Къде в София прахосмукачка Керхер?

  • 56 026
  • 216
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 224
Mimi 1977. Аз също си бях харесала SV1902, но за момента не мога да отделя тази сумата и да се сдобия с машината, за това взех парочистачката SC1020 (само пуска пара без да смуче). Наистина всичко изкарва котлоните на печката плочкитe е в банята теракота също почиства добре след като си минала с прахосмукачка предварително и не мокри чак толкова

# 61
  • Мнения: 14
SC 1020 e по добрия вариант от SC1202 по евтина е, като параметри е почти идентична, а допълнително може да се дооборудва при желание.Electra_  е права за 1020, при нея количеството пара се регулира от ръкохватката при пълна пара почти не мокри, а като е наполовина е по течна. Напавих си опит с загоряла и мазна йенска тенджера. Спестява доста търкане. Grinning

А за роботчето намерих много хубаво домашно видео в youtube- http://www.youtube.com/watch?v=boSvUYwZrz0&feature=related
докато кача моите.

# 62
  • Мнения: 0
Благодаря Ви много мили хора за светкавичната реакция от Ваша страна! Керклиий ли е фирмата представител, която вероятно през следващата седмица ще намали цените на част от продуктите и по-точно модел SV 1902. Защото в нета излизат много официални представителени на Керхер, та не е съвсем ясно кой е "по-официален",това като и да е. Но определено исках уреда да не надхвълря сумата от 700-800лв. Ще трябва да размисля явно.... Мислех, че за около тези пари ще открия моя помощник за почистване на под, и то за неговото перфектно измиване.  Още веднъж Ви благодаря -Narcisa и Electra.

# 63
  • Мнения: 14
http://karcherbg.com/aboutus.php - имат сертификат, за тях става дума за намалението Simple Smile

# 64
  • Мнения: 14
За Unknown_lady  - - - :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=ro7Y6Y7_cnw
 :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=KFHpv_T03Xc
 :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=09YvSaEWcy8
 :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=3GY_6TOtiPY

Това е от мен!!!

# 65
  • Мнения: 0
Днес звънях във фирмата (в офиса в София) да попитам за работното време и дали разполагат с наличност от уреда SV1902, както и за точната цена (с надеждата да съобщят, че го имат и също така има и намаление) но уви "намалението" е многоо символично -30лв. Въпреки това се надявам скоро да се сдобия с помощика. А ако междувременно се сетите за друг добър модел (разбира се да не надхвърля ценово този) ще съм благодарна.

# 66
  • Мнения: 238
Сигурно не е тука мястото за оплаквания, но имам нужда да се оплача.
Купих си SV1902. Оказа се, че парочистачката е дефектна. Моя мъж я занесе на сервиз. Първо му казаха, че всички от тая серия имали нещо залепнало в помпата, ще я разглобят и сглобят и всичко ще се оправи. След 2 дена казаха, че не са я оправили, защото имала изгоряла платка. Ще сменят платката. После се оказа, че има някаква счупена пластмаса в корпуса. Накрая казаха, че има нещо разкачено или разпоено.
Тая серия ли е толкова дефектна или аз съм такава късметлийка. Или пък сервиза е смотан. Sick

# 67
  • София
  • Мнения: 118
M_BR, ужас, дано да не е дефект на модела и в крайна сметка да ти го заменят. Аз си пиля на половинката за този модел, за сега без успех.
Аз да попитам, Narcisa, какво мислиш за битовата прахосмучка с воден филтър?

# 68
  • Мнения: 14
Зависи за коя става въпрос, ако е за DS 5600 тя е новия модел на DS5500. Разликата между двата е само в корпуса, всичко друго е еднакво.Много добра филтрация на изходящия въздух 99.99% може да изсмуче и малки количества вода. В комплекта с антибактериален филтър HEPA12, който е по скоро против акари. Ако имате асматици или някой с алергии и белодробни проблеми - - това е най-добрия вариант. Но си има и минуси - много е висока и доста обемна, изисква си грижи след всяко ползване (почистване на казана, измиване..), и по - висока цена на машината и консумативите( въздушен филтър около 60 лева, HEPA12 и той около 60лева, само обезпенителя е евтин) Филтрацията и е центрофигиране на отпадъка през водна баня.Но ако я харесваш само заради водната филтрация моя съвет е да се насочиш към  модел за сухо почистване  серия VC  - 6200 или 6300. При тях също има HEPA12 филтър, а основната филтрация също е достатъчно добра, има повече полезни функции и по евтини консумативи.
Това от което много хора се притесняват, че "каквото дръпне отпреде го изхвирля отзад при двигателя" го няма в прахосмукачките на Karcher без значение от филтрацията.
А за другите прахосмукачки с водна филтрация на Karcher трябва да знаеш, че тя е по-скоро опция ако се наложи нещо инцидентно,  да са ти свършили торбичките или ако смучеш отпадък който е желателно да се филтрира през вода примерно конци кучешки косми и други такива. Хубаво при тези прахосмукачки  е възможноста да смучат вода, примерно един от най хубавите модели A2701 може да изсмуче 18Л. вода. Техния минус е, че са малко по - шумни и моделите преди 2701 са с така наречения патронен филтър който трябва да се сваля при всяко смучене на вода. При повечето модели има и функция за издухване която едва ли ще ти се наложи да ползваш.
A сега излиза и една нова серия WD - - - http://www.karcher.com/int/Products/Home__Garden/Vacuums/Wet_and … ners/13479200.htm
която изглежда доста добре и ще стартират на доста добри цени.
Ако за някой конкретен модел имаш въпрос питай Grinning

# 69
  • Мнения: 224
Narcisa каква е филтрацията на тези модели? Какви е ценовият диапазон на консумативите за тях? Турбо четки имат ли за почистване на косми от домашни лубимци? На какви цени горе голу се очаква да ги пуснат?

# 70
  • Мнения: 14
Турбочетката се слага към всяка прахосмукачка на Karcher. Тези новите(WD) филтрират като 2701 през торба и въздушен филтър.За консумативите още не знам цени, машините 132-438лв. в този диапазон има 9 модела, но не знам кои ще се вкарват в България.Тия дни ще разбера. Сигурно ще ги качат и в сайта.

# 71
  • София
  • Мнения: 118
М да, точно за 5600 питах, до колкото знам е единствената с воден филтър и за битова употреба  newsm78. А на колко врме й се сменят филтрите?  И на 1902, какви са горе долу цените на консумативите? 

# 72
  • Мнения: 14
За DS5600 HEPA12 филтър - около 64 лева. , другия филтър е 89.00 лева, обезпенителя е 16 лева.
За SV 1902 HEPA12 хилтър - 64.20 лева, обезпенител 16 лева.
Филтрите се сменят минимум на 12  месеца. и да тези двете са единствените с такава филтрация.

# 73
  • Мнения: 0
Здравейте отново, сега се включвам за да споделя вече личните си впечатления от парен екстрактор SV1902. Браво на този, който я е измислил.  Simple Smile Много съм доволна. Определено си заслужава избора.

# 74
  • Мнения: 81
Здравейте! Ще се опитам да възродя темата!
Моля, тези, които са си закупили и ползват парен екстрактор sv 1902, да напишат малко отзиви!
Интересува ме  свичко за тази машинка! Как пере - достатъчно ли е само изпирането с пара без препарат, за да се махнат стари петна по дамаски и матраци?
Аз търся уред, с които мога да пера дивани, матраци, килими, а също така и да мия банята, всякави подове, плочки, фурни, прозорци.

Общи условия

Активация на акаунт