Запушени и двете маточни тръби, а сега накъде?

  • 114 300
  • 675
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 35
mishi-tatko,късмет утре и кураж!Ще очаквам само хубави новини.Стаси е на 5мес.и е моето най-голямо щастие,което не мога да сравня с нищо  друго.Пожелавам и на вас това щастие. newsm30 Лек път и да ми пишете, какво е станало.Ние сме с вас. newsm10

# 106
  • Мнения: 338
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ МИЛИ МОМИЧЕТА   bouquet!
Приемете моите най-сърдечни пожелания по случай настъпващия
празник 8 Март!
Бъдете винаги красиви и нежни, възторжени и вдъхновени!
Съхранете женствеността и лъчезарието си!
Обичайте и бъдете обичани!
Бъдете смели, борбени и уверени във вашите начинания!
Бъдете нежни, мили, любвеобвилни и добри!
Бъдете, не забравяйте и се гордейте че сте жени!
Весело изкарване и Благодаря че ви има

# 107
  • Мнения: 338
Сега да се отчета какво направихме при последното ходене.
При последното ни ходене в Плевен, дадох материал за спермограма, за SDI тест,  кръв за изследване на 2 вида хламидии. Имаше и още едно изследване, но в момента изключвам какво беше. След кратката среща с д-р Емин той ни препрати към акушерка, която ни оформи папка с документи, която беше много любезна да ни обясни много неща и да ни отговори на някои наши въпроси, но и на която се наложи в един момент да свърши нещо друго и я чакахме близо час да се върне.
По принцип трябваше да имаме консултация с Емин, имахме запазен час за него, но дефакто срещата ни с него беше много кратка ( 3-4 мин ) след като разбра че сме по фонд. Разбрахме се с него, че след като направим всички предварителни изследвания и тогава ще се видим отново .
Общо взето първите ни впечатления от двете ни ходения до клиниката не са много добри - разтъкаване, губене на време и пари!
Защото, при първото ни ходене ( подготвиха ни само документите за кандидатстване по ФАР ), можеше спокойно да направят това което направиха при второто, а защо не и да се съобразят с цикъла на жена ми и фактически с едно ходене можеше да ни оформят документите, да ми направят спермограма и други излседвания + изследвания на 3-я ден от цикъла на половинката ми.  
Истината е, нямах намерение да споделям това което ще споделя с вас по надолу, защото най-малкото този форум се чете от служители на клиниката, но истината е че не се стърпях - нека да знаят други двойки като нас какво ги очаква и какво да питат!Ясно е, че в КИРМ - Плевен двойките трябва предварително да притежават научни знания по стерилитет, за да може по всяко време да са наясно какво точно да попитат и какво точно да правят.
Истината е, че ние като новобранци в клиниката, като за първо ходене там, нямаше човек който да ни поеме, да ни напътства, обясни и да се съобрази с цикъла на жена ми .
Истината е, че преди първото ни ходене към клиниката когато подавахме документите за кандидатстване, нямаше кой да ни каже че трябва да имам 4-5 дена въздържание поради това че спермограмата ми направена от местна лаборатория не важи за кандидатстването!!! И това се случи въпреки многобройните ми обаждания и запитвания, въпреки че писах на доц. Конова и изричното ми запитване дали ще са нужни нови изследвания за кандидатстването, отговора на което беше - " За да кандидатствата по фонд при идването си в Плевен трябва да носите епикризата - оригинал от лапароскопията на жената, изследването на FSH и спермограмата, както и двете лични карти" .
Истината е, че при първото ходене вдигнах скандал на момичето което оформяше документите , истината е че загубиха половин час в търсене на мейла който съм и писал и съответно отговора който те са ми пратили. Истината е, че накрая ги накарах и склониха да пренесат данните от наличната ми спермограма, на тяхна бланка за спермограма, въпреки твърдението им че нямат такава практика и с уговорката че занапред ще трябва да направя такава при тях.
Истината е, че при първото ходене нямаше кой да ни каже от клиниката, че освен нужното въздържание от 3-5 дена за спермограма, през това време не трябва да пия никакъв алкохол за SDI теста. Въпреки това, реших на своя отговорност да дам материал за спермограма, нищо че преди това всяка вечер пийвах по 120 мл домашна ракийка и по чашка червено вино. Ако бяхме решили да отложим това за следващото ходене, щеше да се окаже че второто ни ходене е било съвсем напразно и безмислено, каквото без малко щеше да бъде и първото ако не бях им повишил тон. Сега настръхвам от мисълта че резултата от SDI теста може да е лош заради поетия от мен алкохол по време на въздържанието, настръхвам и от мисълта че може да се наложи да даваме отново 160 лв за нов SDI тест.
Това е, това са ни първите впечатления и на двама ни. Надяваме се, че от тук нататък всичко ще потръгне както трябва.
Резултатите от моите изследвания ще ги научим при следващото ни ходене , което трябва да се падне 3-я ден от цикъла на съпругата ми и което е около събота ( 13.03 ) .

