Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 319
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Заведох дело за увеличаване на издръжката, от името на дъщеря ми, която е на 14г, на 11.12.2009 разбрах, че баща и е получил призовката, но до днес нямаме насрочена дата, според адвокатката ни. И вече ме е срам да я притеснявам постоянно Cry В какви срокове се насрочва дело, и какъв е срокът за отговор на ответната страна. Делото е по бързата процедура. Благодаря ви предварително
Срокът за депозиране на отговор на ИМ е 30 дни- т.е.е все още не е изтекъл.

# 31
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте. Имам следния въпрос. Приятелят ми се води все още женен, но от 5 години на практика не живее със съпругата си. Бракът е сключен в Хасково, двамата са с постоянен адрес в София, но в момента тя живее в София, той е с временна регистрация в Пловдив. Мисли за развод, но въпросът ми е в кой съд трябва да се подаде молбата за развода?
По местожителството на ответника.

# 32
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте,писала съм Ви на ЛС с молба за консултация,поради лични съображения за сигурност.
Нищо секретно не виждам аз във въпросите ви.
Отговорите биха могли да са полезни и на други момичета.
Ще ви пиша на лични все пак.

# 33
  • Мнения: 17
Здравей тайс искам да те попитам, при положение че имам дъщеря на 10 м с баща й сме разделени той не я е търсил нито давал пари за нея имам ли шанс да му взема РП. И би ли ми препоръчала добър адвокат в София? Другият ми въпрос е колко време би отнело едно такова дело?
Предварително ти благодаря .

# 34
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Въпрос 1 при положение че имам дъщеря на 10 м с баща й сме разделени той не я е търсил нито давал пари за нея имам ли шанс да му взема РП.,
Въпрос 2 И би ли ми препоръчала добър адвокат в София?
Въпрос 3 Другият ми въпрос е колко време би отнело едно такова дело?
Отговор 1 Да.
Отговор 2 Не бих се ангажирала с препоръка. Разпитай познатите си.
Отговор 3 Това зависи от натовареността на съда и т.н.

# 35
  • Мнения: 4 708
Заведох дело за увеличаване на издръжката, от името на дъщеря ми, която е на 14г, на 11.12.2009 разбрах, че баща и е получил призовката, но до днес нямаме насрочена дата, според адвокатката ни. И вече ме е срам да я притеснявам постоянно Cry В какви срокове се насрочва дело, и какъв е срокът за отговор на ответната страна. Делото е по бързата процедура. Благодаря ви предварително
Срокът за депозиране на отговор на ИМ е 30 дни- т.е.е все още не е изтекъл.
А Кога трябва да насрочат дело всъщност?

# 36
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Заведох дело за увеличаване на издръжката, от името на дъщеря ми, която е на 14г, на 11.12.2009 разбрах, че баща и е получил призовката, но до днес нямаме насрочена дата, според адвокатката ни. И вече ме е срам да я притеснявам постоянно Cry В какви срокове се насрочва дело, и какъв е срокът за отговор на ответната страна. Делото е по бързата процедура. Благодаря ви предварително
Срокът за депозиране на отговор на ИМ е 30 дни- т.е.е все още не е изтекъл.
А Кога трябва да насрочат дело всъщност?
След изтичане срока за отговор.

# 37
  • Мнения: 1
Здравите искам да ви попитам аз сам самотна мака на 3годишен син Баща му е Французин не е признат от него по кай6в на4ни мога да търся правата на сина ми за издръжката му която се полага БЛАГОДАРЯ

# 38
  • Мнения: 37
Здравейте!Ситуация: Брак с испанец сключен в Англия преди 5 години. Дете на 2 години, Апартамент-общ придобит след брака. По банкови сметки пари на мое име. Искам развод, но той не иска. Няма да се изнесе от общото жилище, няма да ме спира да взема детето, аз няма да искам ограничени контакти, той е добър баща. Не пие, не пуши, не ме бие, но упражнява психически тормоз. От къде да започна?Ще се изнеса на квартира с детето, ще подам молба за развод "по непреодилими различия". После какво следва? По кои закони?Той не говори български.Живеем тук от 2 години.Той не работи, аз -да.Предварително благодаря

# 39
  • Мнения: 838
Здравейте,tais!
Бих искала да попитам как мога да сменя(към кого да адресирам молбата и мога ли аз да го направя,или само адвокат) частния съдия изпълнител назначен за събирането на сумите за  издръжка,която бившия ми съпруг не плаща,защото вече почти 3г няма никакъв резултат,а когато се обадя да попитам какво става се държи с мен сякаш аз съм длъжницата.
Може би грешката е моя ,че се обаждам рядко,но с длъжника живеем на 400км един от друг,едното ни дете е с увреждане 100% и средствата ми отиват за лечение на детето,нямам излишни такива за чести лични посещения при съдия изпълнителя.
Имам заведено и наказателно постановление,което вече два пъти връщат като спряно,защото не открили длъжника,а той е на адреса посочен от мен,а сега преди второто спиране дори и на разпит е бил,как тогава се води не открит?
Извинете,че Ви притеснявам и предварително благодаря за отговора.

