Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 7

  • 300 462
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 250
Аз се миех с инт. гелове преди време, но след като един от докторите, при които ходих ми каза , че не е препоръчително, спрях . Сега се мия само с вода. Понякога слагам малко сода бикарбонат. Отначало ми беше малко трудно да свикна, имах чувство, че не съм се измила, но вече свикнах и така ми е по-добре (като че ли )

# 76
  • София
  • Мнения: 964
   Аз съм ползувала  всякакви интимни гелове - Лактацид фемина , Себамед , Флоражин , глобули също всякакви и най - лошото е ,че от нищо нямам подобрение на оплакванията ......  Имам моменти , когато  се чувствувам почти нормално , но  знам че дори след минути  усещанията  пак се възобновяват наново..... Cry   Като ,че ли  единствено като  заспя не ги усещам ???  Отровила съм се от лекарства - Орунгал, Фунголон , Канестен , микомакс, Гино - певарил и какво ли не и май само пари на вятъра пръскам и подобрение никакво . Сега  вече втори месец пия Изопринозин по схема ......

# 77
  • Мнения: 582
minimouse,сигурна ли си че интимния ти гел е добър?Да не би да е от него?Аз ако се мия със сапун гъбичките се появяват веднага.
И пак да питам момичетата каква ви е интимната хигиена тоест с какво се миете?Струва ми се че и това има нещо общо с появяването на гъбички. Confused

 Лактацид фемина използвам, а преди това с години ползвах интимния гел душ на Avon. Не знам дали и те оказват влияние, но определено смятам да мина само на вода и понякога сода бикарбонат или лайка. Да видим дали ще има подобрение.
  Искам и да ви питам какво мислите и знаете за зачеванвто при наличие на кандида? Ще окаже ли влияние върху развитието на плода?

# 78
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Изопринозинът по принцип си е доста добро лекарство и наистина засилва много имунната система и не позволява на гадните гъби да се появяват. Тъй като аз дълго време съм живяла в чужбина съм се съветвала и с тамошни лекари относно интимните гелове и сапуни. Мнението им е едно - вредни са. Аз също ако не се измиех с интимен сапун все едно нищо, обаче се научих с времето да се мия единствено и само с вода. Сутрин и вечер. Никакви еднодневни дамски превръзки, още повече ароматизирани. Много са вредни дори и превръзките за цикъл, които са ароматизирани, от тях също могат да се появяват гъбички. Абе, въобще някакъв кошмар е. Направо съм като в омагьосан кръг. Там е рботата, че при мен почти нямат проявление, по-често се появяват на моя мъж. И се почва лечение - микомакс и двамата, кремове, то не бе канестен, то не бе клотримазол, специална пудра за него. Един лекар, венеролог, ни каза, че канестена не е много препоръчителен, защото не бил добър за лигавицата. Та както вече ви казах препоръча гино паверил, който е за кандида, и имуностимуланти. Каза два месеца преди и след секс и двамата да се мажем. Аз преди това си слагах вагинално от крема в продължение на две седмици. Най-тъпото е, че доктора каза, че един път появили се гъбичките си остават за цял живот, няма пълно излекуване от тях. Просто временно се потушават симптомите и така до следващия път. Каза също, че основна причина да се появават често е снижен имунитет или наличието на диабет.

# 79
  • Мнения: 250
   Аз съм ползувала  всякакви интимни гелове - Лактацид фемина , Себамед , Флоражин , глобули също всякакви и най - лошото е ,че от нищо нямам подобрение на оплакванията ......  Имам моменти , когато  се чувствувам почти нормално , но  знам че дори след минути  усещанията  пак се възобновяват наново..... Cry   Като ,че ли  единствено като  заспя не ги усещам ???  Отровила съм се от лекарства - Орунгал, Фунголон , Канестен , микомакс, Гино - певарил и какво ли не и май само пари на вятъра пръскам и подобрение никакво . Сега  вече втори месец пия Изопринозин по схема ......

Gesika, по каква схема го пиеш? Лекар ли ти го изписа и има ли резултат ? Не е ли много скъп ?

# 80
  • София
  • Мнения: 964
*candy*,   да изписа ми го Д-р Ралчева - тя е гинеколог -онколог . Според нея честите бактериални и гъбични инфекции се дължат на намален имунитет и затова рецидивират . При мен на МБ - почти винаги излизат някакви бактерии, Кандида само  2 пъти  е показвало и то в степен под  10 на 3 . Схемата по която ми го е назначила е следната:   5 дни - 3 по 2 табл. , след това още 5 дни 2 по 2 табл. - общо 10 дни в месеца и след това 20 дни почивка до края на месеца и следващият месец пак така . И ми каза  така поне 4 месеца . Да скъп е в България една опаковка от 50 табл. струва между 50 - 60 лв. (зависи от аптеката) , но аз си го купих от Атина - там опаковката е от по 30 табл. и струва 4 евро. Така ,че за около 60 лв. взех 7 гръцки опаковки - това прави 210 табл.  На  месец се пада да пия по 50 табл. = 1 българска опаковка.


       Иначе какво да ти кажа за ефекта , усещанията си ги имам ежедневно така че не знам , вече какво да правя???

