Запушени и двете маточни тръби, а сега накъде?

  • 114 250
  • 675
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 338
Здравей Гуцке  Hug !
Защо така изведнъж се е получил пълен обрат при вас с работата. Последния път когато писа, спомена че на мъжът ти са му вдигнали заплатата и че твоята шефка била добричка, на което аз лично много се зарадвах. Явно фирмите в които работите не могат вече да издържат под натиска на кризата и поддават Sad . Ако ти кажа че и аз треперя всеки ден за работното си място ... то не ни стигат другите проблеми ами и тази криза . Моята съпруга работи в сферата на търговията с хранителни продукти, т.е. шефства в един супермаркет и като гледам, май само там няма криза.
JAM те беше посъветвала да потърсиш помощта на някой фондация, например на фондация "Зачатие", защо не се замислите сериозно върху предложението и?!
Рових се в интернет за тази индукция на овулацията за която питаш. Гледам че по принцип индукция на овулацията се води стимулирането на яйчниците чрез хормони преди инвитро процедурата, за да произведат повече яйцеклетки, но при теб явно става за съвсем друг тип стимулация. На няколко места срещнах за индукция на овулацията при ановулаторни жени, чрез Кломифен цитрат + метформин. Нямам си и на представа какво представляват.
Тази индукция в клиниката в Плевен ли ще ти я правят?Защо не вземеш да им се обадиш и да ги попиташ за цената, не виждам нищо срамно. Ако искаш им пиши вместо да се обаждаш, използвай формата за запитване на сайта им. Аз ще продължа с търсенето в нета, но струва ми се, че е най-добре да попиташ в клиниката.
Споменала си и за тръбите, че доктора ти е казал че са били наред. Преди време беше писала че и двете са ти силно нагънати, а едната - запушена. Кое всъщност е вярно?

# 91
  • софия
  • Мнения: 1 201
Доктора ми каза сега 4е тръбите ми биле наред,но нямам абсолютно никаква овулация,дори и най-лека на4енка на някакъв фоликул.На 10 март ще ми правят индукция на овулация и на идея дори си нямам какво е това.Не намерих никакъв форум по въпроса,само разбрах че се вкарва инджекция през корема.Моля  Ви ако някой може да ми каже колко стува тази процедура ще Ви бъда мн благодарна.Ще вземаме заем от приятели затова ако поне ме доближите поне малко до някоя цифра мн ще ми помогнете.Благодаря Ви предварително.

Здравей
Индукция на овулация и стимулация е едно и също-прилагат се определени медикаменти под формата на таблетки или инжекции(или комбинация от двете) с цел в яйчниците да се развият един или повече фоликули, съдържащи яйцеклетка и да настъпи овулация.С какви медикаменти ще се прави стимулацията зависи единствено от твоя лекар, а оттам се определя и цената-стимулациите по време на ин витро процедура излизат и в хиляди, но там целта е да порастнат много яйцеклетки.Доколкото разбирам при теб няма да има АРТ процедура(инсеминация или ин витро), а ще стимулирате само настъпването на овулация-тогава би трябвало да ти излезе доста по-евтино като цена, но пак зависи от медикамента.Аз имам една такава стимулация преди да направя инсеминациите и ин витрото-излезе ми около 100 лв-бях с таблетки Фемара(които са сравнително скъпи таблетки, Клостила е доста по-евтин доколкото знам)
Ако не ти е проблем, според мен няма нищо лошо да звъннеш на Док и да го попиташ с какъв медикамент смята да прави индукцията и да му провериш цената в някоя аптека, за да се ориентираш

# 92
  • на село
  • Мнения: 833
JAM те беше посъветвала да потърсиш помощта на някой фондация, например на фондация "Зачатие", защо не се замислите
Последните благотворителни инициативи на сдружение "Зачатие" бяха насочени към жени със силно редуциран  или изчерпан яйчников резерв.
Тъй като Фондът не финансира такива двойки, сдружението  ще продължава да  ги подпомага. Информация за актуалните инициативи се публикува периодично и в този форум.
Повече за последната инициатива -  тук.


гуцка, не съм добре запозната с историята ти, но предполагам сте направили и спермограма, освен изследването на хормоните и проходимостта на тръбите? Това са задължителните изследвания, преди да се предприеме стимулация на яйчниците.

