Отговори
# 690
  • Мнения: 6
Сварявате карфиол на розички и слагате в съд за печене.Разбивате 2 яйца,1-2 с.л. брашно,200 мл. сметана за готвене, сол, пипер и настърган кашкавал.Заливате карфиола и печете до готовност-5 мин преди да стане готово поръсвате с галета.

Айде бон апети Grinning

# 691
  • Мнения: 3 537
Привет от нас!

Cantariny, на нас подсеченото дупе най-накрая се оправи, то даже беше станало на бели мехурчета.Промивам след всяка смяна на памперса със памуче напоено със разтвор от смрадлика, даже със 2 памучета го изчиствам добре, без никакви мокри кърпи, после хубаво намазвам със обикновен крем Здраве, с другите кремове нищо не стана. Дупето му е добре вече, но си прадължавам така да го почиствам и мажа Peace

Като гладам какво е навън и си мисля, как вдруги ден ще се придвижим до поликлиниката с количката, че сме на първа консултация Rolling Eyes

# 692
  • Мнения: 257
Привет момичета!
Аз нямам нищо против тук да се пишат рецепти  chef .И аз ще им хвърлям по едно око  Mr. Green
Мамите с бебета с подсечени дупенца-искрено ви съчувствам!Дано скоро се оправят!
Елист,много сте сладурски baby_neutral! пу пу
Аз тази сутрин с мойта бебка си поспах 1 час-от 9,30 до 10,30.Ами то в това време какво да се прави  Mr. Green
Много мами ми се губят-Светланка,Милейди,Спинки,Мариетка,Нана Петкова,Джулия,Свет,Пешек,Мопси.Драснете по един ред момичета,че да не ви мислим  Hug
Хайде лек ден Heart Eyes

# 693
  • Мнения: 21
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА:

Росен на мама LiloAndStitch
Йоан на мама Джема
Боян на мама nadunka
Александра на мама mag_a;isa
Виктор на мама ninka_bambinka

И НА НАС  Mr. Green
Ето я и виртуалната почерпка от Мони

# 694
  • Мнения: 4
Чести ти месечинки на всички малки сладурчета и на тахните мами!!!   Party Time   bouquet

# 695
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Вчера привечер и тук позаваля сняг, да но през нощта започна да се топи, а днес е гнусно с този дъжд. А аз правих планове за пързаляне с шейни. Цъ  Crossing Arms

Мария, на мен не ми е досадно за рецептите. Мисля на повечето ще са полезни, а който не го вълнуват да ги подмине.

Аз ще кажа една тук нашенска манджа попарени яйца (също съм я чувала и като супа от яйца), ако се осмелите да я пробвате (че по описание не звучи кой знае какво да е). Мъжът ми му хареса като му я готвих за пръв път и сега редовно я бъркам. Правите каша като за фрикасе (аз го запържвам брашното), само че с червен пипер вътре, да стане прилично червена и чуквате вътре няколко яйца без да ги бъркате, да се забулят като за яйца по панагюрски, съответно и сол слагате. Засичате около 5-6 мин да поврят и готово. Аз я готвя в тефлонова тенджера иначе загаря кашата. После трошите сирене или в манджата или всеки индивидуално колкото му харесва.

Както и спаначена супа - купувам спанак замразен, ситно кълцан на калъпчета. Слагам вода да заври с пресен лук (имам нарязан във фризера), слагам и спанак, сол, ориз, червен пипер, гьозум (не знам дали така се пише, а не мога да се сетя другото му име), олио и накрая застройвам с кисело мляко и жълтък (застройка правя само жълтък за да я оставя да си поври и да не се кахъря, че ще се пресече).

# 696
  • Мнения: 14 654
А основата за крем-супите ми е винаги една: 3 картофа, глава лук, няколко скилидки чесън, пакет сирене-крема и масло. Към това добабявам 1/2 пакет замразени зленчуци по избор - грах, карфиол, броколи или моркови. Водата е толкова, колкото рядка я искате.

# 697
  • Сливен
  • Мнения: 203
Честити месечинки на всички дребосъци!
Поне откъм почерпка са лесни /засега/ Laughing!
Мария Крумова - дъщеричката и племенника се впечатлиха от снимката ти с малката - само че Мими май се чуди защо бебето се показва от корема, а племенника пита защо се къпете така Laughing умрях си от смях със тях - понякога като не разберат нещо са уникални с обясненията.
Аз още не съм готова с подаръците за Коледа, освен това сестра ми има рожден ден в понеделник и нито има засега кой да гледа Мая, нито имаме подарък Rolling Eyes. Ужас! и Срам Embarassed!
Да се включа за манджите - правих това преди няколко дни и се получи добре:
нарязва се на не много малки късчета свинско или пилешко месо май беше около 600г,
нарязяни на колелца моркови - 1-2 средно големи, 1 чушка на ивици, 3 бр. праз лук, нарязян на кръгчета, 1 л. червен пипер, оставих малко да се задуши месото с малко вода и олио/съвсем малко защото месото беше с малко мазнина/ - докато простра прането, после добавих зеленчуците, сложих малко черен пипер, може и др. подправки, добавих малко вода -около 2 ч.чаши /да не стане на яхния - а само колкото да не загори и да стане сос/ и го оставих да ври на най-слабата степен - така и да почне да загаря няма да стане бързо - получи се наистина вкусно, моето благоверно попита дали майка е идвала Crossing Arms.
Тук цял предиобед вали - замина хубавия сняг който беше навалял снощи.
Янечек, сестрата наистина е адски недосетлива, да й се чуди човек след като цял живот работи с деца. Иначе лекарката каза че са използвали ваксината, подозирам че ме излъга, но поне съм спокойна пред себе си. Предпочитам да платя за нещо, което не съм използвала отколкото да правя нещо на сила на детето си . Тя и без това през час говори за имунизацията - че е била остра иглата, какво е това което е излязло от иглагта - нали изпускат малко течност за да няма въздух, рев - тя ли е последното момиченце, не може ле на друго да слагат инжекцията... последно се разбрахме да празнуваме, тя да не мисли за ваксината, и че ще я направим когато тя реши, есттествено разговорите в един момент ще ги подновим, но при всички случай няма да я принуждавам.
Пак край на свободното време...
До скоро видях яденето със спанака на Васи, аз също я правя, вкусна е много

# 698
  • Мнения: 152
 Христи, колко е голямо първото ти детенце?Понеже на голямото ми дете често се налагаше да я водим на прегледи и да й взимат кръв, та стигнах до извода, че когато обясняваш на детето какво предстои, да свикнат е идеята, не се страхуват.Повече ги плаши неизвесното. Аз обяснявам, обяснявам и до сега сме така.Въпреки, че вече е на 6,5 год.

 Дупето на Коко също беше много зачервено, но Судо крема го оправи.Наистина пелените Памперс и на нас не ни понасят/ тези с мрежичката/. Относно готвенето, аз съм гола вода. Добре,че мама готви.Затова не мога да дам идеи.

# 699
  • Мнения: 572
Ето една рецепта и от мен newsm03
Евтино бързо и вкусно
 newsm10
Задушени картофи

newsm55Продукти :

Лук
Картофи
Червен пипер
Пикантина


newsm64Начин на приготвяне :

Нарязва се лука наситно , запържва  се до златисто с червения пипер.
Добавят се картофите нарязани на кубчета и пикантината .
Задушават се около десетина мин.
при непрекъснато бъркане. Доливате вода колкото да покрие картофте
и сол на фкус.
Затворете с капак и варете до пълно сваряване на картофите. Разбърква се
от време на време.



ЧЕСТИТО НА ПРАЗНУВАЩИТЕ newsm67 Tada

# 700
  • Сливен
  • Мнения: 203
Танута, Мариела е на 6г., винаги се стремя да й обяснявам и да бъда честна с нея за да ми вярва и засега споделя с мен, иска ми се да има връзка с мен и да не се притеснява от нищо.
Още едно ядене, но то по-скоро е гарнитура -хубаво измити картофи се нарязват на две половинки, захлупват се в тава в която е сложено сол и черен пипер, малко масло и вода, запичат се във фурната.

# 701
  • София, жк. Борово
  • Мнения: 19
Здравейте. Минавам набързо, докато не сме се събудили, за да почерпя за месечинката на Боян.  Party Не мога да повярвям колко бързо мина времето...