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 12:59 от mishi_tatko

# 108
  • Мнения: 35
Здравейте, много се радвам, че нещата вече са задвижени.Може би в такава ситуация човек трябва да е много настоятелен.Сега като се замислих, когато аз ходих отношението в началото беше долу-горе същото, но това не означава че трябва да се отчайвате-важен е резултата!!!!Живеем в едно много трудно време и за съжаление парите до никъде не стигат,а всяко едно ходене до клиниката и изследванията, които се правят струват наистина много и          лекарите би трябвало да се съобразяват с това, но...... Ще стискам палци нещата да се оправят.     

# 109
  • Мнения: 338
Здравейте!
Не сме се отчаяли и не сме се отказали. Просто може би тръгнахме с прекалено големи очаквания за обслужването, все пак става дума за частна клиника, но се сблъскахме със съвсем друга действителност. А ни се струва че не бива да е така, че трябва в една такава клиника на първо място да е пациента, клиента, т.е. клиниката да се съобразява с него, с неговите нужди, време, възможности и т.н., а не обратното. Или ако се наложи клиента да се съобразява с клиниката, то това да се единични, по изключение случаи. Надяваме се, че от тук нататък нещата ще потръгнат по-добре, а ако видим отново че не се съобразяват с нас - ако е необходимо ще повишим отново тон .
Да продължа по темата. Трябваше да бъдем в клиниката за изследвания на 3-я ден от цикъла на съпругата ми, който най-изненадващо се пада утре ( четвъртък - 11.03 ), казвам изненадващо, защото и дойде 2 дни по рано. Но поради лошата пътна обстановка решихме да прескочим този цикъл и да отидем до клиниката след месец. Мисля че имаме достатъчно време да се направят всякакви предварителни изследвания + време за лечение на хламидии ако евентуално бъдат открити такива.
Бих искал да ви попитам - ако при мен не се открият хламидии, означава ли че и съпругата ми няма такива, както и обратно - ако бъдат открити? За съжаление резултатите от моите изследвания се разбрахме да ми ги дадат при следващото ни ходене, което се очертаваше да е скоро ( утре ) , вместо да ми ги пращат на имейл. Да взема да им се обадя и да ги помоля да ми ги пратят?

# 110
  • софия
  • Мнения: 1 201
Според мен им звънни и си ги поискай по мейла-все пак до следващото ходене имате около месец, а ако случайно има някакъв проблем в твоите изследвания за това време можеш доста добре да се ориентираш какво да правиш или да си организираш някоя консултация ако е необходима

# 111
  • Мнения: 25
Привет на всички! И при нас се оказа, че проблема е непроходимост на тръбите+"дефекти" в и извън матката, което ме хвърли в горчив размисъл, започващ с въпроса-защо? Както и да е, вероятно ще правя хистероскопия. И във връзка с това искам да попитам дали хистерото може да потвърди непроходимостта на тръбите и дали е възможно отстраняването на дефектите в и  най-вече извън матката. Извинявам се, ако има изказани мнения по този въпрос, но ви моля да споделите какво мислите! Успех на всички!!!

# 112
  • Мнения: 73
cindarella27, мен ми правиха хистероскопия за отстраняване на полип, няколко месеца по -късно и лапароскопия за установяване на проходимостта на тръбите - всъщност аз знаех от цветната снимка, че са непроходими, но се надявах поне едната да може да пропусне след лапарото, но уви... Доколкото знам може да се направят  и двете операции, но не съм сигурна- хубаво е да говориш с лекаря си. С хистерото мисля, че не може да се установи проходимостта на тръбите - дано се включат и другите момичета.
Колкото до въпроса - защо на мен, с какво съм заслужила всичко това - мисля, че всички тук са си задавали този въпрос. Докъто успея да свикна с мисълта, че не бих мога да имам дете, както природата повелява ми костваше доста месеци сълзи, нерви - сякаш света се срути в краката ми. Благодарение на  всички момичета тук се посъвзех - така че право към заветната цел   ylinfant

# 113
  • софия
  • Мнения: 1 201
cindarella27 и аз мисля, че с хистероскопия не може да се провери проходимост на тръби- с лапароскопия може

