за разстройство.........

  • 29 671
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Хапчета Танинал. Помага ми и Имодиум. Но при теб продължава много дълго мисля , че трябва да си направиш изследвания.

# 16
  • Мнения: 1 849
Мисля, че си си разбъркала чревната флора от АБ и после със студената зелева чорба си натоварила допълнително червата, пресякла си ги така да се каже. Направи една солидна диета - на варени картофи, ориз и сухари (препеченото също дразни), но на попара със сиренце - поне 3 дни. Вземи си Нормофлор - много по-добро е от Лактофлор, това са лактобактерии, които коригират работата на червата. Много помагат и възстановяват естествената флора, изтребена от АБ-то.
Всички други съвети съм ги ползвала и наистина пресичат разстройство, но са по-скоро за вирусен тип. Пила съм и нишесте, и оцет - по 1 с.л. - все пресича.

# 17
  • Мнения: 7 201
Всички препоръки са добри,но след 3 седмици е време за едно изследване. Peace
За такова продължително разстройство вече се минава на по-сериозни препарати-Бисептол,Нелидикс...но само по  лекарско предписание !

# 18
  • Мнения: 955
банан, кола, лимон, лъжица оцет, ентерол

# 19
  • Мнения: 204
  Водата, в която е сварена кора от нар наистина много помага. Наскоро имах същия проблем. Една чаша от такава вода прави чудо.

# 20
  • Мнения: 2 005
А аз се оправих с Ентерол и пробиотик Лакто 4. Мисля, че си си раздразнила дебелото черво и аз имах слуз и дори кръв, но с диета и с посочените лекарства се оправих. Все пак не е лошо и анален секрет да ти пуснат за бактерии.
Peace Peace

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аналният секрет не е достатъчен, за да се установи точната причина за продължително разстройство. Обикновенно в такива случаи се пускат тези изследвания:

1.Посявка – търсят се различни бактериални причинтели като салмонела и E-coli.
2.Тест за паразити (глисти) и яйца (т.нар. "скоч-проба").
3.Ротавирусен антиген – този тест открива най-честият причинител на диария, но опитните лекари могат да диагностицират тази инфекция и без тест.
4.Антиген за ламблии – парaзити, които са чест причинител на диария, но не се откриват с теста за глисти.
5.Хемокултура – търсят се скрити следи от кръв в диарията.

# 22
  • Мнения: 206
Ох, мерси за отговорите! Май трябва пак да се ходи на лекар, въпреки, че започвам май да се пооправям- ходя сутрин 1 път и след това 2 пъти, но по много малко! Спазвам диета, пия чайове и вземам Линекс и така до обяд! След обяд и вечерта и през ноща не ходя! Дано да се оправя, че ме хваща страх от нещата, които чета!

# 23
  • Мнения: 137
И аз си докарах беля на главата, след като изядох цял буркан зелева туршия (обожавам я!). Диагнозата беше колит с дисбактериоза -- получих невероятни болки в корема, къркорене на червата и разбира се -- упорито разтройство.
Изписаха ми 5 дена да пия Флажил след това 20 дена Дуспаталин и пробиотици Биотикс. Лечението продължи 1 месец, през който бях на строга диета. Сега съм добре, но трябва да внимавам с трушииките...

# 24
  • Мнения: 44
Пробвай да пиеш Лупедиум - под формата на капсули е, няма да ти навреди и е супер ефикасно.  Peace
Ако не помогне и това - задължително отивай пак на преглед. Успех желая!  Hug

# 25
  • Мнения: 11 351
Благодарение на АБ и зелевата чорба си унищожила чревната си флора.

1. Не яж кисело мляко в следващите няколко дни.
2. Можеш да ядеш варени картофи, ориз, хляб, пил. месо, обезмаслено сирене, чай, ябълки /сок от варени ябълки или боровинки са направо панацея/, супи - леки, манджи без запръжки, обикновени бисквити, солети
2. Не яж краставици, банани, зеле и всичко което е известно че усилва перисталтиката.
3. Трябва да приемеш препарат, който да спомогне възстановяването на чревната флора /това са бактериите без които не могат да функционират червата/ - ентерол, Биогая, Лактофлор /това са все препарати, които съдържат бактериите необходими за стомаха и се дават и на деца без рецепта/
4. Ако разстройството продължава повече от 3 дни се прави микробиологично изследване - взема се проба от изпражненията /гледай да не гребнеш слуз/ и се носи в микробиологична лаборатория за изследване. В аптеките продават специални стерилни чашки, които имат и лъжички. Резултата излиза след 4 дни! До тогава - много течности и правилно хранене. Ако се питаш какво може да е - може да си се заразила с бактерия или с гъбички. Изследването с или без направление е около 10 лв.
5. Възможно е да забележиш кръв или нишки кръв по изпражненията си. Не се стресирай - след толкова дълго разстройство или дисбакериоза се случа понякога, но е редно пак да се консултираш с лекар. 

ето тук има много информация, прочети и сектора за Диария при деца, за да знаеш как да се храниш:
http://stomashniproblemi.blogspot.com/2008/10/blog-post_12.html

# 26
  • Мнения: 206
Благодарение на АБ и зелевата чорба си унищожила чревната си флора.

1. Не яж кисело мляко в следващите няколко дни.
2. Можеш да ядеш варени картофи, ориз, хляб, пил. месо, обезмаслено сирене, чай, ябълки /сок от варени ябълки или боровинки са направо панацея/, супи - леки, манджи без запръжки, обикновени бисквити, солети
2. Не яж краставици, банани, зеле и всичко което е известно че усилва перисталтиката.
3. Трябва да приемеш препарат, който да спомогне възстановяването на чревната флора /това са бактериите без които не могат да функционират червата/ - ентерол, Биогая, Лактофлор /това са все препарати, които съдържат бактериите необходими за стомаха и се дават и на деца без рецепта/
4. Ако разстройството продължава повече от 3 дни се прави микробиологично изследване - взема се проба от изпражненията /гледай да не гребнеш слуз/ и се носи в микробиологична лаборатория за изследване. В аптеките продават специални стерилни чашки, които имат и лъжички. Резултата излиза след 4 дни! До тогава - много течности и правилно хранене. Ако се питаш какво може да е - може да си се заразила с бактерия или с гъбички. Изследването с или без направление е около 10 лв.
5. Възможно е да забележиш кръв или нишки кръв по изпражненията си. Не се стресирай - след толкова дълго разстройство или дисбакериоза се случа понякога, но е редно пак да се консултираш с лекар. 

ето тук има много информация, прочети и сектора за Диария при деца, за да знаеш как да се храниш:
http://stomashniproblemi.blogspot.com/2008/10/blog-post_12.html


Благодаря ти! Hug

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте! Току-що се регистрирам и не знам дали съм във правилния форум...Но ако не съм , ще ме насочите.
Сина ми е на 4 години от четвъртък следобед е с разстройство. Cry Пие Ентерол сутрин и вечер и е на ограничена храна.Диарията му е през 30- 60 мин. -по малко, но прекалено често!
Някой може ли да ме посъветва нещо? Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 11 351
Здравейте! Току-що се регистрирам и не знам дали съм във правилния форум...Но ако не съм , ще ме насочите.
Сина ми е на 4 години от четвъртък следобед е с разстройство. Cry Пие Ентерол сутрин и вечер и е на ограничена храна.Диарията му е през 30- 60 мин. -по малко, но прекалено често!
Някой може ли да ме посъветва нещо? Благодаря предварително!

Предполагам ви е нагазим стомашния грип, който до скоро морихме  Confused

На 30 - 60 мин, е много често, предполагам, ще се наложи да помогнете с още нещо. На моята щерка /пак 4 години/ дадоха и Хидрасек прахчера за деца. Купуваш от аптеката без рецепта, дават се докато има подобрение на изпражненията - прочети си внимателно листовката. Лопедиум също ще помогне, но за него се посъветвай с лекар. Давай чай от лайка, шипка или джоджен. Вече имате ли Т? Колко е? При нас бе около 38 - 39 С. Ентерола е по-добре да даваш по половин ентерол сутрин, обед и вечер. Във водата на детето слагай кристали сол и сода бикарбонат за да нормализираш солите на организма. Минете на супи от зеленчуци и пилешко месо. Писала съм по-горе какво да спрете като храни, за да се успокои стомаха.

Да те предупредя след като отмине тоя пуст грип дълго време се оплакват от болки в коремчето. Сега казва ли, че го боли?

Общи условия

Активация на акаунт