Гъбична инфекция от Котка

  • 3 968
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Вече трети месец се борим с тази гъбична инфекция и продължават да излизат тези характерни петна, първо се мазах с бетадерм, след това дерматолог ми предписа Фунголон -пих го 8 дена и дактакорт за мазане,бельото пране с вряла вода на ръка и гладене задължително след това!Ефект имаше!
Но 2 седмица от както свършиха лекарствата, забелязвам че се появиха  още на две места нови петна Sad, вече незнам какво да правя ooooh!
Детето ми също се беше заразило, при него минаха за около 1 месец, но останаха петна,които приличат на лишеий и вчера Дерматоложката каза, да продължавам,е отново с мазането, този път Лординден-А!
Ако на някой му се е случвало,моля да сподели от какво има ефект, защото мисля че се въртя в омагьосън кръг.

# 1
  • Мнения: 3 157
Имах такава микоза преди няколко години,също получена от котка.При мен освен лишейчетата,имаше и корички на скалпа на границата между окосмената и неокосмената част.По съвет на дерматоложка от ВМА мазах с клотримазол крем,а главата си миех с канестен шанпоан.Трябва много упорито мазане,дори и след изчезването на петната още известно време.При мен мина за около месец,повече не са се появявали.

# 2
  • Мнения: 194
Благодаря за отговора Hug

# 3
Лесно и просто е лечението  ако попаднеш при добър дерматолог.Лекувах се 7 дни с хапчета и мазах 10 дни с  противогъбичен спирт и съм о.к.
Отидох в ДКЦ 8 при дерматоложката Чолакова,взе ми проба ,която гледа под микроскоп и за 20 мин. имах диагноза и лечение.След 1 седмица отново направи изследването и вече нямаще гъбички.Сега съм без проблеми.Хората нравилно казват ''не питаи старило ,а питай патило''Успех.

Общи условия

Активация на акаунт