Не се отчайвай и не се предавай,бори се и чудото ще се случи някой ден Hug Hug Hug

# 114
  • Мнения: 25
Благодаря за отговорите ви и най-вече за подкрепата!!! HugДнес бях на преглед при лекаря и той каза, че имам удебелена лигавица #Crazy С хистерото ще прецени какво да прави и ще отстрани полипа.Вие какво знаете за такова състояние на матката?? А за отчайването и предаването-понякога и най-силния изпитва мигове на слабост,неувереност и колебание. Неизбежно е при проблем като този. Но въпреки това---само смело напред!! Нали???!!! Joy И добре, че ви има, та да се споделят всички терзания по най-трудния и дълъг път към  ylinfant !

# 115
  • Мнения: 338
Привет на всички!
Не съм писал отдавна в темата.
Най-неочаквано се наложи да си сменям работа и вече няма да мога да участвам толкова редовно в форума.
Вчера най-накрая получихме на имейла  резултатите от спермограмата и теста за хламидии.
За спермограмата - объркали са и са ни пратили старата спермограма с която кандидатствахме към фонда. Резултатите в нея бяха взети от спермограмата от Г. Оряховица , с уговорката да направим нова такава при тях. Точно от новата очаквахме резултатите. Сега ще пиша на д-р Рилчева.
Теста за хламидии излезе за съжаление положителен при мен -->
Chlamydia trachomatis IgG - 1.26 (+) - (N<0.8,Low pos 0.8-1.10,Pos.>1.10)
Chlamydia trachomatis IgA - 0.45 (-) - (N<0.8,Low pos 0.8-1.10,Pos.>1.10)
Съпругата ми не е изследвана за хламидии , това ще го направим при следващото ни ходене, но вече си мисля че и при нея ще открият такива и  може би точно те са били виновниците за запушването. Чакаме третия ден, само да и НЕдойде, закъснява и вече 4 ден, но ми се струва че организма и си наваксва, тъй като предния и цикъл и дойде 2-3 дена по рано.
Резултати от SDI теста не са ни пратили, не знам защо.

# 116
  • София
  • Мнения: 6 370
Съпругата ми не е изследвана за хламидии , това ще го направим при следващото ни ходене, но вече си мисля че и при нея ще открият такива и  може би точно те са били виновниците за запушването.

силно вероятно е да е така.

# 117
  • Мнения: 338
Във връзка с тези хламидии, изникнаха няколко въпроса които искаме да ви зададем, за да знаем какво да правим, какво да изберем в петък ( тогава ще ходим до клиниката ) ако д-р Емин ни каже че трябва да ги лекуваме.
Ето и въпросите:
Ако не се лекуват хламидиите, каква опасност крият за инвитрото?

Който е лекувал хламидии нека да сподели с нас подробности - с какво лекарство , цената, колко време, имало ли е ефект от лечението и др? Ако се притеснявате от нещо, пишете ни на лично съобщение.
Днес една съфорумка сподели с нас че са се лекували 10 дена с мъжа си със Сумамед на прах, който се разтваря в банки Натриев Хлорид. Цената само на Сумамеда - 400 лв. След Сумамеда, още 10 дни са пили Вибрамицин (Една опаковка е около 11лв)

# 118
  • Мнения: 613
Относно твоето изследване за хламидия,видял ли го е вече лекар?Аз съм си правила такова навремето и доколкото си спомням пак беше 2 вида,едното +,другото -. Но ми казаха,че едното изследване показва за минала инфекция,а другото активна такава в момента.Дали и твоето не е така.Защото,ако и двамата сте имали навремето,а сега нямате,то няма и какво да лекувате.Тя хламидията сигурно отдавна си е свършила работата,я с тръбите,я с яйчниците.Леле,ама че не мисля като пиша,че ти отдавна си го казал,че тръбите й са запушени.А дали няма и хидросалпингс по тях,че това вече ще е проблем за инвитрото,както и всяка друга активна инфекция?     

# 119
  • Мнения: 338
Здравей ИРА!
Вчера се позачетохме за хламидиите и в други теми/форуми.
Наистина останахме с впечатлението че някои стойности като IgG показват стара излекувана хламидална инфекция ( Високите стойности на IgG идват от останалите антитела от излекуваната инфекция ) , други стойности като IgM показват млада инфекция, а IgA - че към момента има инфекция.
Разбира се това са само впечатления от прочетеното в форумите.
Относно хидросалпингса, при лапароскопията не беше констатиран такъв

Общи условия

Активация на акаунт