Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 365
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте имам въпррос


Въпросът ми се състои в това. Моя позната е разведена и има присъдена издръжка, която не е плащала от 2004 г. т.е никога. Мъжа и я съди и я викат при съдия изпълнител. Има за плащане 2300 лв грубо.
Тя има доход от 250лв - работи на минимална заплата. Няма имущество освен наследство от майка й 1/6 от апртамент.

Та така, има запор над апартаманта на баща и и майка й, която е починала. Моята позната е наследник на 1/6 част от апртаманета. Частта на майка и, която е била притежателка на половината. Другата половина е на баща й
Тя дели с баща и и брат и, частта на майка си.
Въпросът ми е може ли да изгонят баща и на улицата, като му продадат апартамента, и въобще какво могат да направят, след като тя няма 2300 лв да плати разноските по делото и дължима сума по неплатени издръжки.
Въобще какво ще се случи от тук нататък
Благодаря на отзовалите се
Ще се продава идеалната част, притежавана от вашата приятелка. След това новият собственик може да поиска делба с баща.

# 16
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, tais!
Имам дъщеричка на 3 месеца, родена е във Великобритания. С баща и нямаме брак, но той фигурира в английския акт за раждане.
За да заведа детето в България, трябва да му бъде издаден пасаван от Посолството в Лондон, в присъствието на двамата родители и на летището да представя декларация със съгласието на бащата да изведа детето от страната.
Тъй като с бащата на детето не сме в добри отношения, той непрекъснато ме заплашва, че няма да дойде до посолството и аз ще остана тук "арестувана" с детето.
Въпросът ми е: какво се случва, ако бащата откаже да дойде в посолството или не мога да го открия?
Какъв е начинът при това положение да получа пасаван и да заведа детето в България, за да му бъде издаден акт за раждане, ЕГН и паспорт?
Благодаря Ви предварително и Ви желая здрава и спорна Нова Година!
Мисля, че в този случай вариантите са два:
1. Да упълномощиш адвокат, които да те представлява в България или
2. Да проучиш какви са ти правата според англ. законодателство.
Аз обаче си мисля, че с английският акт за раждане ще можеш да се прибереш с детето в България, няма обаче да можеш да излезеш с него, без съгласието на бащата и т.н.

# 17
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Та въпроса ми е 1:Като заведа дело за припознаване и издръжка при спечелване на дело ще ми възвърне ли той парите за делото и адвокат и
Въпрос 2 какъв е шанса да спечеля делото,а аз съм 100% сигурна че ще го спечеля защото знам че дъщеря ми е от него,защото не съм била с друг.?
Отговор 1 Да.
Отговор 2 Щом си сигурна в това, че той е бащата, не виждам какво те притеснява.

# 18
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, моят казус е малко по различен надявам се да ми помогнете : работя в държавна администрация /различни хора, различни идеали/ има ли право работодателят ми да ме командирова 30 дни в друг град при положение, че имам две  деца - на 8г с инсулинозависим диабет и на 4г. Аз съм разведена майка и децата са присъдени на мен такова отсъствие физически не мога да си позволя:( благодаря ви предварително
Да, може да Ви командирова.

# 19
  • Мнения: 7
Ситуацията е следната : аз българка,той грък.Сключен брак в Гърция.От 3 години сме разделени-аз в България,той в Гърция и от 3 години чакам да се разведем но явно трябва да поема нещата в свои ръце. Моля за консултация или за препоръка към Варненски адвокат,който се занимава със смесени бракове и разводи.

Благодаря предварително!   bouquet

# 20
  • Мнения: 221
Благодаря ти tais за отговорите на въпросите ми.Искам само още нещо да попитам как ще бъде по правилно да заведа първо дело за бащинство и в следствие да направим ДНК теста или преди това?Благодаря ти за отделеното време.

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте, предварително благодаря за отговорите. Ситуацията е малко объркана и не зная от къде да започна и как да отсея съществените неща...Приятелят ми е разведен по "взаимно съгласие", решението на съда е, че няма деца  родени по време на брака, не е постановено време за виждане, издръжка и т.н., проблемът е, че дете има - родено преди брака, припознато от бащата, а майката по всевъзможни начини отказва да осигури виждането им. Има ли начин това законово да се промени (т.е. поне да се допуснат регулярните по СК виждания) и съжалявам за повторението на въпроса, но до колко е окончателно решението на съда при разводите по взаимно съгласие. Още един път благодаря, за времето което отделяте!

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 02:06 от soniaj

# 22
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Благодаря ти tais за отговорите на въпросите ми.Искам само още нещо да попитам как ще бъде по правилно да заведа първо дело за бащинство и в следствие да направим ДНК теста или преди това?Благодаря ти за отделеното време.
В производството по делото ще искаш ДНК тест. Не е необходимо да го правиш предварително.

# 23
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ситуацията е следната : аз българка,той грък.Сключен брак в Гърция.От 3 години сме разделени-аз в България,той в Гърция и от 3 години чакам да се разведем но явно трябва да поема нещата в свои ръце. Моля за консултация или за препоръка към Варненски адвокат,който се занимава със смесени бракове и разводи.

Благодаря предварително!   bouquet
Ако искаш пиши на лични.

# 24
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, предварително благодаря за отговорите. Ситуацията е малко объркана и не зная от къде да започна и как да отсея съществените неща...Приятелят ми е разведен по "взаимно съгласие", решението на съда е, че няма деца  родени по време на брака, не е постановено време за виждане, издръжка и т.н., проблемът е, че дете има - родено преди брака, припознато от бащата, а майката по всевъзможни начини отказва да осигури виждането им. Има ли начин това законово да се промени (т.е. поне да се допуснат регулярните по СК виждания) и съжалявам за повторението на въпроса, но до колко е окончателно решението на съда при разводите по взаимно съгласие. Още един път благодаря, за времето което отделяте!
На практика от брака приятелят ти няма родено дете, т.е. решението на съда е правилно, а и по принцип не подлжи на обжалване. Детето е родено преди брака. Може да води дело за РЛК.

# 25
  • Мнения: 221
Благодаря ти tais за отделеното време.

# 26
  • Мнения: 2
Благодаря Таис за светкавичния и изчерпателен отговор !

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте,писала съм Ви на ЛС с молба за консултация,поради лични съображения за сигурност.
Това,което правите е наистина благородно.Много жени се нуждаят от  адвокатски консултации,но са непосилни финансово за тях.Успех!

# 28
  • Мнения: 4 708
Заведох дело за увеличаване на издръжката, от името на дъщеря ми, която е на 14г, на 11.12.2009 разбрах, че баща и е получил призовката, но до днес нямаме насрочена дата, според адвокатката ни. И вече ме е срам да я притеснявам постоянно Cry В какви срокове се насрочва дело, и какъв е срокът за отговор на ответната страна. Делото е по бързата процедура. Благодаря ви предварително

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
Здравейте. Имам следния въпрос. Приятелят ми се води все още женен, но от 5 години на практика не живее със съпругата си. Бракът е сключен в Хасково, двамата са с постоянен адрес в София, но в момента тя живее в София, той е с временна регистрация в Пловдив. Мисли за развод, но въпросът ми е в кой съд трябва да се подаде молбата за развода?

Общи условия

Активация на акаунт