ненавижда да му ги завивам Simple Smile
Ние имаме проблем с едни пъпчици на лицето. Не са гнойни, а са едни такива червени. като релеф седят. Някой има ли идея от какво може да са?
Стеле - не знам нека и другите да кажат, но мисля, че за този месец дозата е по принцип 110мл, а не 140 - 150. На 1стр, и формулата го потвърждава. Не знам така мисля.
За памперс - нямаме проблем, с Либрето също, но са ми много дебели.
Игнажден - мама влезе първа  Heart Eyes
Яничка и моя лекарката го нарече шишко  Embarassed
За цикъла - Лулу не мога да помогна, защото не знам дали има други така, но аз цикъл не съм имала още.
Вълканова - ние ползваме една нощна лампа, но мисля нещо още по - слабо да купя, но не знам от къде, някой ако знае да сподели.
Янечек - дано се оправите скоро, а за чая е съвсем нормално да се увеличава кърмата ти, защото бебешкия чай против колики съдържа анасонче, а той се влага точно в лактогенните чайове. Иначе дали да капеш - по - добре пробвай друго.
Калпазанка,Фрути ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!!   bouquet
Честити месечлийки на всички днес   bouquet
Майчета вие как сте? Аз понякога изпадам в една такава депресия Sad Нямам време да спя, да свърша каквото и да било. все ми се спи и съм уморена. Нямам никакво време за себе си. Дори се майтапя и казах на мъжа ми, че единствено вечер под душа се чувствам в 100% време за мен. все по - рядко намирам време и за форума, но се старая Simple Smile Не съм украсила още, нито подаръци съм купила. Направо завиждам на майките като Васи и други, които така се справят добре със 100 неща.
Ето я и нашата снимка за колажа: http://noemvri2009.snimka.bg/baby/za-kolaj.453865.16486359
Хубав ден.

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 11:13 от xelita

# 723
  • Мнения: 4
 Simple Smile
ЛуЛу: и аз все още нямам цикъл?

Честит Ви рожден ден Калпазанка и Фрути!

# 724
  • Мнения: 25
Здравейте ние днес ставаме на 1 месец newsm44
xelita мила и аз се чувствам така даже казах и на мъжа ми но той с какво може да ми помогне като работи.От два дни така ми се пуши,че ще припадна.Дано с времето бебчовците да стават по спокойни и ние да им се радваме повечко като сме в форма.
Момичета ще ми кажете ли какви документи подготвихте за педиатъра че мъжа ми едва ли помни преди 15дни какво му е казала че утре сме на консултация за акта за раждане е ясно.мерси предварително.
целувки  Hug
 

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 11:37 от bubeto_86

# 725
  • Мнения: 97
Такаааа - поред на номерата

Кло - при нас в офиса по това време на годината е същински ад и много го закъсаха с бумагите, което пък им спъва правенето на справки. Предложих на мъжо да ми донесе да им помагам от вкъщи - той милия какво да каже. Между другото това ми помага да не изтрещявам сама в къщи в този студ,а и се чувствам по-полезна и на себе си и на другите. Не ме жалете - аз съм си работохолик  Mr. Green

Лулу - не помня дали кърмиш, но цикъла май може да се върне по всяко време, ако не кърмиш и по-рано може. Аз като бях на преглед миналата седмица при гинеколожката ми, тя каза, че ми е много тънка лигавицата на матката и по-рано от месец - два няма да ми дойде.

xelita - най-просто и евтино е да си смените ключа на лампата на тавана с такъв дето се върти и му се регулира силата на светене - забравих му името, но в магазина ще ти кажат. Много е удобно - кога за бебето, кога за по-приглушена обстановка  Mr. Green Иначе аз лично вече не държа светнато, за да се ориентира бебето кога е ден и нощ

за депресията - мен обикновено нямането на време ме амбицира да се стегна и да свърша всичко в най-кратък срок. Винаги придружено с хубава танцувална музика - за да ми дойде кефа. Ето вече два часа бачкам, дондуркам бебе и като ставам в движение правя и други неща да ги отмятам - всичко на бясна КУБИНСКА САЛСА. Едно коктейлче Мохито и ще съм съвсем екстра  Laughing

Steletu - ооооо, ще те полазим след празниците с удоволствие. Само ми намери къде да паркирам около вас, ако не ще бутам количката от Биллата. Ама да вземеш да врътнеш едно домешно кексче, че ми се е прияло, пък не стигам до него тия дни.  Laughing

Янечек - уффф, и аз го гледам едно такова примамливо слънчево, но като хвърля око на термометъра на балкона и се отрезвявам . Аз да ти задам глупав въпрос, но нямам запис....ти от кой край на света си  newsm78. За помпичката - не е толкова силна и не се държи до безкрай на носа на бебето - само за 2-3 сек. докато извади гадорийките.

Дианче - много си ми лаконична напоследък  Naughty - знам че си на зор с двете диваненца, но драсни някой и друг ред в повече







# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Момичета ще ми кажете ли какви документи подготвихте за педиатъра че мъжа ми едва ли помни преди 15дни какво му е казала че утре сме на консултация за акта за раждане е ясно.мерси предварително.
Аз дадох и епикризата от болницата. Друго нищо двете неща. Ако ще си взимаш болничен за теб сега си вземи и твоята амбулаторна карта. Иначе мерси за разбирането  Hug

Мария.Крумова
- това със салсата е наистина върха Simple Smile Ще опитам, трябва да ми изпратиш някоя песничка Simple Smile

# 727
  • Мнения: 0
ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМИЧКА - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=456163.new#new

Общи условия

Активация на акаунт