# 93
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета!
Да споделя и аз моята история - имам едно детенце, което вече е на 8г. - забременях е не веднага, но 3-я месец се получи. От близо 4г. се оптваме да имаме второ  и не се получава - като първопричина - полип на матката последва хистероскопия в Токуда, после при цветна снимка непроходимост на тръбите, лапароскопия в Плевен - Бързашки бе категоричен, че са необратимо запушени и не е могъл да направи нищо - единствен начин инвитро! Е, изплаках очите си, но това не помагаше - подадох си документите във ФАР м.07.09г. и така се понесох по течението - ден за ден... М. септември се оказах бременна - и за учудване на лекаря беше вътрематочна бременност - казах си  това е чудо - след всичко което преживях мечтата ми се сбъдна......но не за дълго - прокървих и загубих мечтата си... Казах си може би ще се получи още веднъж - дори си мислех да отида на Поморие пролетта да се пробвам все пак( момеби е стечение на обстоятелствата, но месеца в който съм забременяла бяхме една седмица на старозагорските мин. бани - обожавам да стоя с часове в горешия басейн - може би това е помогнало по някакъв начин знам ли)
И така бях забравила вече за подадените документи - чаках да излезнат в НОИ за 2010г. списъците на заведенията за рехабилитация, когато ми се обадиха от фонда, че съм удобрена - толкова се стъписъх и уплаших, като си представих всичките надежди и ако недай си боже отново не се получи... Взех заповедта си, но се оказва, че нямам време за рехабилитация - срокът е само 6м., а както казват момичетата лятото не е препоръчително да се правят процедури - така че остават 4м. и така аз съм пред дилемата - имам ли шанс отново чудото да се получи или да минавам на инвитро - второто е по сигурно, но толкова съм уплашена, че не мога да се реша да звънна в КИРМ!

# 94
  • Мнения: 338
Здравей Sisoni1!
Прочетох написаното от теб и първото което ми мина през ума е, че до някъде ти завиждам , мъничко и то е бяла завист и съм сигурен че и много други биха ти позавидели. Защо ли? Ами първо защото при теб се е случило чудо и имаш надежда че може да се случи пак и второ - защото вече си одобрена от фонда и трябва само да започнеш инвитрото.
Лично аз се чудя защо се двоумиш какво да направиш и какво толкова има да му мислиш?! В крайна сметка е важен резултата, а не по какъв начин е постигнат, още повече като се има в предвид че инвитрото ще ти излезе почти безплатно.
Сигурно е много страшно разочарованието което си изпитала, но също така е много важно човек след като падне, да намери начин и сили за да се изправи и да продължи напред. Няма да се предаваш, няма да предаваш мечтите и надеждите си , вече имаш моята подкрепа  Hug , сигурен съм че и други от форума ще бъдат с теб!  Няма нищо по хубаво от това човек да не губи мечтите и надеждите си , докато ги има - значи сме живи и  виждаме смисъл да продължаваме напред.
 Затова, дай си нов шанс на теб и на семейството си , рестартирай надеждите си , обади се в клиниката. Никой и никога не е сигурен в крайния резултат, но едно е сигурно - че освен началото на нов страх от неизвестното и несигурното, се поставя и ново начало на една голяма надежда.

# 95
  • Мнения: 73
mishi_tatko,  сърдечно ти благодаря за подкрепата и разбирането! Ткак сякаш ми става по лесно да се обадя в клиниката - просто изпитвам голям страх от всички мед. процедури, но ще стискам зъби и каквото стане - искам да знам че съм направила всичко, за да постигна мечтата си!

# 96
  • Мнения: 35
Sisoni1,аз също те подкрепям.Бъди силна имай куража да започнеш процедурите и не губи вярата, че всичко, което правиш ще има успех.Ще стискам палци всичко да мине успешно и да гушкаш своето бебче!

# 97
  • Мнения: 35
mishi-tatko,доста време отсъствах и не следя какво става с вас.Как сте и докъде стигнахте?Правихте ли някакви изследвания?Ако сте правили-къде?

# 98
  • София
  • Мнения: 6 363
добре де, не трябваше ли първо да се изясниш със себе си, Sisoni1, дали искаш или не искаш инвитро, пък тогава да подаваш документи? събирането и подаването на документи не е работа за 5 минути, би трябвало добре да си обмислила нещата, докато си правила тази стъпка...

а така какво се получава... взе заповедта и почва мисленето - да ида ли, да не ида ли. междувременно, парите за твоята заповед седят неизползвани, а някой след теб на опашката чака и не се колебае да иде ли, да не иде ли...

