Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 255
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754

1. МОже ли да ми вземе детето (казва, че имал свидетели, които ще ме изкарат луда)
2. Възможно ли е на мен да отсъдят жилището?
3. Цялата покъщнина е на негово име, но е купувана с финанси на родителите ми - чия е дефакто? Мога ли да си я взема?
4. Детето като остане при мене(надявам се), до каква възраст мога да присъствам на срещите им? Тъй като той от сега я настройва, обижда мен като говори на детето.
5. Делата по развода, трябва ли да са в града където е сключен брака?
6. Мога ли по някакъв начин да го накарам, да платиме данъците, сумата разделена на две, за д апусна детето на ясла, тъй като той така ме стопира в къщи?
Благодаря ви предварително!!!!
Отговор 1 Едва ли. По-скоро не
Отговор 2 Твърде вероятно;
Отговор 3 На двамата е. По равно;
Отговор 4 Обикновено до 3-4 годинки;
Отговор 5 Не, по местожителство на ответника.
Отговор 6 На практика- не.

# 361
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте Тайс,
БНД отказва да подпише синът ми да пътува в чужбина с мен и отказва да даде съгласието си да му изкараме български международен паспорт. БНД живее в САЩ и не се интересува за детето, освен да ме пита как е веднъж на 3 месеца и с това грижите му за детето приключват. Издръжка не плаща. Въпросът ми е дали мога да изкарам задграничен паспорт на детето (5 г.) само с мое съгласие и как може да пътува в чужбина с мен, без съгласието на бащата. Благодаря Ви!
Като искаш заместващо съгласие от съда.

# 362
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Съжалявам, ако е питано, но нямам време да търся. Мога ли сама /тоест без адвокат/ да подам иск за едни няколко пропуснати издръжки? И ако да, какво да напиша и къде да го подам? Просто абсурд да харча в момента за каквото и да било, а скоро ще мине година и доколкото знам, след това няма да мога да си ги искам.

И аз имам същия въпрос,мога ли  сама с изпълнителния лист при съдия изпълнител за неплатени 10 вноски или е задължително чрез адвокат.
Отговорих вече.

# 363
  • Мнения: 76
tais ако не се е водило дело за родителски права но аз гледам детето реално , и все пак Съдът не се  е произнесъл на кого са правата - то ако утре бащата иска да я изведе и аз не се съглася и той поиска това от Съда да измести мойто несъгласие, тогава какво става? Къде са ми гаранциите че ще видя пак детето? че няма да се усложнят нещата???? аз ид а откажа да се издаде паспорт ... съда ако разреши???После кой ще ми гарантира че тя е в безпоасност и че ще я върне , много съм уплашена, помогни ми с съвет???? Praynig Praynig Sad Praynig

# 364
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
tais ако не се е водило дело за родителски права но аз гледам детето реално , и все пак Съдът не се  е произнесъл на кого са правата - то ако утре бащата иска да я изведе и аз не се съглася и той поиска това от Съда да измести мойто несъгласие, тогава какво става? Къде са ми гаранциите че ще видя пак детето? че няма да се усложнят нещата???? аз ид а откажа да се издаде паспорт ... съда ако разреши???После кой ще ми гарантира че тя е в безпоасност и че ще я върне , много съм уплашена, помогни ми с съвет???? Praynig Praynig Sad Praynig
Не си давай детето. Няма ка да го вземе.
Заведи дело за родителски права.
И се консултирай с адвокат. Няма да стане с въпроси и отговори във форум.

# 365
  • Мнения: 1 463
При развод и минало дело за делба на имуществото може ли да се предявят претенции към недвижимо имущество? И колко време след като е минало делото за развода и делбата?

# 366
  • Мнения: 1 463
Още един въпрос. През 2002г. се разведох и останах в жилището на бившия ми съпруг заедно с детето от него до навършването на 18-годишна възраст, както беше присъдено. След като навърши 18 години синът ми, аз се изнесох, но му оставих движимото имущество - обзавеждането, което беше присъдено на мене. Сега синът ми иска да си излезе от жилището. Имам ли право да си взема едва сега движимото имущество, тъй като си е мое.

# 367
  • Мнения: 2
здравейте Тайс. Имам ли право при развод по вина (не моя), да получа дял от наследствено жилище на БНД където живеем от години заедно, много благодаря предварително  bouquet

# 368
  • Мнения: 1 463
Какво са лични вещи след развод? Мога ли да си взема гардероба, пералнята, дивана, пианото или ще си имам работа с прокуратурата, като присвоила чужди вещи?

# 369
  • Мнения: 1

1. МОже ли да ми вземе детето (казва, че имал свидетели, които ще ме изкарат луда)
2. Възможно ли е на мен да отсъдят жилището?
3. Цялата покъщнина е на негово име, но е купувана с финанси на родителите ми - чия е дефакто? Мога ли да си я взема?
4. Детето като остане при мене(надявам се), до каква възраст мога да присъствам на срещите им? Тъй като той от сега я настройва, обижда мен като говори на детето.
5. Делата по развода, трябва ли да са в града където е сключен брака?
6. Мога ли по някакъв начин да го накарам, да платиме данъците, сумата разделена на две, за д апусна детето на ясла, тъй като той така ме стопира в къщи?
Благодаря ви предварително!!!!.
Отговор 1 Едва ли. По-скоро не
Отговор 2 Твърде вероятно;
Отговор 3 На двамата е. По равно;
Отговор 4 Обикновено до 3-4 годинки;
Отговор 5 Не, по местожителство на ответника.
Отговор 6 На практика- не.


Здравейте и от мен Таис! Чета с интерес темата и съм ви безкрайно благодарна за търпението и отдадеността!
Тук нещо ме притесни във въпрос и отговор номер 5. Наистина ли трябва да се води дело в града на ответника? Мислех, че е на ищцата.
Накратко: имам син на 3 г. и 7 месеца, баща му го призна, преди месец и сега заведох в моя град, където живеем аз и малкия,  дело за родителски права, издръжка и РК. Въпросът ми е: Може ли той да изиска делото да се гледа в неговия град?

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 13:59 от mimika

# 370
  • Мнения: 41
Съжалявам, ако е питано, но нямам време да търся. Мога ли сама /тоест без адвокат/ да подам иск за едни няколко пропуснати издръжки? И ако да, какво да напиша и къде да го подам? Просто абсурд да харча в момента за каквото и да било, а скоро ще мине година и доколкото знам, след това няма да мога да си ги искам.
Ако имаш изп. лист отиваш с него при съдебен изпълнител и той събира вземането ти.

Отидох и ми поискаха 152 лв., за да започнат изпълнително дело. Излиза, че щом нямам средства за харчене напред, никога няма да си взема дължимото. На неподходящо място ли съм отишла /ЧСИ/ или има и държавни съдебни изпълнители? Извинявай, че пак те занимавам със себе си, просто съм в шах.


Редактирам се за още един въпрос, дано имаш време.
Според новия закон с всеки един следващ месец, в който живея в това жилище, трупам дълг към бившия във вид на наем за неговата част, мога ли да се отърва от това? Имам ли право да искам да продадем апартамента /за да не завися с нищо повече от него/, да му освободя "неговата" половина /халал да му е, да заповяда да си я ползва!/ или въобще нещо друго? Звучи ми по-разумно да се преместим в някаква стаичка в краен квартал, отколкото да трупам задължения, дето не се знае как ще ги плащам. Издържам си детето и не живеем зле, но докато тя стане на 18, ще се окажа закопана с дълг към баща й и това много ме притеснява.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 13:58 от Velera

# 371
  • Мнения: 76
здравейте спешно искам да ми кажете ако заведа дело за родителски права - аз съм майката и искам да получа правата и колко пари трябва да внеса в съда за да депозирам исковата молба ??? всичко общо? нямам брак с башата!

# 372
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Немесеа по4исти си кутията

# 373
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
При развод и минало дело за делба на имуществото може ли да се предявят претенции към недвижимо имущество? И колко време след като е минало делото за развода и делбата?
Само към имущество, което не е било включено в делбената маса.

# 374
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Още един въпрос. През 2002г. се разведох и останах в жилището на бившия ми съпруг заедно с детето от него до навършването на 18-годишна възраст, както беше присъдено. След като навърши 18 години синът ми, аз се изнесох, но му оставих движимото имущество - обзавеждането, което беше присъдено на мене. Сега синът ми иска да си излезе от жилището. Имам ли право да си взема едва сега движимото имущество, тъй като си е мое.
Да.

Общи условия

Активация на акаунт