Отговори
# 690
  • Мнения: 617
Мястото на лепенката веднага трябва да се намаже с крем. На мен ми каза с бочко, точно за да не се обели кожичката.При нас имаше ефект Peace

# 691
  • София
  • Мнения: 1 573
Joselin, нашето пъпче също беше доста черничко и сега като изхвръкна така и се изпъна се вижда, че просто кожата е по-тъмна там където е зарастнало след като е паднала изсъхналата част.
А нашето определено не е просто щръкнало, а както си беше нормално така изведнъж изкокна навън и както казах отвътре бълбукат някакви неща като го натисна. Аз го залепих не с някаква специална лепенка за пъп, а с най-обикновен лейкопласт. Дали е проблем?

ПП: Май коликите наистина изчезнаха  #Crazy По това време обикновено сме на черешата с яко пищене и гърчене, а сега дребният спи като пън вече няколко часа  Rolling Eyes Ще вземе верно да се окаже ефикасен тоя смрадлив праз  Shocked

# 692
  • Мнения: X
Адри,махни тоя леикопласт.Лепенките които се слагат са специални,създават един вид вакуум за да може да се прибере пъпчето. Peace

# 693
  • Мнения: 71
Здравейте, момичета Hug Аз влизам толкова рядко и за малко, че едвам прочетох само последните 4-5 странички, че ми липсвате -с умиление си спомням бременноста колко много време имах Whistling
Стискам палци на половинката на Бънси да оздравява бързо и те да се опазят здрави Praynig
Бубе, Жени и Мира  Hug Моята свекърва е злато-сега е при нас и много ми помага, защото мъжа ми отсъства дълго време. От него сега няма как да се оплача, защото го няма,но той страшно много ми помага и с голямата и с бебето,което не значи че нямаме дрязги и проблеми. Просто сега го няма от 1 месец и ми е мъчно за него, за това говоря с умиление.
Ние нямаме херния, но пъпчето ни е страшно грозно отрязано, просто незнам бърза ли ли са или какво, но е високо отрязан и стърчи изпъкнал Sad Сега поради тази причина трябва да се лепи, за да се поприбере.
Тунчо, млечница имахме с Миша, оправи се за 2 дни с някакво правено лекарство по рецепта на педито. Тя предствляваше бели точици по устната кухина, езика и даже по устните външно. По принцип дразни бебето и може да откаже да суче, но аз не съм забелязала такова нещо. Сега педиатъра, каза че като е бял езика на София да го чистя с намокрена марличка с преварена вода, като лекичо остъргвам белите налепи на езика,но според мен, ако е млечница само с вода няма да мине Peace
София ме побърква с храненето си, не иска млякото си и това е, а лекарката не дава да го сменяме, защото не било добре. Днес и хванах "цаката"-намокрям биберона с чай от копър и така го засуква-суче докато не се усети, че не е чая , а млякото и Shocked Не мога да разбера защо иска постоянно да пие чая, а мляко не иска и да кусне, само като усети биберона с млякото и изпада в истерия и може да се захласне от рев #Crazy
Адри, споко аз съм била с херния и само с лейкопласт са ме оправили. Сега педито пак с лейкопласт ми показа,но нали знаеш начина на залепяне? Притискаш пъпчето да стане вертикална цепка и лепиш веднъж, след това още 1 път. Незнам дали го обесних правилно. Аз мислех да купя от специалните лепенки, но според педи, с нейния дългогодишен опит с лейкопласт ставало по-добре отколкото с тези лепенки. Аз не споря, защото не разбирам Peace

# 694
  • София
  • Мнения: 1 573
Ми свекървата ми показа последния път като бяхме у тях как се прави защото и мъжът ми е имал херния като бебе. Явно е нещо много разпространено. Ще проверя в аптеката за тези специални лепенки. Мерси много, момичета  Hug

# 695
  • Мнения: 101
Здравейте майчета!
Мерси за коментарите за моите госпоици  Peace

Само да напомня, че 20 декември, утре, е Игнажден и не трябва да изнасяте нищо от дома, както и който влезе пръв у дома, такава ще е годината - народни поверия, които ги знаете от години Simple Smile

Имен ден имат Огнян (Раде, ще черпиш  Peace) и Пламито, въпреки, че някои Пламеновци и Пламени празнуват на Цветница.

По-назад прочетох, че Диваненце и Ванирка са от Русе - и аз съм от Русе, направо си заформихме он-лайн мафия  Sunglasses
Каквито зими сме имали в Русе, малко хора от другата част на България могат да си представят - студ и като падне сняг до колене, няма разтапяне.

Лека нощ! Ние днес бяхме с шейната навън с батковците и сега имам мускулна треска, бебетата си седяха на топло.

Аддри, аз бях взела лепенки на 3М от аптеката, наистина се махат гадно, аз си помагах с олиото за масаж на 2-3-тия ден ги махах и после почивка.

# 696
  • Мнения: 76
Адри и Мия има малка херния и високо отрязан пъп. Нашата лекарка го залепи и каза да стои 20 дни, после един ден почива и пак лепим. Ако падне по-рано почива 1 ден и се лепи отново. Така каза,ч е ще се прави близо 2 месеца, ние вече изкарахме около 40 дни, като сме сменили три лепенки. Хубаво е да си купиш лепенки от хипоалергичен материал- те се водят лепенки без подложка или лепенки за абокат ( тези за абокат са малко изрязани, но стават) с обикновения лекопласт ще разраниш кожата, защото той е много груб и често предизвиква алергии. Ние първите два пъти изкарахме по 16 дни и като падна лепенката кожата беше леко зарвена и за няколко часа се оправи. А иначе за лепенето, най-добре е да го нправи лекар и неко да ти покаже как да го правиш, иначи е точно така както са ти написали- натискаш пъпчето навътре, стискаш кожата докато стане цепка и лепиш. НО все пак се консултирай с лекар.

# 697
  • Мнения: 27
Привет момичета   bouquet- ето ме и мен най- накрая.

Благодаря ви ,че сте се сетили за мен.Покрай тези проблеми не ми оставаше никакво време за писане .Мъжът ми се пооправи - утре ще го изпишат.Изкара много тежка двустранна бронхопневмония с гнойни изливи в дробовете в следствие на свинския грип.Бях много притеснена за децата , особено за бебето.За щастие за сега  и двамата са здрави.Не съм предполагала , че може да се стигне до такива последствия от един грип.Страшно е !Пазете се много!
Много поздрави и целувки от мен !
Ще пиша пак скоро........

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 1
Здравейте, мами!
Чета ви много редовно, но все не събирам смелост да пиша, вие сте толкова близки помежду си, че на мен ми е неудобно да се включа. Всички сте толкова мили, черпя много смелост и кураж от вас, макар и да не пиша често. Много ми се иска да се свържа с някои пловдивски мами, защото не познавам почти никого с бебчета.
Честито на имениците днес, да са живи и здрави, много обичани....
Ето ни и нас http://www.facebook.com/album.php?aid=126779&id=671527868&l=3a07147435

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 08:51 от chrissy0105

# 699
  • София
  • Мнения: 1 197
писах два часа и ми изчезна всичко Close и вчера последния ми пост се е затрил в пространството - не знам какво става ooooh!
а на кона кречетало, айде от начало ....
дубрутрууууууу
благодаря ви за милите думи Hug Hug Hug
Адри  за пъпчето си купи лепенки от аптека. и на нас ни казаха да ги държим докато започне да се отлепва само. сложихме една лепенка стоя около седмица, пъпчето му се беше прибрало, но страх лозе пази, та залепихме и втора  Whistling като докато беше с лепенка а и после гледам да не го оставям да реве и да се напъва. коликите няма как да ги спра, но като нищо не помага - цица!
Норче и идея си нямах, че имаме имен ден ooooh!, благодаря за инфото  Hug Hug Hug да ви почерпя за наше здраве
 
Пламенцеееее да ти е живо и здраво името и да ти носи много радост и успехи

честито и на всички други с поводи  bouquet
желая ви весел, спокоен и усмихнат ден  Praynig Peace Hug