# 81
  • Мнения: 75
и аз дълги години имах ужасно бяло течение, а също така често ми се почвяваха гъбички. обиколих сигурно хиляди гинеколози и никкава помощ само временно облекчение. и така един ден след преглед при гинеколог в софия ми откриха раничка на шийката на матката с висока група. лекувахме раничката и сега съм първа група. лекараите казаха че възпалената раничката е причината за силното бяло течение а също така и за гъбичките. сега пак имам течение но е много помалко и не е чак толкова голям проблем. гъбички не съм имала гигурно от около година и половина вече  Simple Smile друго което правя вече осем месеца и мисля че ми помага за подсилване на имунитета и от там да нямам гъби е пиенето на екс на около 300гр. прясно изцеден сок от портокал всяка сутрин на гладно разреден с вода 50:30.  успех на всички в борбата   bouquet

# 82
  • София
  • Мнения: 964
    На мен също ми гориха  раничка с лазер - 2006г. , след това мислех ,че проблема с бактериите ще изчезне , но  той си остана . Сега всички казват ,че нямам раничка но пак  си имам бактерии,а може би и гъбички, които явно  не се хващат на микробиологията. Аз течение нямам , но за сметка на това  ежедневен ужасен дискомфорт  , на който май не влияят никакви лекарства.....

# 83
  • Мнения: 75
    На мен също ми гориха  раничка с лазер - 2006г. , след това мислех ,че проблема с бактериите ще изчезне , но  той си остана . Сега всички казват ,че нямам раничка но пак  си имам бактерии,а може би и гъбички, които явно  не се хващат на микробиологията. Аз течение нямам , но за сметка на това  ежедневен ужасен дискомфорт  , на който май не влияят никакви лекарства.....

много интересно как така имате бактерии и гъбички който не се хващат на микробиологията? възможно ли е това  newsm78 , сменете лабораторията.  според мен трябва да се подсили имунитета, аз залагам на сока за който писах по горе както и на други плодове и зеленчуци,също и на яденето на много кисело мляко. сега мисля профилактично а си купя пробиотик Лактофлор био плюс за нормална чревна флора и подсилване не имунитета.

# 84
  • Мнения: 250
Gesika, на мене също ми гориха раничка ... може би 2006-2007 ... доктора ми каза, че това е причината за течението, но и на мене не ми повлия . След време като смених доктора друг ми каза, че не е било хубаво да се гори при положение, че не съм раждала. На кой да вярвам не знам  baby_neutral

# 85
  • Мнения: 578
"много интересно как така имате бактерии и гъбички който не се хващат на микробиологията? "
Странно или не - това е. Аз също имам симптоми като при гъбична инфекция, ама при микробиология - в различни лаборатории и директно под микроскоп, никога нищо не ми се изолира. Освен това съм правила изследвания и за други микроорганизми, които при обикновена МБ не се виждат. Не може да е безпричинно, но вече и аз не знам как да убеждавам лекаря, че имам проблем след такъв резултат Sad

# 86
  • София
  • Мнения: 964
      Ами при мен на  микробиологията винаги са излизали  различни видове бактерии - най различни - ешерихия коли , ентерокок , ентеробактер, клепсиела , В- хемолитичен стрептокок , изобщо тотална дисбактериоза . Едно лекувам - то изчезва - на негово място се появява друг вид бактерия. А относно гъбичките  - за  повече от 4 год. само веднъж са ми излизали Кандида  - степен  10 на 3 - несигнификантна. А като отида на лекар и като кажа симптомите и дори без микробиология  - веднага ми казват гъби и ми назначават лечение за гъби. Два пъти съм имала чисти МБ , но симптомите пак си стоят - така ,че какво да мисля ????

# 87
  • Мнения: 250
      Ами при мен на  микробиологията винаги са излизали  различни видове бактерии - най различни - ешерихия коли , ентерокок , ентеробактер, клепсиела , В- хемолитичен стрептокок , изобщо тотална дисбактериоза . Едно лекувам - то изчезва - на негово място се появява друг вид бактерия. А относно гъбичките  - за  повече от 4 год. само веднъж са ми излизали Кандида  - степен  10 на 3 - несигнификантна. А като отида на лекар и като кажа симптомите и дори без микробиология  - веднага ми казват гъби и ми назначават лечение за гъби. Два пъти съм имала чисти МБ , но симптомите пак си стоят - така ,че какво да мисля ????
Gesika, все едно аз съм го писала това Simple Smile Аз съм по същия начин ...

# 88
  • София
  • Мнения: 964
*candy*,   а при теб какви точно са симптомите и от колко време си така?

# 89
  • Мнения: 578
Ох, то поне бактерии нямам...преди да ми горят раничката съм имала и такива от време на време. Ама на мен даже и на външен вид нищо ми няма - кожата си е нормална, под микроскоп няма нищо, на микробиологията също. Само течение...и веднъж имах и парене. Тогава вече се усъмних, че са гъби, въпреки че пак МБ ми беше чиста. Един единствен път ми бяха изолирали Кандида - пишеше оскъдно на изследването и беше няколко дни преди цикъл взето.

Gesika какво значи "несигнификантна"? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт