идеи за хол

  • 19 055
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
здравейте на всички!
това е хола ми в момента:
http://neshi.snimka.bg/daily/hol.450149.16338323
http://neshi.snimka.bg/daily/hol.450149.16338329
Ще правим ремонт и искам да помоля всички за идеи главно за цвят, защото в момента не е хич хубаво, а нямам много възможност да сменям мебели. дайте идеи какъв цвят а направя стените и дори ще ми е от полза да напишете боята(ако може разбира се). ще се раздвам на всяка идея Hug

# 1
  • Мнения: 22 433
Ако не можеш да смениш самите мебели, можеш да ги претапицираш.
Купуваш си различен плат с друг цвят и стават като нови. ))))
За стените....на това зелено ми се струва, че ще е ок някакъв прасковен цвят. Ние сме с такъв, след малко ще потърся да ти покажа точно какво имам предвид. )
Пердетата също можеш да смениш. ) Че малко не ми се връзват с цялостният интериор.

# 2
  • София
  • Мнения: 350
Светлозелени или светложълти стени, може и оранж.

# 3
  • Мнения: 22 433
Светлозелени или светложълти стени, може и оранж.

И с този зелен диван и зелени стени ще стане просто убийствено...))))

# 4
  • София
  • Мнения: 350
Въпрос на баланс Simple Smile

# 5
  • Мнения: 957
Aз мисля че с млечножълти стени ще стане много хубаво Peace

# 6
  • Мнения: 15
а защо не бежови стени- нещо по неутрално? и ако нямаш възможност за нови мебели , можеш поне да си купиш калъфи за диваните  - не са чак толкова скъпи.  а за пердетата лично аз харесвам да са само на прозорците , не и да скривам стените с тях. за вратичките на мебелите също бих се замислила дали да не ги облепя с някакво фолио в друг цвят-много ми са бели някакси.

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 09:17 от веси 78

# 7
  • Мнения: 42
За да решиш какъв да е новият цвят трябва де се съобразиш не само с предпочитанията си а и сред други неща: Височина на стаята, изложение и т.н. Всичко е зрителна измама едни тонове дават обем други го свиват, едни дават светлина други затъмняват цветовете са топли и студени не го забравяй, обзавеждането също трябва де се съчетае.
Наистина ще е добре да претапицираш тези мебели и да смениш пердетата.
Успех !! 

# 8
  • Мнения: 8 999
Единственото, което бих променила в този хол, е килимът. Един рошав бежов дюс, или с пестеливи орнаменти в зелено /като дивана/ смятам, че доста ще поосвежи обстановката. Към дивана можеш да добавиш възглавнички и в друг цвят - така зеленото няма да доминира толкова.
Всъщност нещото, което се бие най-много е цветът на паркета и цветът на дивана. Както и малкото бюро в ъгъла. Респективно и шарката на пердето. Един от двата цвята трябва да си отиде /имам предвид червеникавото на пода или зеленото/. Но, явно нямаш намерение да правиш грандиозен ремонт и да сменяш паркета, затова го закрий максимално. Или пък претапицирай дивана и смени пердетата.
За стените бяло си е добре или съвсем бледо бежово /една идея различно от бяло/. Иначе ще стане голяма шарения.

# 9
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Според мен (без да ми се сърдиш) в момента е някаква тотална мешавица от цветове.

1. Задължително бих сменила цвета на стените с нещо много светло и да е по-скоро към млечно-жълто-бежово-бяла гама.
2. Бих разкарала килима. Категорично на нищо не ми се вписва.
3. Евентуално бих сменила белите вратички на секцията. Спомням си, че на ул.Сребърна мисля №2 беше, има една фирма, която  пребоядисваше вратички на шкафчета.
4. Също така бих се опитала да намеря бюро за компютъра, което да е в тон с другата секция.

 Naughty Зеленото на диваните обаче определено много ми допада. Ето пример за цветова комбинация със зелено и .

Друг вариант да комбинираш цветове със зелените канапета (както казах много ми допада цвета):

# 10
  • Мнения: 48
Aз мисля че с млечножълти стени ще стане много хубаво Peace

+1  Peace Някакво приятно светло зелено също ще е много добре. Може даже две противоположни стени зелени, а другите две срещуположни жълти. Също става много свежо  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 25
На мен това зелено ми харесва. Бих го комбинирала със стени в тона на секцията- мръснобели (да не е съвсем бяло) и едната да е почти черна (може би графитено сива)-като венгето от секцията. Пердетата могат да останат, но без килима, че не се връзват. Ако покриеш и бюрото с тъмен фурнир и добавиш някакъв зелен аксесоар по секцията, мисля, че ще се получи симпатично.

# 12
  • Мнения: 27
Според мен, смени цвета на стените, завесите също. Бюрото, там ли трябва да е?

# 13
  • Мнения: 158
еми нямам къде да сложа компютъра освен там. но идеите със диваните ми хареса. можете ли да мо кажете колко ще струва долу горе

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Единственото, което бих променила в този хол, е килимът. Един рошав бежов дюс, или с пестеливи орнаменти в зелено /като дивана/ смятам, че доста ще поосвежи обстановката. Към дивана можеш да добавиш възглавнички и в друг цвят - така зеленото няма да доминира толкова.
Всъщност нещото, което се бие най-много е цветът на паркета и цветът на дивана. Както и малкото бюро в ъгъла. Респективно и шарката на пердето. Един от двата цвята трябва да си отиде /имам предвид червеникавото на пода или зеленото/. Но, явно нямаш намерение да правиш грандиозен ремонт и да сменяш паркета, затова го закрий максимално. Или пък претапицирай дивана и смени пердетата.
За стените бяло си е добре или съвсем бледо бежово /една идея различно от бяло/. Иначе ще стане голяма шарения.
Съгласна съм по всички точки. Най- не ми се връзват паркета с розовите стени и зеления диван. Бих оставила диваните с нови възглавнички, а всичко друго да се промени като цвят.

Общи условия

Активация на акаунт