# 700
  • Мнения: 22 909
Честит празник на всички,най вече на Оги и Плами!  bouquet Да сте живи и здрави!! Hug
Крисси,добре дошла.Страхотна щерка имате,бузеста и дългокоса. Grinning
Ние се понаспахме,бебчо заспа към 22.30 и стана в 5ч.,после в 8.30.Е,аз легнах в 1.30.,ама поне до 8.30 спах.Навън е страхотна зима и мисля да водя децата да лоудуват.Бебето му се отразява супер студа,спи и не мърда.Simple Smile

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 26
И аз си нямам на представа,че днес имам имен ден  Mr. Green

Благодаря все пак и нека да са ни живи и здрави именцата на мен,Оги и Раденцето  Kissing Heart Flowers Bouquet и на всички празнуващи  Hug


Деска,ще водиш децата да се налодуват,но то на мен ми иде да излезна и да се буфна в този сняг  Joy Даже съм решила да си направя снежен човек на терасата  Nature Snowman То май на всички бебчовци им се отразява студа и заспиват зимен сън като мечките  Joy Нашия вчера като сме го извели в 12:30ч. до 17:30ч. не е гъкнал  Crazy

# 702
  • Мнения: 32
Добро утро и от нас!И ние се наспахме,бебчо закуси, спретнах една баница за остатъка от домочадието и седнах да ви прочета. Вчера излязох с децата уж за малко,а то като се отплеснахме,май минаха 2 часа.Бях сложила Сашко в кенгурото,че останах без кръст.Днес обаче много духа тук и сигурно ще си стоим в къщи.Както Норето беше писала,в Русе климата е едииииин- лятото +40, зимата -20 градуса .
   И ние сме с лепенка на пъпчето.Последната е сложих преди 2 седмици и още не е мръднала,но май ще взема да я махна малко newsm78.
Честит имен ден на всички,които празнуват днес и в къщите ви да влезат само красиви хора!!!

# 703
  • Мнения: 76
Здравейте и от нас Hug
Честито на Плами и Оги на Радето да са живи и здрави,и на всиччки празнуващи  bouquet  bouquet  bouquet
Бебко снощи се представи добре,бяхме само двамцата и се гушкахме цяла вечер Heart Eyes
Исках да ви попитам ,много му е сухичка кожичката,с какво да го мажа,препоръчайте ми нещо?А и също така мажа главичката с балсамчето на Др Тайс но все още имаме мнгоооо крустии особенно над челцето са ужасно много!?
Тук вали проливен дъжд не е спирало от снощи,и не става за навън Confused
Честит Рожден Ден!!!На Dani-puh да си жива и здрава  bouquet

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 10:41 от ivi85

# 704
  • Мнения: 1 341
Добро утро. Hug

Честит имен ден на всички именници. Много специално на Оги и Плами! Heart Eyes

Плами, това с излизането сякаш аз съм го писала. Вчера излязохме в 12:30ч. и в 17:30ч. го събудих да яде, че гърдите ми щяха да се пръснат. Crazy

Ходихме в къщата където живеехме преди, при наши приятели. Кучето тича на двера като невидяло, Ема се опитаха с баща й да направят сууупер мини снежен човек от снежеца останал по някоплко дънера, бебето спа на двора като заклано, а аз пих червено вино пред камината! Живот ли бе да се опише?! Mr. Green

Плами, как е Сириус? Много го мисля, да знаеш. Как ще издържи милото на този студ направо не знам. Ако го бяхте изкарали от есента и да се климатизира постепенно, щеше да му е много по-лесно на милото. То и хъски да е, като е изнежено все тая каква порода е. Моята като е Пит Бул пък сякаш гледаш голяма късокосметста котка. Която вчера ми скъсяа нервите, изпика се в банята, полудях! Close Изкарах я на терасата, а тя виеше от студ и ми стана жал та я пуснах. Ако не беше толкова студено щях да я пратя в къщата на двора, да види, че има и по-лошо от вкъщи. Защото сега се извежда по 3-4 пъти на ден и се гушка на топличко, а там няма кой да я погледне дори.

Исках още да пиша, но големият змей иска внимание. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт