Запушени и двете маточни тръби, а сега накъде?

  • 114 370
  • 675
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 613
Значи хламидия сега нямате,а какви други предварителни изследвания преди инвитрото ще правите.Защото щом я викат на 3ти ден в клиниката,явно ще пускат стандартните хормони,които са непосредствено преди стимулацията за инвитро като E2,FSH,LH.А аз останах с впечатление,че ще чакате одобрение от фонда?Спермограма вече сте правили.А да е за имунологични не вярвам,тъй като при тях няма значение на кой ден от цикъла ще се правят.Какви изследвания тогава ще ви правят,а и защо ви е трябвала хламидията,тя по-скоро има отношение към тръбите и яйчниците.В матката инфекциите са други до колкото знам,а за инвитрото е важно да няма там някакви патогени.Тъй и тъй ще я преглеждат сигурно,нека да поиска и една микробиология и цитонамазка да й направят.Защото,ако има някакво възпаление в матката може да минат месеци преди да се излекува.
Лекаря от Г.Оряховица правилно ви е казал човека,че при това запушване на тръбите откъм матката,няма оправия.Пластика може да помогне само,ако запушването им е в долния край,откъм яйчниците.
Така,че действайте и то смело и по-леко с нервите,че те вредят на всичко,най-вече на микроскопично ниво!
Желая ви успех още на първия опит!Аз тези дни подадох за 3тия опит от фонда,а предстоящето ИКСИ ще ми е 8мо!

# 121
  • Мнения: 7
Здравейте!
Нова съм във форума и бих желала да споделя и моя проблем и ако има други жени в подобно положение да изкажат своето мнение и ако е възможно и да ме окуражат. Дълго време с моя мъж правихме опити за дете и след около 1 готина забременях. Но уви юни месец миналата година претърпях спонтанен аборт. Преживях го много трудно но след 5 месеца с моя мъж отново започнахме да правим опити за дете (както ни посъветва лекаря). Този път обаче се сринах тотално като разбрах че съм забременяла извънматочно. Претърпях операция - лапароскопия, при която ми спасиха тръбата. След операцията ми казаха че трябва след 2,3 месеца да си направя цветна снимка за да се установи проходимостта на тръбите. Преди 3 дни ходих да си я правя и се оказа че тръбата ми е запушена нацяло, а другата има леки сраствания. Лекаря каза че ще опитат с лапароскопия да ми премахнат срастванията но ако не успеят щели да ми махнат тръбата която е нацяло запушена а за другата ще разбера след лапарото. Моля ви окуражете ми - вече нямам сили. Ако някой от вас е преживял нещо подобно се надявам да сподели

# 122
  • Мнения: 338
Здравей ИРА!
Получихме входящ номер от Фонда на 22.02.2010 г. Струва ни се че долу-горе се чака около 6 месеца до получаването на заповедта от Фонда. В момента гледаме че от ФАР са стигнали до около 4850 номер като заповеди, а ние сме 606*.
Чудим се какво да правим с по нататъшните изследвания при жена ми, т.е. кога да ги правим, още повече че утре и е 3-я ден от цикъла и по принцип имаме намерение да ходим. Честно казано имаме притеснения да не си дадем паричките на вятъра , защото може от фонда да не ни одобрят, или докато получим заповедта от фонда и докато започнем стимулацията да минат повече от 6 месеца, колкото по принцип важат резултатите от повечето изследвания ( без СПИН, васерман ... които имат давност само 3 месеца ) . Причини да не ни одобрят, по принцип не виждаме такива, но не можем да бъдем сигурни докато не ни се обадят. Повече се притесняваме да не изтекат давностите на изследванията ако ги направим сега и след това от клиниката да ни карат да ги повтаряме  newsm78. За жалост никой от КИРМ не обръща внимание на това - че сме по фонда и че докато чакаме за одобрение може да минат 6-7 месеца Sad . Д-р Емин всъщност забеляза това, но въпреки това ни посъветва да започнем предварителните изследвания. По негова препоръка на мен ми направиха тест за Хламидии и ще правят такъв и на жена ми. Вижда ни се логично решението му за хламидиите, защото запушването на тръбите може да е причинено именно от тях. Сега поглеждам в Фиша за лабораторни изследвания на съпругата ми и виждам че на нея са назначени 3 вида изследвания за хламидии - IgG , IgA и IgM , при мен бяха само първите две.
Относно хормоните - точно заради тях по принцип имаме намерение да ходим утре, тъй като утре и е 3-я ден. Ще правим всички възможни хормони за този ден, без LFH , който го имаме покрай кандидатстването за ФАР. Да започнем хормоналните изследвания са пак по препоръка на Емин. След това трябва да ходим и между 12-14-я ден ( не сме много сигурни дали това бяха дните ) пак за хормони + гинекологичен преглед от Емин ( може би тогава ще вземе цитонамазка и микробилогия ).

Последна редакция: чт, 08 апр 2010, 21:12 от mishi_tatko

# 123
  • Мнения: 613
Значи щом ще ви вика пак 12-14 ден,означава,че ще прави проследяване на овулацията,чрез хормони и фоликулометрия.Това е нужно,за да се види как работи организма на жена ти.Друг е въпросът,че всеки месец хормоните се менят,но е хубаво да се проследи процесът поне в един цикъл.
Друг е въпросът за фонда,това,че ще ви одобрят е сигурно,щом сте подали всички документи,няма друг начин.А там съм се убедила,че работят хора,които искат да помагат и да казват "ДА",а не да връщат хората.Моите наблюдения са,че 1000 молби се обработват около 6м. толкова чаках и аз за 2рия опит по фонда.Но в скоро време са под някаква пара и работят по-бързо.Така,че дано ви одобрят по-скоро!   
 

# 124
  • София
  • Мнения: 866
Друг е въпросът за фонда,това,че ще ви одобрят е сигурно,щом сте подали всички документи,няма друг начин.А там съм се убедила,че работят хора,които искат да помагат и да казват "ДА",а не да връщат хората.Моите наблюдения са,че 1000 молби се обработват около 6м. толкова чаках и аз за 2рия опит по фонда.Но в скоро време са под някаква пара и работят по-бързо.Така,че дано ви одобрят по-скоро!   
 
1000 молби се обработват за около 3 месеца/поне 400 на месец разглеждат/ Peace

# 125
  • Мнения: 544
Друг е въпросът за фонда,това,че ще ви одобрят е сигурно,щом сте подали всички документи,няма друг начин.А там съм се убедила,че работят хора,които искат да помагат и да казват "ДА",а не да връщат хората.Моите наблюдения са,че 1000 молби се обработват около 6м. толкова чаках и аз за 2рия опит по фонда.Но в скоро време са под някаква пара и работят по-бързо.Така,че дано ви одобрят по-скоро!   
 
1000 молби се обработват за около 3 месеца/поне 400 на месец разглеждат/ Peace
Одобрението да, но с изготвянето на заповедите от ЗМ нещо куца, още на 21 февруари момиче писа в зачатие,директора Лалев и е казал че молбите са разгледани до 5000. Е аз все още си чакам за заповед, номера ми е 4647. Така че всичко е до късмет дали ще ти напишат заповедта навреме или ще чакаш да я вземеш след като по задни номера от твоя са вече със заповеди. Късмет в чакането! Peace Grinning

# 126
  • Мнения: 338
Привет на всички!
Надяваме се Фонда да работи на пълна пара за да не ни се налага да повтаряме изследвания.
В петък ходихме до клиниката , взеха кръв от съпругата ми за изследванията на  3-я ден от цикъла и. Записахме си час при д-р Емин за 11-я ден от цикъла ( събота - 17.04.2010 ). Мисля точно тогава да напомня на доктора, че ни е необходимо време за да получим одобрение/заповед от фонда.
Взехме резултатите от новата и реална спермограма и от SDI теста. Има и някаква микробиология на еякулата, но нещо не мога да се ориентираме  резултатите.

Започвам от микробиологията - в графата Резултат, не се изолира нищо, липсват левкоцити, бактериални клетки не се откриват и липсва аеробен бактериален растеж. Надолу в графата Антибиограма, там ми се струва че нищо не е записано, табличката е почти празна.

SDI теста - заключението е висок оплодителн потенциал.

И нарочно оставих накрая спермограмата - заключението е Астенозооспермия. Според чичко Гугъл, това е " Астенозооспермията  представлява намаляване на количеството на подвижните форми, а също и скоростта на движение на сперматозоидите в спермата. Количеството на малкоподвижни или неподвижни форми при това надвишава 30%, а според някои автори до 50% "
. Според спермограмата нормокинетичните сперматозоиди са 43 % , при норма 50 %. Не толкова добрия резултат го отдавам главно на непазенето ми от алкохол и цигари през 4-те дена на въздържание, за които нямаше кой да ме предупреди от клиниката.