 

И да питам - който е бил при д-р Драганов във ВМА - той работи ли със ЗК, с предварително записване ли е и къде точно се намира кабинетът му? Ако вече сте обсъждали темата, предварително се извинявам.  Embarassed

# 702
  • Мнения: 53
хилоуууу  Mr. Green

Може ли да охна...оххххх измъчи се мишлето ми с тези непрестанни колики.. Sad само да чуя някоя мама да се оплаче от три-четири часови колики по веднъж на ден,ще я поканя на гости да види какво е при нас-денонощно #Crazy
Но хайде стига охкания  Tired Hug

Малко късно но все пак честит игнажден  Wink При нас наш тати влезе пръв отиде да пазарува и така върна се и беше първия и единствен който влезе днес Grinning Можеше и никой да не влезе,то и в този сняг навън кой ще дойде.
А на мен така ми се излизаше,много обичам снежко обаче къде да ходя Crazy

Васи много са ти сладки джудженцата и аз сложих моето Mr. Green А тази маджичка с яйцата м-м-м незнам дали ще успея да я издокарам,ама някой ден ще ме гощаваш нали  Mr. Green  eat

Ей момичета с една ръка как да ги сготвя тези вкуснотийки Mr. Green Ама пишете аз ще си записвам за по натам Wink

омана много сте сладурки ама каква готина джиджава прическа си имате пу пу да ви завиди човек Hug

Ох как ми се ходи на коледни покупки,много обичам-навсякъде лампички,музичка,елхи,коледни джунджурийки... smile3521

Янечек,Елист ама какви прякори направо ме разбихте Наш Мишко мама го нарича-Цокалчев а тати-Косъмчо( hahahaот както го видя за пръв път голичък)

Маргаритка всички шамански магий и илачи пробваме,и това със шушуара даже вече изгорихме един Mr. Green и затоплена кърпа слагаме..амаааа нъцкииии ooooh!

Елистче споко много ти е хубаво и така с по къса коса Hug А малките с тези елечета са такива сладуркиии  WinkА за възглавнички с черешови костилки не съм чувала newsm78

честита месечинка на всики бебоци Hug Надунка чудна тортичка си спретнала Wink Тъй да ми хареса ама кат немога да ги връткам тези украски,то във готварския ги има тайните на правенето ама кога да запретна ръкави   chef

Хайде че тати ни е спретнал чудна пица,а той я прави стрхотно вкуснотийска eat cook А и малчо ще  се събужда скоро за неговата си манджичка...пък и мара беше достатъчно локуместо-подробна Mr. Green лека вечер и спокойна нощ...





# 703
  • Мнения: 82
Леле за три дена колко сте изписали!Досега ви четох,направо ме заболяха очите.
Аз вчера и днес си изтеглих еднократната помощ и детските!  newsm44  да не вярваш този път преди 20ти,аз си мислех,че ще ме оставят за след Коледа-неведнъж са го правили за детските,ама браво тоз път имат шест!
Елист бебките са много сладки!Разнояйчни ли са или там както им се казваше,щото не си приличат като еднояйчните.Ние сме така с брат ми-хич не си приличаме-разнояйчни близнаци.
Честито на всички с месечинка днес!Както и честит ви Игнажден! При нас излезна и влезна само каката/беше на рожден ден/,добре че свекито е болна иначе щеше да се дотътри,хич не я ща!Цяла година да ми върви на без пари/щот сега пък много ги имаме/,ама тя пък сама се грижи за себе си,тоест ни деца я интересуват ни нищо,а все е без пари,още нищо не е взела на внучката си,ако едни ританки се смятат за нещо,а уж количката щеше да е от нея,одеалце щеше да взима....Досега дори не ме е попитала от какво имам нужда!Те приятелките ми повече се интересуват!Накрая ще и  бия дузпата и на нея както на майка ми!
И Кики  хич не ме обиждаш,наричай я с каквито искаш епитети-тя си е такава-луда!
Тук днес цял ден не е спряло да вали-ужас,изсипаха се литри вода!
Чета за подсичания,пъпчици... аз пък да питам,мойто Аднжи пък се бели като след плаж,отпред горе над гърдичките най-много.Като ходихме този месец на консултация лекарката вика с много суха кожа е с  какво я мажеш,викам с олио на "джонсън",вика ми сменяй го.
Ок,почнах с мас/малко гнусно ама.../,каката само с мас съм я мазала и съм нямала такива проблеми.Вече 20дена я мажа с мас и пак същото.Вчера купих олио на "бюбхен" и снощи я намазах сефте с него,но е рано да се каже за ефект.А на консултация сме чак на 6ти.
Който знае нещо по въпроса да казва!
Айде че каката само влиза и злиза и прави физиономии за компа.

# 704
  • Мнения: 3
Здравейте мами,Вчера бяхме на първа консултация, Адели е качила 900 гр. за 22 дни и е порастнала с 4,5 см.
Искам да попитам някоя от вас ползвала ли е възглавница за кърмене и какви са отзивите и марката. Започна да ми става доста трудно кърменето, особен когато малката заспива и храненето продължава около час.

Общи условия

Активация на акаунт