# 99
  • Мнения: 338
mishi_tatko,  сърдечно ти благодаря за подкрепата и разбирането! Ткак сякаш ми става по лесно да се обадя в клиниката - просто изпитвам голям страх от всички мед. процедури, но ще стискам зъби и каквото стане - искам да знам че съм направила всичко, за да постигна мечтата си!
Супер, така вече ми харесваш, дай да те гушна  Hug

# 100
  • Мнения: 338
Стаси здравей!
Благодаря ти че се интересуваш!
Имахме първо ходене до клиниката в Плевен за да ни подготвят документите за ФАР. Пратили сме ги вече и си имаме входящо номерче - 60..
Сега, този четвъртък ( 04.03 ) ще имаме първа среща с избрания от нас лекар - д-р Емин. Най-вероятно ще ни направят някакви изследвания, но не знам какви. Ще пиша какво е станало като се върнем.
Аууу момичета, как забравих вчера и сега пак без малко да забравя

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !
Бъдете живи,здрави, бели и червени, във вас да блика щастие и любов!Нека възраждащата сила на пролетта ви даде сили, кураж и късмет и да озарява с обич сърцата ви и нека вълшебната и сила ви дари с така мечтаната от вас рожба!

# 101
  • софия
  • Мнения: 1 201
Ткак сякаш ми става по лесно да се обадя в клиниката - просто изпитвам голям страх от всички мед. процедури, но ще стискам зъби и каквото стане - искам да знам че съм направила всичко, за да постигна мечтата си!

Sisoni1, няма от какво да те е страх!Влез в темичката за ин витро/ИКСИ-там пишат много момичета-едните в момента са в процедура, други са в очакване за нов опит-чети и питай, така ще си напълно подготвена какво те очаква, кое след кое следва, какви оплаквания може да имаш, ще получиш много подкрепа и разбиране и ще видиш, че като дойде време за процедурата ще си по-спокойна
И не се тревожи за нищо-аз по стечение на обстоятелствата минах през едни от най-големите усложнения, които се наблюдават при ин витро-при първия ми опит имах торзио на яйчник и едвам се разминах с операция, а при втория бях с най-тежката форма на хиперстимулация, но това са неща които се случват много-много рядко и ако те е страх от тях-недей, мисли позитивно от първата секунда и бъди сигурна, че ще успееш!Влез в темичката и ще видиш, че при повечето момичета процедурата минава съвсем леко, болка повечето пъти няма-е може да имаш известни неразположение по време на стимулацията, след пункцията, но не е нищо страшно

повярвай ми всичко се преживява и се забравя още щом разбереш, че в теб расте едно(или две) малко човече.Сега вече 3 месеца не мога почти да се надигна от леглото от гадене и повръщане, но като отида на ехограф и видя малките ми бебета всичко забравям-така че бъди силна и уверена, а тук ще намериш много подкрепа  Hug Hug Hug
Чакам да се похвалиш скоро с EFP

# 102
  • Мнения: 35
mishi-tatko толкова много се радвам за вас.Вие сте за пример на всички семейства, които водят тази трудна борба.Не губите надежда и вяра-браво.Ще бъда до вас във всяко едно начинание, което започвате.Ще видите че всичко ще мине успешно и ще гушкате своето бебоче.Ще стискам палци на 04.03 всичко да мине успешно.Моля ви пишете ми.Стаси(синът ми) ви изпраща много целувки на вас и вашата съпруга.

# 103
  • Мнения: 73
Jam, напълно си права - дори аз самата не мога да се понасям толкова нерешителна, объркана....
Страшно ми е натоварено в работата, но при първа възможност ще отида до Плевен, за да обсъдим с д-р Емин ситуацията!
Знаете ли кое ме изпълва с радост - когато чета постовете за страховете и притесненията на момичетата и по долу погледна лентичката, на която се вижда, че усилята и страховете са били оправдани - казвам си някой ден когато се получи ще си направя и аз такава лентичка........ Hug

# 104
  • Мнения: 338
Стаси , благодаря ти миличка, направо се разтопих от приятни тръпки докато чета написаното от теб , очите ми се насълзяват от вълнение ( леле какъв мъж съм  Blush Joy ) . За нас е чест и цяло щастие че участваш в нашата тема за което благодарим   bouquet Hug , благодарим и на всички които вземат отношение по нашия проблем omm omm.  Ти също имаш нашата подкрепа за каквото и да е!
Благодарим и за целувките от синът ти Стаси, много мило от негова страна. Да ти е жив и здрав! А той на колко години е? Прати му много поздрави, цунки  Kissing Heart и гунки  Hug от нас .

Sisoni , искрено се надявам да си взела окончателно решение да отидеш до Плевен. По-добре направо се обади до клиниката и си запиши час при д-р Емин, а после ни пиши кой е деня и часа.

Общи условия

Активация на акаунт