# 127
  • Мнения: 646
mishi_tatko, според мен отказването от цигарите е абсолютно задължително за теб  и тогава може и да се подобри положението ти. Хем по-богат, хем по-здрав. Дано да успееш. Peace

# 128
  • Мнения: 338
Всъщност забравих да уточня че пуша по 1-2 цигари на ден , за удоволствие. По скоро употребения алкохол може да е повлиял на спермограмата, става дума за около 130 мл домашна ракийка  Drunk и 100 мл домашно червено винце  Wine Glass  , всяка вечер.
Такъв съм си - като не пийна една ракийка с хубава салатка преди вечеря, все едно не съм вечерял  Mr. Green . Разбира се в случаи когато се налага и знам че не трябва да поемам алкохол, съм стриктен и абсолютен трезвеник Simple Smile

# 129
  • Мнения: 646
Щом можеш с 1-2 цигарки на ден, значи можеш и без тях  Wink

# 130
  • София
  • Мнения: 6 375
един съвет - когато започнете с инвитрото - спри алкохола! спри го 3 месеца преди началото на опита. 1-2 цигари изобщо не са проблем, но това количество алкохол, което споменаваш, особено пък всяка вечер, е проблем.

# 131
  • Мнения: 616
mishi_tatko , и моят съпруг е фен на салатката и ракийката - всяка вечер  Wink  Но от три-четири месеца спря концентрата и мина на чаша червено вино. Аз говорих с нашия док, питах и андролог и двамата казаха, че чаша вино може, но концентрат не. Не знам дали това е причината, но показателите му в спермограмата доста се подобриха, та дори вече не може да кандидатстваме по фонда с "мъжки фактор", както бяхме се засилили. Но аз не съжалявам, току виж се получило по естествен път. А на вас - успех!

# 132
  • Мнения: 338
Радостинке , относно цигарите - преди около 6 месеца не пушех въобще, бях ги отказал напълно за около 2-3 год , но половинката ми понеже пуши и тя колкото мен, т.е. има цигари около нас и почнах да се блазня по разни поводи да запаля. Казвал съм и, че ако и тя не пушеше , може би нямаше да ги започна отново. Ще взема да я напляскам по сладкото и дупе   loveuuu задето не спря цигарите заедно с мен. Иначе не смятам че са много , но са предпоставка за увеличаването им  Thinking
Jam и sunflower , не знам , струва ми се че количеството домашна ракийка не е много , в много редки случаи (хубави поводи ) превишавам дозата Simple Smile . Нали всичко което е в нормални/малки граници по принцип не е вредно. Но категорично заявявам че съм  готов в името на  newsm07 да се откажа временно от домашния си вечерен ритуал . Сега като се замисля ще ми е малко трудно  ppp Mr. Green като се има в предвид настъпването на времето на пресните зеленчуци и факта че домашната "пърцуца" е първото ми лично производство през живота  yahoo_49 .
Току що възникна спор между мен и жена ми, дали можем да правим секс преди прегледа при д-р Емин, който ще е в събота . Тя казва че д-р Емин бил споменал при срещата ни с него, че тя не трябвало да прави промивки и секс 3 дена преди прегледа. А аз си спомням че той спомена само за промивките, но не и че не можем да се  luvbed , не виждам логика за секса. Моля помагайте, че след 5 дневни сексуални пости, вече виждам само 1 и 3  Wink

sunflower стискаме ви палци бебчо да се получи по естествен път и то съвсем скоро!

# 133
  • Мнения: 646
ААааааа миши татко я жена ти да спре да пуши.
Аз защото съм върл противник на пушенето и се карам на всеки пушач.

# 134
  • Мнения: 338
Здравейте!
Днес бяхме в клиниката и носим хубави новини - всички излседвания на съпругата ми са много добри и няма хламидии ( и трите стойности - IgA, IgG и IgM са отрицателни ). На ехографа д-р Емин е видял много и големи фоликули и я попитал дали в рода и има роднини които да са имали близнаци. А в рода и през поколение са се раждали близнаци и по принцип е била тя наред да близни.
С жена ми решихме да пуснем и микробиология, нищо че резултатите важат само 1 месец, а и доктора ни препоръча да постъпим по този начин, за да може ако има някакъв проблем да имаме време да го излекуваме.
Аз имах среща с д-р Рилчева за да обсъдим спермограмата, SDI теста и резултатите от изследванията за хламидии. Нейното мнение беше че спермограмата е много добра, а относно хламидиите - става дума за прекарана и отминала инфекция.
Това е. След 8-10 дена излиза микробиологията която се надяваме да е добре и след това ни остава само да чакаме заповедта от фонда. Гледаме че там работят на пълна пара и вече са стигнали до 5229 номер и юли месец може вече да очакваме да се обадят и на нас.

Общи условия

Активация на акаунт