# 40
  • Мнения: 2 655
Здравейте!Ситуация: Брак с испанец сключен в Англия преди 5 години. Дете на 2 години, Апартамент-общ придобит след брака. По банкови сметки пари на мое име. Искам развод, но той не иска. Няма да се изнесе от общото жилище, няма да ме спира да взема детето, аз няма да искам ограничени контакти, той е добър баща. Не пие, не пуши, не ме бие, но упражнява психически тормоз. От къде да започна?Ще се изнеса на квартира с детето, ще подам молба за развод "по непреодилими различия". После какво следва? По кои закони?Той не говори български.Живеем тук от 2 години.Той не работи, аз -да.Предварително благодаря
С удостоверението за скл. гр. брак т.е. легализирано тук и след като живеете тук можете да се разведете. Най-добре се обърнете към адвокат, на него ще му назначат преводач в съда и т.н. За всичко ще платите Вие, но Ви треябват добри свидетели за доказване на псохическият тормоз. Имате право да искате ползването на семейното жилище, а това дали и кога той ще се изнесе е работа на адвоката.

# 41
  • Мнения: 37
Здравейте!Ситуация: Брак с испанец сключен в Англия преди 5 години. Дете на 2 години, Апартамент-общ придобит след брака. По банкови сметки пари на мое име. Искам развод, но той не иска. Няма да се изнесе от общото жилище, няма да ме спира да взема детето, аз няма да искам ограничени контакти, той е добър баща. Не пие, не пуши, не ме бие, но упражнява психически тормоз. От къде да започна?Ще се изнеса на квартира с детето, ще подам молба за развод "по непреодилими различия". После какво следва? По кои закони?Той не говори български.Живеем тук от 2 години.Той не работи, аз -да.Предварително благодаря
С удостоверението за скл. гр. брак т.е. легализирано тук и след като живеете тук можете да се разведете. Най-добре се обърнете към адвокат, на него ще му назначат преводач в съда и т.н. За всичко ще платите Вие, но Ви треябват добри свидетели за доказване на псохическият тормоз. Имате право да искате ползването на семейното жилище, а това дали и кога той ще се изнесе е работа на адвоката.
Благодаря много! Още един въпрос парите по банкови сметки как се делят?какви са последствиятаот това че той не работи?

# 42
  • Мнения: 2 655
То не е много за тази тема, просто ги изтеглете, адвоката ще Ви научи как и какво да направите.

# 43
  • Мнения: 2 655
Здравите искам да ви попитам аз сам самотна мака на 3годишен син Баща му е Французин не е признат от него по кай6в на4ни мога да търся правата на сина ми за издръжката му която се полага БЛАГОДАРЯ
След като не е признат. НЕ!

# 44
  • Мнения: 2 655
Здравейте,tais!
Бих искала да попитам как мога да сменя(към кого да адресирам молбата и мога ли аз да го направя,или само адвокат) частния съдия изпълнител назначен за събирането на сумите за  издръжка,която бившия ми съпруг не плаща,защото вече почти 3г няма никакъв резултат,а когато се обадя да попитам какво става се държи с мен сякаш аз съм длъжницата.
Може би грешката е моя ,че се обаждам рядко,но с длъжника живеем на 400км един от друг,едното ни дете е с увреждане 100% и средствата ми отиват за лечение на детето,нямам излишни такива за чести лични посещения при съдия изпълнителя.
Имам заведено и наказателно постановление,което вече два пъти връщат като спряно,защото не открили длъжника,а той е на адреса посочен от мен,а сега преди второто спиране дори и на разпит е бил,как тогава се води не открит?
Извинете,че Ви притеснявам и предварително благодаря за отговора.
Делото може да се води дистанционно т.е. от града в които Вие живеете. За дело за издръжка не Ви трябва частен съдия-изпълнител. По добре държавен, без адвокат е трудно, но пускате молба да с епрехвърли на друг, а като се прехвърли молба със всички справки и ако не работи към Общината по местоживеене да плащат издръжката.

Общи условия

Активация на акаунт