Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 8-ма тема

  • 155 043
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 7 988
Не знам аз тутманика за какво го водите, ама днес това ще се води за моята питка.


Направо съм възхитен от консистенцията - все едно, че ям памук. Рецептата е на kasier.

# 691
  • Мнения: 622
Маме, да ти е живо и здраво бебешорчето!   bouquet Hug

# 692
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Дядо Хаджи, тутманика е прекрасен, а щом е и по рецептата на Kasier не се съмнявам   bouquet.

Маx мама, много са ти пухкави фугасчета   bouquet.

Мама Цоцоланка, питките са чудесни   bouquet. Още веднаж да ти е живо и здраво детенцето.

От мен малките фoкачини на Касиер, много са вкусни и те.





Излязоха точно 5 броя от рецептата. Тъкмо ги изпекох и дойде една съседка с децата и те като казаха: - такова нещо не сме виждали и хайде имаше ли ги малките фoкачини или не. Чудя се още дали ги правих или сънувах, добре че снимах... чудя

# 693
  • Разград
  • Мнения: 14
Здравейте, отдавна ви следя с огромен интерес и се възхищавам на уменията ви. След дълго преглъщане пред компютъра се престраших да запретна ръкави и да се опитам да направя нещичко и аз. Днес беше първият ми опит в месенето и изпекох питка по рецептата на max mama. Получи се много мекичка и вкусна питка и скоро ще повторя Heart Eyes Благодаря ви за вдъхновението и най-вече благодарности на max mama( може би ми помогна и това,че сме от един град с нея Wink ) Hug

http://venimh.snimka.bg/cooking/recepti.464270

Да си призная,повече ме измъчи качването на снимки...ако е удобно дали някой би ми обяснил как става по-лесно Embarassed

# 694
  • Мнения: 4 615
Здравейте, отдавна ви следя с огромен интерес и се възхищавам на уменията ви. След дълго преглъщане пред компютъра се престраших да запретна ръкави и да се опитам да направя нещичко и аз. Днес беше първият ми опит в месенето и изпекох питка по рецептата на max mama. Получи се много мекичка и вкусна питка и скоро ще повторя Heart Eyes Благодаря ви за вдъхновението и най-вече благодарности на max mama( може би ми помогна и това,че сме от един град с нея Wink ) Hug

http://venimh.snimka.bg/cooking/recepti.464270

Да си призная,повече ме измъчи качването на снимки...ако е удобно дали някой би ми обяснил как става по-лесно Embarassed

Поздравления за първият ти опит в месенето, veni_mh! Отлично се е получила питката ти.   bouquet

Относно качването на снимки...
Аз ги качам този сайт: http://tinypic.com/ Свободен е, просто качам снимката, давам и линк и при публикуването въвеждам - [img height=300 (или 200, 100, 150...)]http://линк[/img] и снимката се намаля, до желаната височина.

Големината дали ще е 300, 250, 200 ти си я редуцираш, но за предпочитане е снимките да са по-малки. Например аз като я правя стандартно с 300 пиксела височина и след това като дам View Image, тя си излиза с реалният размер, в който съм я обработила.
Ако искаш обаче да си правиш албум с неща, които си публикувала е най-добре да се регистрираш в сайт и там да си направиш папки, където да ги събираш и публикуваш.

Абе начини много и другите сигурно ще ти предложат нещо... От мен това, аз така ги правя.

Последна редакция: нд, 17 яну 2010, 22:47 от rossonera

# 695
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Маме да ти е живо и здраво синчето,само радости да ти носи  Hug . А по-големите явно са се метнали на теб .Браво на децата . И твоите питки са много хубави.И сега идва ред да помоля твоята майка за рецептата за кръстачки.Когото съм питала все е не чувал за такова нещо .Те са ми хубав спомен от баба (лека и пръст) ,която ги правеше невероятни,но за съжаление си отиде от този свят  ...и рецептата с нея .(Извинете ме,отнесох се доста  ooooh!)

россонера...... ох фокача с маслини  Crazy .Вкарваш ми идеи  Hug

Дядо Хаджия,много хубава се е получила питката .Поздравления   bouquet Радвам се,че ви е харесала

Венетке
 ,успя ли да ги опиташ фокачините или съседката ти разправя ,че били вкусни   hahaha

veni_mh  ,разкошна е станала питката   bouquet

# 696
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Венетке [/b]  ,успя ли да ги опиташ фокачините или съседката ти разправя ,че били вкусни   hahaha

Аааа опитах ги  smile3521, тази - цветето от нея си хапнах залче. Много са вкусни. Merci Kasier   bouquet.

# 697
  • Разград
  • Мнения: 14
rossonera, kasier, благодаря ви Hug успях и с качването на снимки, ама падна голямо умуване преди това newsm78 Ето,демонстрирам и отново мерси  bouquet

# 698
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мамеее,разкошни питки Peace  bouquet Да са ти живи и здрави дечицата. Hug
Вени,супер ти е питката,браво на теб. Peace  bouquet Днес и една приятелка за първи път прави питка,като аз давах съвети по телефона.И при нея се получи.Много се радвам и за двете ви.
Венета,вкуснички фокачини изглеждат с тези семена отгоре   bouquet .Аз много обичам такива нещо,но синът ми ако види няма даже да си опита и затова не слагам.

# 699
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Момичета отново невероятни неща сте измайсторили.Няма да ви изброявам,за всички   bouquet

Аз от петък не съм месила,че детето ми беше с много висока температура.И не знам от притеснение за детето или от друго,но козунака,който правех за свекървата не стана  Embarassed Все си мисля,че е от маята,защото още като втасваше в млякото въобще не шупна.За пръв път ми се случва,а беше съвсем прясна.За сравнение правех и сръбската погачица на Labrex с половинка кубче мая купена от предния ден и тестото си втаса идеално.А козунака почти не се наду,вътре остана леко суров и стипцан.В крайна сметка изядохме само горната коричка със захарта.
Ето сръбската погача и благодаря за споделената рецепта   bouquet Правих я с мас,но ми се получи малко по мазничка от колкото ми понася.Но пък е много вкусна и следващия път мисля питките да ги мажа с маста,защото както пише с потапянето поемат много мазнина.То си пише 100гр. мисля,че беше,но аз си разтопих мазнината на око и потапях.Определено ще повторя.




P.S.Малко страничен въпрос,но да попитам като печете с хартия за печене в кръгла тава получава ли ви се този ефект както на погачата се вижда отстрани как не е равно?Аз ли не поставям хартията както трябва,но редовно ми се получава така на гънки отстрани.

# 700
  • София
  • Мнения: 7 988
...

P.S.Малко страничен въпрос,но да попитам като печете с хартия за печене в кръгла тава получава ли ви се този ефект както на погачата се вижда отстрани как не е равно?Аз ли не поставям хартията както трябва,но редовно ми се получава така на гънки отстрани.


Погледни няколко поста по-нагоре моят тутманик и ще видиш че се получава. Ама ние обикновенно тия работи ги печем за ядене, а не за изложба та затова му не придирам толкова. Инак то трябра си играя хартиите на ленти да ги режа па не знам какво и т.н.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 762
Здравейте, майсторици и майстори  Hug

Маме, честита радост. Да са ти живи и здрави, само радост да има в дома ви.

Сега да питам - повечето от вас знаят, че тепърва се уча  Embarassed ама задобрявам да знаете  Wink
Значи- меся предимно по рецертата на Мах мама. Два дни поред меся тестото в машината, вадя, оформям и оставям да втаса. Редя едни красиви формички, едни кравайчета / не съм снимала, щото ме е яд/, като втасат се надигат, абе става чудесна. При печенето обаче всички тия релефи ми изчезват. Питата не спада, остава си голяма, бяла и прекрасна, но отгоре се изравнява. Що така  newsm78 Каде бъркам? Кога ще достигна поне малко от вашите красоти  Sad

# 702
  • Разград
  • Мнения: 3 110

Сега да питам - повечето от вас знаят, че тепърва се уча  Embarassed ама задобрявам да знаете  Wink
Значи- меся предимно по рецертата на Мах мама. Два дни поред меся тестото в машината, вадя, оформям и оставям да втаса. Редя едни красиви формички, едни кравайчета / не съм снимала, щото ме е яд/, като втасат се надигат, абе става чудесна. При печенето обаче всички тия релефи ми изчезват. Питата не спада, остава си голяма, бяла и прекрасна, но отгоре се изравнява. Що така  newsm78 Каде бъркам? Кога ще достигна поне малко от вашите красоти  Sad

Намали времето за втасване,щом формите се сливат.Предполагам,че тестото леко превтасва.


Мечта,чудесна ти е погачицата. Peace Аз също намалих мазнината и си се получи.За хартията,като я постеля по стените,после натискам ръбчетата добре с пръст,да прилепне към стените,доколкото е възможно.Случвало ми се е да дооправям и след като съм сложила тестото.

# 703
  • Мнения: 622
Момичета, може ли малко по- подробно обяснение как оформяте фокачините? на мен нещо не ми стана много ясно, а ми е мерак в скоро време да ги направя.  newsm78
Имам въпрос и към Мама Цоцоланка- вчера за пореден път правих твоята дърпана баница. Обаче... Вече два- три пъти като я пека не се изпича равномерно. В най- вътрешната част на баницата остава леко неизпечено, глетаво, защо ли се получава така? Не мисля, че е от фурната, поради каква друга причина според теб не се изпича добре?  Thinking
Днес при Гала гледах това http://www.novatv.bg/bg/videos/view/2283/. Вижте го и вие, мисля, че ще ви е интересно.  Hug

# 704
  • Мнения: 319
Ехххх, отдавна не бях влизала тук, че бях решила да не меся нищо скоро, но не се стърпях  Embarassed, както винаги тук всичко е строшно вкусно.
Ама майсторки сте големи вие и това си е, няма да изброявам, че темата ще свърши аплодисменти за всички   bouquet

Ето и моята скромна питка от вчера - оформлението е по идея на  stasi76, а тестото е прочутото вече на max mama , което май се очартава любимо в къщи  Hug

 

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 14:22 от vesi_nn

Общи условия

Активация на акаунт