Раничка на шийката на матката

  • 5 401
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 250
Здреваейте.

Четейки вашите призиви, аз след многогодишно отлагане отидох на гинеколог. Та се оказа, че имам възпаление и раничка, даде ми антибиотици и вагинални глобули, и аз поисках да ми направи цитонамазка - така съм чувала Тя каза, че на втория преглед ще ми направи, таман като се изчистя. Направихме на втория преглед само цитонамазка.
Резултата беше PAP 2 - и някакви изброени отдолу плоски клетки с множество плюсчета и минусчета. Най-отдолу пишеше "С молба да се повтори цитонамазката след лечение".

Не ми става ясно какво означава
T.V.
левкоцитите успях да разчера, но другото -  newsm78
Дьодерлайна беше (-)
Имаше нещо, което беше (+/-)...

Та изобщо за никакъв ехограф, никакво горене, изобщо нищо не ми казва гинеголога. Какво трябва да искам да ми направи (защото ме попита кога ми е правена цитонамазка ме попита чак като си настоях за такава, а е правена преди 8 години).

Освен това - ако е някакъв вирус, не трябва ли да бъде прегледан и половия партньор?

# 16
  • Мнения: 3 663
PAP е цитонамазката (pap test е цитоманазка в превод)
в твоя случай втора група, която се счита за нормална
левкоцитите как са ? ако са завишени, е признак на инфекция
дьодерлай е всъщност  Lactobacillus acidophilus, който нормално се намира във влагалището (както и в устата и дебелото черво)
той се бори с "лошите" микроорганизми като гъбички и прочие
завишени стойности на тази бактерия обикновено говорят за някакъв възпалителен процес
при теб мисля, че всичко е наред
т.в. не знам какво значи ....
има и ранички, които не се налага да бъдат третирани с лекарствени препарати или горени
можеш само да се радваш Simple Smile
и все пак цитонамазка поне веднъж в година за мен лично е задължителна ...

# 17
  • Мнения: 1 250
Ами срещу левкоцитите имаше 4 плюсчета.

И защо искат да се повтори след лечение - нали се тъпках с антибиотик и с полижинакс? Ако се потрети, пак ли ще трябва антибиотик - за 3ти път?

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Ето една статия за цитонамазката
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=139

# 19
  • Мнения: 3 663
мисля, че са ти завишени левкоцитите, което значи че най-вероятно има някакво възпаление
обикновено се дават вагинални глобули при такива случаи, но все пак лекарят трябва да прецени
но при това положение доколкото знам е почти задължително да се направи колпоскопия

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами срещу левкоцитите имаше 4 плюсчета.

И защо искат да се повтори след лечение - нали се тъпках с антибиотик и с полижинакс? Ако се потрети, пак ли ще трябва антибиотик - за 3ти път?

Ама в тия случаи е задължително да се направи антибиограма!!! Взимат секрет и след антибиограмата се назначава лечение. Внимавай, защото на мен с лечение "на око" ми промениха флората на влагалището и си имах проблеми...
За раничката - наистина тя се третира след като се изчисти възпалението, иначе не се пипа. освен цитонамазка трябва да ти се направи колпоскопия. Колпоскопията е изследване на шийката под микроскоп. Мажат те с един разтвор (май луголов беше). Атипичните клетки си променят цвета и лекарят вижда това.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
А колпоскопии правиш ли? Защото и аз всяка година правех цитонамазки и все 1-ва и 2-ра група бяха, но в същото време се оказа, че имам и дисплазия 1 ст. При раничките само цитонамазки не са достатъчни!
А какви проблеми може да създаде - рак на маточната шийка, това е достатъчно голям проблем!
гуд постинг
само дето при мен беше трета степен и стана доста лошо

обръщайте внимание на тези ранички
редовно цитонамазки и колпоскопии трябва да се правят

Тони, а как се справихте с този проблем? Дисплазията ли беше 3 ст.? Дано да не е неудобно да те питам тези неща.... Embarassed

# 22
  • Мнения: 3 663
Ваче - дисплазията беше трета степен, да Sad
беше дълго и неприятно - изгориха ми раничката, изрязаха ми част от шийката, за множеството биопсии и изследвания не ми се разправя направо Sad (на едната биопсия ми клъцнаха кръвоносен съд и загубих над литър кръв...ужасно беше)
след раждането раничката беше станала по-голяма от монета от един лев Sad
сега обаче се смали и за момента и си седи
нищо не ми я правят
но на 5-6 мес тичкам за цитонамазка и колпоскопия
и за най-малкото отклонение тъпча полижинакс по две седмици...
и така завинаги сигурно...
но аз съм си виновна...сега ще си нося бремето  Confused

ПП: не е неудобно, не се притеснявай Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 8 932
но аз съм си виновна...сега ще си нося бремето Confused

Не казвай, че ти си виновна, защото не е така. Аз като родих първия път никой не ми каза, че всяка година се прави цитонамазка. А при първата ми бременност дори не ме гледаха за раничка, или нещо такова, така че може да съм я имала и тогава.
На въпроса за причините за образуването и, на мен ми казаха че може да са много: нелекувана инфекция, повече от един партньор, ранно започване на сексуалния живот, включително и неправилно зашиване след раждане. Така че за мъжете са заразни някои от причинителите на раничката: гъбички, инфекции, а не самата тя.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче - дисплазията беше трета степен, да Sad
беше дълго и неприятно - изгориха ми раничката, изрязаха ми част от шийката, за множеството биопсии и изследвания не ми се разправя направо Sad (на едната биопсия ми клъцнаха кръвоносен съд и загубих над литър кръв...ужасно беше)
след раждането раничката беше станала по-голяма от монета от един лев Sad
сега обаче се смали и за момента и си седи
нищо не ми я правят
но на 5-6 мес тичкам за цитонамазка и колпоскопия
и за най-малкото отклонение тъпча полижинакс по две седмици...
и така завинаги сигурно...
но аз съм си виновна...сега ще си нося бремето  Confused

ПП: не е неудобно, не се притеснявай Simple Smile

Ох, много съжалявам за това, което ти се е случило. То понякога дисплазийните участъци се премахват с биопсиите... ама при теб са взимали сериозно количество материал. При мен правиха 3 биопсии, но нито ме боля, нито имапе кървене кой знае какво...
Да чукаме на дърво и да ходим редовно на прегледи. Това е ... аз затова навсякъде където мога съветвам жените да не се оставят, а да ходят на гинеколог и мамолог редовно!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 472
Ами срещу левкоцитите имаше 4 плюсчета.

И защо искат да се повтори след лечение - нали се тъпках с антибиотик и с полижинакс? Ако се потрети, пак ли ще трябва антибиотик - за 3ти път?
Здравей, моята цитонамазка също е PAP II и има четири + на левкоцитите. Според лекарката ми това значело че има възпаление, с което те се опитват да се справят.
За възпалението на мен обаче ми изписа Ципрофлоксацин и едни глобули. Но знаеш ли на няколко места четох че при пиенето му както и при други антибиотици имало риск да се получат гъбички.
При теб имаше ли подобен ефект? Колко време пи антибиотиците?
А витамини взема ли?

# 26
  • Мнения: 3 663
Да чукаме на дърво и да ходим редовно на прегледи. Това е ... аз затова навсякъде където мога съветвам жените да не се оставят, а да ходят на гинеколог и мамолог редовно!
същата работа Simple Smile изюркала съм всичките си приятелки по лекари покрай тези неприятности....

# 27
Ох,като ви чета още повече се спичам.  Confused В понеделник съм на лекар. И мойта цитонамазка беше ПАП 2 преди около 4 месеца. Казаха ми, че е малка раничката, но както вече писах май не се е оправила, дано поне да не се е влошило положението. Възможно ли е да не се е оправило с едно горене -случвало ли ви се е подобно нещо?

# 28
 ooooh! maiki ne stava vapros za rani4kite na 6iikata na matkata az nqmam rani4ki a za tova ujasno te4enie ima ujasne miriz moga da otka4a,mia se min po 3ri pati a tova isu6ava polovite mi organi.pravia si promivki s tetra taka mi kaza genekologa a ni6to ne stava nqkoi da me posavetva kakvo da si vzema ot aptekata protivtaia gadna mirizma i tova ujasno te4enie.plsssssssssssssssssss mnogo e nekomfortno Embarassed Cry Cry Cry

# 29
  • Мнения: 3 069
Таина , ние не сме лекари , а само споделяме опита които сме придобили от тези неприятни случки.Единственото което мога да направя е да те насоча към един от наи-добрите специалисти , а това е доцент Кърлов , които е шеф на генекологията в раковата болница и е мои оператор.Има частен кабинет , кои е почти до хотел Хемус на ул.Милин камък 56 , приема всеки четвъртък от 14.00 до 17.00 , за връзка 0887 782 660 , прегледа при него е 20 лева.Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт